Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 21 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Daniel, Wawrzyniec
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Podsumowanie programu "Cyfrowa Szkoła" w Szkole ...

Podsumowanie programu "Cyfrowa Szkoła" w Szkole Podstawowej w Starej Słupi.

wielkość tekstu:A | A | A

28 maja 2013r. odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi uroczyste podsumowanie rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno – komunikacyjnej „Cyfrowa Szkoła” oraz realizacji zadań w ramach programu Szkoła z klasą 2.0. W uroczystości wzięli udział pani A. Lewandowska – kierownik Zespołu Obsługi Szkół Gminy Nowa Słupia, pan R. Karpiński – radny RG Nowa Słupia, pan P. Szymoniak – Wojewódzki Koordynator programu „Cyfrowa Szkoła”, pan P. Małysz – właściciel firmy AV Multimedia z Kielc, pan W. Popaś – prezes Stowarzyszenia „Szklany Dom”, pan R. Cieślik – sołtys Starej Słupi, pani M Jakubczyk – dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Słupi, pani A. Pustuła dyrektor Szkoły Podstawowej w Pokrzywiance, pani J. Krężelewska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeleniowie, pani A. Kowalska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Mirocicach, pani L. Kopycka – dyrektor Zespołu Szkół w Paprociach, pan Z. Dudzic – dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeziorku oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie PSP w Starej Słupi.
Na wstępie dyrektor PSP w Starej Słupi A. Lauko odczytał list skierowany na jego ręce przez Posła na Sejm RP Lucjana Marka Pietrzczyka – wielkiego orędownika wykorzystania technologii cyfrowej w polskich szkołach. Następnie zostały przedstawione prezentacje multimedialne przez dyrektora A. Lauko i A. Budzińską – szkolnego koordynatora programu „Cyfrowa Szkoła”, dotyczące realizacji programów „Cyfrowa Szkoła oraz Szkoła z klasą 2.0.
Program „Cyfrowa Szkoła” ma charakter edukacyjny, ma służyć poprawie efektów uczenia się uczniów, w tym szczególnie rozwijaniu kompetencji kluczowych. Dostępny w szkole sprzęt cyfrowy umożliwia lepsze uczenie się uczniów poprzez indywidualne i zespołowe rozwiązywanie problemów, pracę metodą projektu, metodę badawczą, przybliżenie warunków pracy szkoły do warunków spotykanych przez ucznia poza szkołą. Założeniem programu jest, że wykorzystanie TIK w nauczaniu może uczynić edukację bardziej angażującą uczniów i nowoczesną.
Atutem uczestnictwa naszej szkoły w programie jest szersze wykorzystanie technik – informacyjno – komunikacyjnych, wykorzystanie w procesie edukacyjnym TIK do komunikacji uczniów, rodziców i nauczycieli, podniesienie atrakcyjności oferty szkoły, wyrównywanie szans w dostępie do TIK dla uczniów oraz upowszechnianie dobrych praktyk z użyciem TIK. Najważniejszą zmianą jest wypracowanie przez nauczycieli nowych nawyków pracy z uczniami przy realizacji obowiązujących wymagań szczegółowych podstawy programowej przedmiotów ogólnokształcących. Stworzenie ogólnopolskiej sieci współpracy i wymiany dobrych praktyk to jeden z głównych celów tego programu. Żaden najnowocześniejszy sprzęt czy jednorazowe szkolenie nie dadzą takiego efektu, jak spotkania i współpraca nauczycieli, którzy będą chcieli się dzielić doświadczeniami, wzajemnie inspirować, wspierać i mobilizować. W trakcie spotkania nauczycieli uczestnicy mieli okazję uczyć się od siebie konkretnych umiejętności związanych z wykorzystaniem TIKw nauczaniu.
Jednocześnie nie zapomnimy o tradycji i kulturze naszego regionu, czego wyrazem był występ uczniów naszej szkoły. Montaż słowno – muzyczny „I mnie miłe Góry Świętokrzyskie”, przygotowany pod kierunkiem K. Oględzińskiej, zaprezentowali uczestnicy programu „Szkoła z klasą 2.0”. Zawierał on utwory o tematyce regionalnej, gdyż projekty realizowane w ramach programu „Szkoła z klasą 2.0”: „Moja szkoła dawniej i dziś” oraz „Zaproszenie do średniowiecznego zamku”, dotyczyły naszej najbliższej okolicy. W występ uczniów została wpleciona prezentacja efektów prac grup: prezentacja multimedialna „Jak i gdzie przeszłość naszego regionu splata się z teraźniejszością”, ulotka informacyjna, gazetka okolicznościowa, prezentacja multimedialna o średniowiecznym zamku, makieta zamku w Chęcinach. Pochwalili się swoimi osiągnięciami, zaprezentowali wyniki ciężkiej pracy.
Szkolna uroczystość podsumowała realizację programów „Cyfrowa szkoła” i „Szkoła z klasą 2.0”, których celem było wykorzystanie nowoczesnych technologii TIK w procesie edukacyjnym.

czytano: 1513 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 12 czerwca 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 10
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Jeleniów Rudki Dębniak Kielce Emeryk Baszowice Św. Krzyż Łysa Góra Turystyka Dymarki Nowa Słupia Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej