Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 23 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Sława, Sławosz
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Rekolekcyjny karawaning zawitał do gminy Nowa ...

Rekolekcyjny karawaning zawitał do gminy Nowa Słupia

wielkość tekstu:A | A | A

 W czwartek 25 lipca od mszy świętej na Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi rozpoczęły się II Ogólnopolskie Rekolekcje Karawaningowe pod hasłem „W drodze DEKALOG - drogowskazy wiary”. Na miejsce letnich rozważań religijnych zjechało ponad 100 uczestników z przyczepami kempingowymi. Jak podkreślają uczestnicy karawaningu chcą w sposób aktywny pielgrzymując po świętokrzyskiej ziemi podziękować za łaski boże oraz prosić o błogosławieństwo dla ich rodzin.

Na Ziemi Świętego Krzyża powitał miłych gości z całej Polski wójt gminy Wiesław Gałka. W swoim wystąpieniu przybliżył historię gminy podkreślając szczególną rolę i miejsce Sanktuarium na Świętym Krzyżu w pielgrzymowaniu do źródeł chrześcijaństwa na ziemiach polskich.  Zapraszał na Dymarki Świętokrzyskie oraz religijne rozważania na drodze krzyżowej z Nowej Słupi na Święty Krzyż.
Opiekun karawaningu ks. Mariusz był pod wrażeniem gościnności z jaką zostali przyjęci w Nowej Słupi. – To spokojne miejsce u stóp Świętego Krzyża  jest doskonałą przystanią do duchowych przemyśleń. – Dziękuję Panu wójtowi oraz dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury Panu Piotrowi Sepioło za organizację pobytu uczestnikom rekolekcji w Nowej Słupi.
W polowej mszy świętej oprócz wójta gminy uczestniczyły również radne Gminy Nowa Słupia Jadwiga Kot oraz Halina Misiurska. 
Uczestnicy religijnego karawaningu będą jeszcze pielgrzymować mi.in.  na Święty Krzyż, do Kałkowa, Wąchocka, Świętej Katarzyny. 

czytano: 2934 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 26 lipca 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Turystyka Dymarki Milanowska Wólka Baszowice Jeleniów Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Rekreacja Nowa Słupia Emeryk Dębniak Św. Krzyż Stara Słupia Rudki Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej