Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 23 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Sława, Sławosz
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy

Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy

wielkość tekstu:A | A | A

 W środę 19 czerwca na boisku Orlik w Rudkach odbył się Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy.

W kategorii szkół podstawowych wygrali uczniowie ze Starej Słupi, drugie miejsce zajęli uczniowie z Rudek, trzecie – z Mirocic, czwarte – z Jeziorka,   piąte – z Jeleniowa. W kategorii gimnazjów wygrali po rzutach karnych uczniowie z Nowej Słupi przed Rudkami i Paprocicami.  

Statuetki i puchary wręczali radni: wiceprzewodniczący Rady Gminy Henryk Gąsior, Robert Klefas, Przemysław Stelmaszczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Rudkach Alina Cieśla. 

- W imieniu przewodniczącego, całej Rady Gminy dziękuję wam za udział w turnieju, gratuluje uczestnictwa, życzę sukcesów w dalszej karierze piłkarskiej – powiedział nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Rudkach, radny Robert Klefas. - Wśród tych zawodów nie ma przegranych, wszyscy, którzy w nich uczestniczyli, są zwycięzcami. Myślę, że ducha sportowej rywalizacji przeniesiecie dalej wśród kolegów. Absolwentom klas szóstych życzę udanego startu w nowych szkołach. Życzę sukcesów sportowych podczas kolejnych turniejów i zawodów.       

W zwycięskiej drużynie SP ze Starej Słupi wyróżnił się kapitan Maciej Przemyski, bramkarz Gabriel Sławek, Michał Dziułka, który razem z kapitanem zdobył najwięcej bramek, Krzysztof Białoskórski. Najlepsi piłkarze marzą, by w przyszłości zagrać w profesjonalnym klubie.

Zwycięska drużyna z Gimnazjum w Nowej Słupi wystąpiła: Marek Kamiński, Marcin Jakubowski, Tomasz Wojciechowski, Arkadiusz Treska, Marcin Styczeń, Paweł Majecki, Mateusz Majecki, Kuba Makówczyński, Kacper Chojnacki, Daniel Jagiełło. Wszyscy spisali się na medal.         

Najwięcej bramek zdobył Arkadiusz Treska, kapitan drużyny. Wyróżnił się też bramkarz Mateusz Majecki, który w ostatnim meczu strzelił karnego, co dało zwycięstwo. Świetnie pokazali się Paweł Majecki, Daniel Jagiełło. Przed rokiem drużyna zwyciężyła też z Rudkami i Paprocicami. W tym roku wygrała w Turnieju o Pucharze Wójta.  

Sponsorzy turnieju: poczęstunek ufundowała piekarnia Złoty Kłos Jarosława Binkowskiego, wodę – właściciele sklepów państwo Szal i państwo Dzik. Podziękowania należą się też organizatorowi turnieju, koordynatorowi sportu w gminie Sylwestrowi  Spelakowi  i dyrektor Alinie Cieśli, wicedyrektor Bożenie Jop za świetne przyjęcie  wszystkich zawodników.

 

czytano: 1984 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 21 czerwca 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Łysa Góra Rekreacja Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Św. Krzyż Emeryk Kielce Turystyka Baszowice Nowa Słupia Dymarki Dębniak Milanowska Wólka Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej