Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dobre tempo inwestycji w Gminie Nowa Słupia. Pod ...

Dobre tempo inwestycji w Gminie Nowa Słupia. Pod znakiem inwestycji w wodociągi i inwestycje społeczno - szkolno-oświatowe.

wielkość tekstu:A | A | A

 W połowie czerwca wyłoniono wykonawcę na przebudowę istniejącego obiektu na terenie ośrodka rekreacyjnego w Baszowicach pod potrzeby świetlicy wiejskiej. Gmina podpisała umowę z  firmą Przedsiębiorstwo Budowlane „IREX” Ireneusz Zieja z Kielc na kwotę 229 702,25 zł, z czego dofinansowanie w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013 wyniesie 116 416,00 zł.

Zakres robót obejmuje m.in. roboty budowlane, wewnętrzne i zewnętrzne instalacje sanitarne, instalacje elektryczne, wyposażenie budynku. Planowany termin zakończenia realizacji zadania: 30.04.2014r.
Już wkrótce do mieszkańców miejscowości Włochy i Jeleniów (III ostatni etap wodociągowania) popłynie woda. Podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Techniczno – Produkcyjnym EKWOD Sp. z o.o. z Kielc zakłada realizację inwestycji do połowy października. Sieć wodociągowa w Jeleniowie zostanie włączona do istniejącego wodociągu
w Nowym Skoszenie, gmina Waśniów. Powstanie 1211 metrów sieci wodociągowej z 6 hydrantami p.poż. W miejscowości Włochy zaś długość sieci wodociągowej wyniesie łącznie  5785 metrów z 39 hydrantami p.poż.
            Na koniec czerwca gmina zaplanowała ogłoszenie przetargu na zadanie pn. „Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Skały”- Gmina Nowa Słupia. Projektowany wodociąg zakłada powstanie  sieci wodociągowej o długości 5 313 m z 50 szt. przyłączy.
Łącznie dofinansowanie „Budowy sieci wodociągowej w miejscowości Skały, Włochy, Jeleniów” wg umowy o przyznanie pomocy w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW na lata 2007-2013 wyniesie 2.474.287 zł.
Jednym z końcowych etapów wodociągowania Gminy Nowa Słupia będzie wykonanie sieci wodociągowej w miejscowości Stara Słupia (Podchełmie) i Wólce Milanowskiej, gdzie zostaną podłączone ostatnie gospodarstwa, które dotychczas nie zostały zwodociagowane. W ramach przetargu, który gmina ogłosi w lipcu wykonawstwem zostanie objęta sieć wodociągowa, odpowiednio w Starej Słupi (Podchełmie) – 2132 metrów z 35 szt. przyłączy i w Wólce Milanowskiej 901 metrów z 7 szt. przyłączy. Inwestycje społeczno –oświatowe to kolejny priorytet zaangażowania inwestycyjnego w gminie.
            W ramach  działania Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z
zakresu operacji „Odnowa Wsi”  Gmina Nowa Słupia złożyła dwa wnioski. Jeden na „Przebudowę stadionu sportowego i remont sali treningowej przy kompleksie boisk „Orlik” w Rudkach oraz drugi na  „Wyposażenie hali sportowej w Nowej Słupi” (kosze najazdowe, drabinki gimnastyczne, trybuny na hali i na antresoli, maszyna sprzątająca).
            Z kolei na lipiec zaplanowano wymianę ok. 30 okien w budynku Szkoły Podstawowej w Jeleniowie”. 

czytano: 2114 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 18 czerwca 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Stara Słupia Rudki Dębniak Rekreacja Baszowice Jeleniów Dymarki Turystyka Łysa Góra Św. Krzyż Kielce Milanowska Wólka Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej