Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 21 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Daniel, Wawrzyniec
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Udział uczniów PSP w Starej Słupi w ...

Udział uczniów PSP w Starej Słupi w Ogólnopolskim Festiwalu Projektów w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

wielkość tekstu:A | A | A

 21 czerwca 2013 r. odbył się festiwal Projektów 2.0 na który zostali zaproszeni również uczniowie wraz z opiekunem PSP w Starej Słupi. Uroczystość ta była podsumowaniem całorocznej, ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli realizujących projekty w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0. Program ten jest prowadzony przez Fundację Centrum Edukacji obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą”. Partnerem Festiwalu był British Council, Patronem i gospodarzem spotkania było Centrum Nauki Kopernik, Honorowy patronat nad Festiwalem objęła Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, pani Anna Komorowska.

W obecnym roku szkolnym zadania programu Szkoła z Klasą 2.0 realizowało: 500 szkół, 3,2 tys. nauczycieli i dyrektorów oraz 60 tys. uczniów. Na Festiwal Projektów zostało zaproszone 50 szkół, w celu zaprezentowania efektów swojej pracy w programie. Uczestnicy uroczystości przedstawiali efekty swoich działań związanych z projektami, wymieniali się doświadczeniami i pomysłami, szukając inspiracji na kolejne zadania.

Uczniowie klasy VI: Małgorzata Bochenek, Paulina Kozera, Agnieszka Łasisz, Karol Pustuła wraz z opiekunem Anną Budzińską mieli zaszczyt uczestniczyć w tym święcie nauki. Uczniowie wraz z nauczycielką zaprezentowali projekt realizowany metodą WebQuest’u: „Zaproszenie do średniowiecznego zamku” . Celem projektu było „odbudowanie” średniowiecznej fortyfikacji oraz poznanie życia na zamku. Uczniowie klasy VI wcielili się w role: Przewodników, Architektów i Budowniczych. Kluczem, który otwierał średniowieczne wrota czasu były zasoby Internetu. Przewodnicy przygotowali prezentację multimedialną zawierającą informację na temat architektury epoki, charakterystykę elementów budowy zamku oraz siatki brył wykorzystanych do budowy tych obiektów. Architekci i Budowniczy zaprojektowali i wykonali makietę fortyfikacji w Chęcinach. Uczniowie na Festiwalu o swoim projekcie rozmawiali z panem Przemysławem Wielowiejskim zastępcą dyrektora CNK, odpowiadając na bardzo zawiłe pytania. Świetnie radzili sobie również w rozmowie z ekspertem panią Martą Puciłowską na temat realizowanego projektu. Uczniowie świetnie się bawili, ucząc się i rozwijając swoje zainteresowania poprzez oglądanie przedstawionych projektów. Zaprezentowane na Festiwalu projekty były bardzo ciekawe i różnorodne.

Na Festiwalu były stoiska, na których można było m. in. zrobić sobie przypinkę ze swoim zdjęciem lub zdjęcie na pierwszą stronę gazety, a także przejść quiz wiedzy TIK. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników Festiwalu była możliwość zwiedzania Centrum Nauki Kopernik. Dzieci mimo długiej podróży i dnia pełnego emocji były pełne energii wykonując różnorodne doświadczenia w muzeum. Uroczystość była wyjątkowa i nasi uczniowie bawili się świetnie. Dowodem może być dokończenie na Festiwalu przez naszą uczennicę zdania: „Mam nadzieję, że…. tu wrócę”.

Nasz udział w Ogólnopolskim Festiwalu Projektów był możliwy dzięki Urzędowi Gminy w Nowej Słupi, który zapewnił nam transport do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Za co składamy serdeczne podziękowania.

Serdeczne podziękowania składamy również Organizatorom Festiwalu za zaproszenie na uroczystość podsumowania Programu Szkoła z Klasą 2.0.

czytano: 2888 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 27 czerwca 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Jeleniów Dymarki Góry Świętokrzyskie Emeryk Milanowska Wólka Rekreacja Stara Słupia Rudki Kielce Nowa Słupia Dębniak Św. Krzyż Turystyka Baszowice
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej