Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 21 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Daniel, Wawrzyniec
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Kolejne prace wodociągowe w gminie Nowa Słupia

Kolejne prace wodociągowe w gminie Nowa Słupia

wielkość tekstu:A | A | A

 Na terenie gminy Nowa Słupia trwają kolejne prace przy budowie wodociągów. Już podpisana została umowa z wykonawcą na budowę sieci w Skałach, niebawem zakończone zostaną inwestycje w Jeleniowie – III etap wodociągowania (długość sieci wodociągowej 1211 metrów z 12 przyłączami) i Włochach (długość sieci wodociągowej 5 785 metrów z 83 przyłączami). Za budowę wodociągu Jeleniowie i Włochach gmina zapłaci 591 541,82 zł z dofinansowaniem na poziomie 75% kosztów kwalifikowanych.

 - To już jedne z ostatnich miejsc na terenie gminy, w których nie ma jeszcze sieci wodociągowej – mówi Wiesław Gałka. – Kończymy wodociągowanie Jeleniowa, bo już wcześniej wykonaliśmy w tej miejscowości olbrzymie prace. Wreszcie woda popłynie do wszystkich gospodarstw. W ciągu ostatnich kilku lat ponieśliśmy duży wysiłek finansowy, by zwodociągować całą gminę. Pozyskaliśmy spore środki z programów unijnych, ale musieliśmy też dysponować własnym wkładem. Prace okazały się niezbędne. Nie mogliśmy już dłużej zwlekać, bo opóźnienia w tym zakresie były olbrzymie.

W ciągu roku woda w Skałach

1 sierpnia Gmina Nowa Słupia podpisała umowę z wykonawcą z Przedsiębiorstwem Techniczno - Produkcyjnym Ekwod z Kielc. Prace mają być zakończone do 31 lipca 2014 r.

Powstanie sieć wodociągowa o łącznej długości 5483 m z  48 przyłączami wodociągowymi oraz 32 hydranty przeciwpożarowe. Inwestycja będzie kosztować 592 509,22 zł brutto, z czego dofinansowanie to 75 % kosztów kwalifikowanych.

czytano: 1436 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 07 sierpnia 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Baszowice Łysa Góra Góry Świętokrzyskie Turystyka Rekreacja Dębniak Dymarki Stara Słupia Nowa Słupia Emeryk Kielce Jeleniów Św. Krzyż Milanowska Wólka Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej