Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 25 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Łucja, Witold
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Festyn w Baszowicach

Festyn w Baszowicach

wielkość tekstu:A | A | A

 W niedzielę 7 lipca w Baszowicach odbył się festyn, który zorganizowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspólnie z Urzędem Gminy, Gminnym Ośrodkiem Kultury. Nie brakowało atrakcji, występów zespołów, konkursów z nagrodami. 

             Z promocją zdrowego trybu życia      

– Od kilku już lat Baszowice i miejscowy ośrodek kojarzą się z promocją zdrowego trybu życia – powiedział wójt Wiesław Gałka, który otworzył festyn. -  Chodzi o promowanie radosnego trybu życia. Prawdziwa radość to taka, gdy cieszymy się ze wszystkiego, co tylko z człowiekiem jest związane.

Wójt podziękował członkom komisji, przewodniczącemu i jednocześnie sekretarzowi gminy Zbigniewowi Zagnańskiemu, księdzu proboszczowi Krzysztofowi Bartochowskiemu, Henrykowi Kowalczykowi, koordynatorowi wielu działań na terenie gminy, prawdziwemu przyjacielowi, który swoim zaangażowaniem powoduje, że problemy niektórych mieszkańców są rozwiązywane. Powitał radnych, którzy licznie przybyli na festyn, sołtysów, prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Agroturystyki „Łysogóry” Jarosława Maliszewskiego, kustosz Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego Lucynę Spelak.

Wiesław Gałka zachęcał do udziału w licznych konkursach z nagrodami. Zapowiedział atrakcyjne występy pań i panów z Kół Gospodyń Wiejskich, muzyków z Rudek, zespołów młodzieżowych z GOK, szkół. – Będzie na co popatrzeć, spędzić przyjemnie czas i powspominać do następnego razu  – powiedział. - Oby festyn został   w naszej pamięci jak najdłużej i żebyśmy ze wspólnej zabawy wyciągali jak najlepsze wnioski. Właśnie w ten sposób można się bawić i trzeba się bawić.  

 Nagroda dla Magdy

Ważnym punktem festynu było uhonorowanie mieszkanki Baszowic, Magdaleny Białek, wielokrotnej mistrzyni Polski, Europy, a nawet świata. Wójt Wiesław Gałka wręczył list gratulacyjny sportsmence z podkreśleniem jej sukcesów, jak również  2-tysięczne stypendium. Pieniądze przydadzą się jej przed wyjazdem na mistrzostwa świata w USA.

- Ostatnie sukcesy Magdy są imponujące – powiedział radny Robert Klefas. - Od początku roku uczestniczyła w cyklu turniejów, najpierw w Czechach, potem mistrzostwa świata w Rosji, zdobyła podwójne mistrzostwo Polski. Brała udział w towarzyskim turnieju.

- Czwarte miejsce na mistrzostwach Europy seniorów w Pilzen w Czechach, trzecie miejsce na mistrzostwach świata w wyciskaniu sztangi leżąc juniorów w Kownie na Litwie, drugie miejsce na mistrzostwach świata w trójboju klasycznym juniorów w Rosji  w Suzdalu w Rosji – wylicza Magdalena Białek. - Najbliższe zawody to za osiem tygodni mistrzostwa świata w trójboju siłowym juniorów w USAi. Rokowania są medalowe, ale wszystko okaże się p starcie.

- Ogromnie się cieszę z przyznanej nagrody, pomoże mi to w ośmiu tygodniach treningów dobrze przygotować się do nadchodzących mistrzostw świata – dodała Magdalena.    

Najlepsi wyróżnieni 

Podczas festynu wręczone zostały nagrody w rozegranym turnieju piłki nożnej, który  odbył się na boisku w Rudkach. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Serwisa, drugie –z Dębniaka, trzecie z Paprocic.   

Sebastian Salwerowicz i Grzegorz Wiecha z Serwisa odebrali puchar za pierwsze miejsce i pozowali do zdjęcia z sołtysem Serwisa, radnym Januszem Czają. – Nie było czasu na treningi, zwyciężyliśmy z marszu – powiedzieli. – To jest wrodzony talent.

 W konkursie kulinarnym uczestniczyło sześć zespołów, które tym razem przygotowywały potrawy z kaszy.

Komisja konkursowa obradowała w składzie: radne – Ewa Pastuszyńska, Halina Misiurska, kustosz muzeum Lucyna Spelak. Po gruntownej analizie jej członkowie zdecydowali, że nagrody przypadną wszystkim zespołom biorącym udział w konkursie.  

 177 prac plastycznych

Przewodniczący GKRPA Zbigniew Zagdański z dumą mówił o rekordowej liczbie zgłoszeń, które wpłynęły na konkurs plastyczny pod hasłem „W świecie bez nałogów”. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów przedstawili 177 prac, które wyrażają ich poglądy, stanowiska.

Rekordzistką wśród wszystkich szkół, które zgłosiły się do konkursu,  została Państwowa Szkoła Podstawowa w Starej Słupi, skąd wpłynęło 27 prac.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali okolicznościowe wyróżnienia i nagrody rzeczowe: z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Nowej Słupi – Patrycja Pająk, Klaudia Lasek, z PG Nr 2 w Rudkach – Ewa Bera, Izabela Życińska, z PG Nr 3 w Paprocicach – Anna Witkowska, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi -  Aleksandra Sepioło, Klaudia Jęczmień, Dawid Główczyński, Paulina Dziedzic, z PSP w Nowej Słupi – Natalia Pająk, Oliwia Jaworska, z PS w Mirocicach – Zuzanna Maruszak, Kornelia Lasek, z PSP w Jeleniowie – Wiktoria Kargul, z PSP w Pokrzywiance – Agnieszka Kwiecień, z PSP w Jeziorku – Katarzyna Wrona, Jakub Sochacki, z PSP w Paprocicach – Wiktoria Krakowiak.    .

Zbigniew Zagdański podziękował dyrekcjom szkół, które wystartowały w konkursie. Wspólnie z wójtem wszystkim przedstawicielom placówek wręczył okolicznościowe dyplomy.  

 Kolejki do dmuchanych pałaców

Przyciągały wszystkich atrakcje dla dzieci. Długie kolejki ustawiały się, bo każdy chciał skorzystać z bezpłatnych urządzeń, skoczni, dmuchanych pałaców. Ze świetnym spektaklem plenerowym o świętokrzyskich snach wystąpiły Świętokrzyskie Diabliki.

Zgłaszali się chętni do udziału w konkursach na znajomość muzyki filmowej. W różnych miejscach rozbrzmiewały rytmy muzyki ludowej.

Dopisała pogoda, mieszkańcy licznie przybyli do ośrodka z całym i rodzinami, by odpoczywać wspólnie ze znajomymi, sąsiadami. 

czytano: 8921 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 09 lipca 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Góry Świętokrzyskie Rekreacja Św. Krzyż Turystyka Kielce Nowa Słupia Baszowice Stara Słupia Rudki Dymarki Milanowska Wólka Emeryk Dębniak Jeleniów
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej