Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 18 sierpnia 2018 r., imieniny obchodzą: Bronisław, Ilona
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Nowa ...

Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Nowa Słupia

wielkość tekstu:A | A | A

 Tomasz Maciąg zdobył pierwsze miejsce w Zawodach Spławikowych o Puchar Wójta Gminy Nowa Słupia Wiesława Gałki, które odbyły się w sobotę 15 czerwca. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Zbigniew Jedlikowski, Jan Januchta, Arkadiusz Tokarski, Damian Kopyś, Jakub Fijas, Henryk Maj, Paweł Koniarski, Sebastian Januchta, Dariusz Maj.

            Podczas wręczania pucharów wójt gminy Wiesław Gałka pogratulował zwycięzcom i życzył wszystkim sukcesów na kolejnych zawodach i mistrzostwach. Wysoko ocenił działalność Koła Wędkarskiego w Rudkach, które dba o Zbiornik Serwis i prowadzi wzorową gospodarkę rybną.  
            Zwycięzca zawodów Tomasz Maciąg  złowił ponad 2,180 gramów ryb, w tym był około półkilogramowy jaź. –To kolejne moje zwycięstwo- powiedział. - Mam już spore doświadczenie. Jestem w kole ponad 10 lat. Zaskoczyło mnie, że dzisiaj ryba tak słabo brała.
            Wśród zwycięzców znalazł się też 12-letni Jakub Fijas, który złowił 240 gramów ryb, w tym największą miałem płotkę, około 20 centymetrów długości. Moja przygoda z wędkowaniem wzięła się stąd że mam w rodzinie wielu wędkarzy i oni mnie zachęcili, wciągnęli - powiedział. - Od trzech lat jestem członkiem koła. Niedawno z kolegami zdobyłem w Skalbmierzu mistrzostwo w kategorii juniorów 12-16 lat.       
W zawodach wzięło udział 20 wędkarzy, w tym pięciu młodych – Jakub Fijas, Artur Tokarski, Kuba Gronostaj,  a także jedna kobieta Małgorzata Domańska, która jest dość aktywna. Łowi od 4 – 5 lat, w ubiegłym roku zdobyła punkty, bierze udział w zawodach nocnych i dziennych, jest dość ambitna. Przybyli także dwaj seniorzy: Stanisław Tokarski, Zbigniew Jedlikowski.
            Członkowie koła spotkali się na zbiórce o godzinie 6.30. Wędkowanie, które rozpoczęli o 8.30, trwało do 10. Z samego rana dość mocno padało, warunki były niekorzystne.    
            Obecnie Koło Wędkarskie w Rudkach liczy 220 członków. Działa dość aktywnie. Przypomnijmy, że z dużym powodzeniem zorganizowało Zawody w Dzień Dziecka. Wzięło w nich udział 30 zawodników. Zwycięzcami zostali: w kategorii do 10 lat – Aleksandra Kucharczyk, Julia Kozieł, Karolina Domańska, do 13 lat – Krzysztof Koniarski, Zuzanna Stachura, Piotr Kucharczyk, do 16 lat – Marcin Rak, Bartosz Gawlik, Jakub Świstak. Pierwsze trzy miejsca były premiowane nagrodami rzeczowymi, wszyscy pozostali otrzymali słodycze, napoje. Na koniec był wspólny grill. Organizatorów zawodów ucieszyło to, że wzięło w nich udział wiele dziewczynek od 5 do 12 lat. Było ich razem 12.
            Prezes Koła Wędkarskiego Henryk Maj dziękuje Urzędowi Gminy oraz wszystkim sponsorom, bez których nie mogłyby się odbyć zawody.
            Lista sponsorów:  Sklep Wędkarski PPHU Fux Michał Białkowski, Firma Gold-Pasz prezes Sławomir Świstak, Alex ZPUH prezesi Aleksander i Bogdan Niewadzi, Eleg ZPEEG sc, prezesi Zbigniew Jedlikowski i Jerzy Chrapała, Jodła Zakład Stolarski Marian Mocoń, Auto-Car prezes Janusz Karwiński, IWBUD sj prezes Ryszard Iwan, Oleńka Piekarnia prezes Wojciech Mądzik, Mister Piekarnia prezes Jarosław Binkowski, PHU Auto prezes Lech Wegrzyn, PPHU Stal-Bud prezes Tomasz Skrzyński, EFEK prezes Artur Gąsior, Danuta Lefek, Joanna Szal, Jarosław Dzik, sklep Andrzej Gąsior, usługi stomatologiczne Michał Warchalewski. 

czytano: 1890 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 17 czerwca 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Baszowice Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Nowa Słupia Rekreacja Św. Krzyż Jeleniów Milanowska Wólka Kielce Dębniak Stara Słupia Emeryk Turystyka Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej