Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 23 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Sława, Sławosz
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Piosenka turystyczna w Nowej Słupi

Piosenka turystyczna w Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

 Świętokrzyskie Diabliki reprezentujące gminę Nową Słupię zdobyły pierwsze miejsce w I Powiatowym Przeglądzie Piosenki Turystycznej, który odbył się w środę 19 czerwca w amfiteatrze Centrum Kulturowo-Archeologicznego.

            Zespół Świętokrzyskie Diabliki był bezkonkurencyjny w kategorii powyżej 12 lat. -  Absolutnie numer jeden, czapki z głów, żywa piosenka turystyczna – chwalił wytęp przewodniczący komisji konkursowej, prezes kieleckiego oddziału PTTK, Marcin Marciniewski. - Urzekło nas ich wykonanie. Tak trzymać, ćwiczyć, rozsławiać Góry Świętokrzyskie. To przyszłe Wołosatki.

            W kategorii do 12 lat pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Podczasza. Zaśpiewała skromnie, ma świetny warsztat, duże doświadczenie, wielką swobodę na scenie i duże umiejętności wokalne. Na drugim miejscu w kategorii powyżej 12 lat znalazły się Chichoty z Bielin, do 12 lat – Małgorzata Kałuża z Bielin, na trzecim odpowiednio – Zespół Szkół w Tumlinie i i zespół Perfecta z Drugni Pierzchnicy. Wyróżnienia otrzymali: Koło Gospodyń  Wiejskich w Mirocicach, Ja się nie znam z Gimnazjum w Nowej Słupi oraz zespół Zbelutczanie ze Zbelutki, gmina Łagów.   

Do konkursu zgłosiło się 14 zespołów  i wykonawców w dwóch kategoriach, oprócz już wymienionych - Orlęta ze Szkoły Podstawowej w Nowinach, Piotrów gmina Łagów, Julita Dudek SP w Bielinach, Rozśpiewane Nutki z SP w Mirocicach, Marta Żelazowska i Roksana Kosiarska z SP w Nowej Słupi.

Laureaci pierwszego miejsca otrzymali tablety, drugiego – słuchawki, trzeciego – pendrivy. Zwycięzcom wręczono statuetki z nutką i dyplomy.  Wszyscy uczestnicy otrzymali skromne upominki, między innymi świętokrzyskie śpiewniki.

Nagrody wręczał wójt Nowej Słupi, Wiesław Gałka, który już podczas powitania stworzył serdeczną atmosferę. - Piosenka to jest to, co nas łączy, przybliża do siebie – powiedział. – Dobrze, że w Centrum Kulturowo-Archeologicznym zorganizowano Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej. Zachęcam wszystkich do powtórnych odwiedzin Nowej Słupi, naszego centrum. Wszyscy turyści są u nas mile widziani.  

Jurorzy chwalili występ dzieci z grupy przedszkolnej, 5-latki i z klasy drugiej oraz Karoliny Gałek z klasy piątej. Do występu przygotowała je Alicja Sala. Wybrała dla nich znane przeboje: „Śpiewajmy wszyscy w ten radosny czas”, „Harcerzem być”. To piosenki, które chętnie wykonują dzieci.        

Jacek Góra przygotował występy dzieci z Nowej Słupi. Siedmiu harcerzy wystąpiło w repertuarze typowo bieszczadzkim, żywiołowo wykonało „Pocztówkę z Beskidu”, „Bieszczady. turystyczne”. Drużynę harcerską prowadzi Renata Witkowska. Odważne okazały się dwie dziewczynki z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi: Roksana Kosiarska i Marta Żelazowska, które zaśpiewały przebój Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”. Z kolei panie z KGW w Mirocicach wykonały dwie piosenki: „Autostop”, „Żegnaj Ameryko”.

 Dyrektor GOK Piotr Sepioło przypomniał hasło przeglądu: Śpiewajmy razem pod Łysą Górą. Wyraził nadzieję, że w następnych edycjach kielecki PTTK włączy się aktywniej w przegląd i uczestnicy będą śpiewać pół dnia albo cały dzień, nie tylko dwie, trzy godziny.

Jury, oprócz wymienionego już przewodniczącego, obradowało w składzie: Beata Wróbel–Piotrowska, kierownik referatu Kultury Starostwa Powiatowego, Wioleta Krzyżanowska ze Starostwa Powiatowego. Organizatorem przeglądu była Lokalna Organizacja Turystyczna Partnerstwo Gminy Nowa Słupia i Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Słupi przy współpracy finansowej Starostwa Powiatowego w Kielcach.

 

czytano: 5080 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 21 czerwca 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 14
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Rekreacja Turystyka Milanowska Wólka Łysa Góra Emeryk Dębniak Nowa Słupia Rudki Stara Słupia Kielce Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Jeleniów Baszowice
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej