Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 23 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Sława, Sławosz
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Delegacja gminy Nowa Słupia na Święcie Sportu ...

Delegacja gminy Nowa Słupia na Święcie Sportu w Csengele

wielkość tekstu:A | A | A

Na zaproszenie Węgrów, 10 i 11 sierpnia, przebywali w Csengele przedstawiciele gminy Nowa Słupia, którzy uczestniczyli w Święcie Sportu.

Przedstawiciele Nowej Słupi wzięli udział w 18. Święcie Sportu w Csengele. W skład delegaci wchodzili: 10 chłopców w wieku 15-17 lat, zawodników piłki nożnej z miejscowości: Hucisko, Baszowice, Sosnówka, Rudki, Nowa Słupia. Opiekunem sportowym i trenerem był Dawid Marzec, animator sportu zatrudniony na Orliku w Rudkach, Radę Gminy reprezentował Robert Klefas, Urząd Gminy - Mariusz Trepka.

- Szczęśliwie i bezpiecznie udało nam się dojechać do Csengele i powrócić – mówi radny Robert Klefas. - Obawiałem się, że ze względu na zaangażowanie w grę może dojść do kontuzji. Ostatecznie dwóch chłopców odczuwało trudy meczu rewanżowego i doznało lekkich stłuczeń.

W sobotę 10 sierpnia drużyna z Nowej Słupi uczestniczyła w meczu oficjalnym. Ze strony Węgrów, jak uważa radny Robert Klefas, doszło chyba do pewnego nieporozumienia, Były bowiem założenia, że zawodnicy będą mieć 15-17 lat, a tymczasem w meczu brali udział zawodnicy ponad 17-letni, nawet 21-letni. - Nasi chłopcy spisali się jednak bardzo dzielnie właściwie przeciw seniorskiej drużynie – podkreśla Robert Klefas. - Przegrali 3:2, do przerwy wygrywając 2:1. Drugiego dnia wygraliśmy 10:3 grając z zawodnikami równymi wiekowo. I gospodarze, i goście byli zadowoleni. Bilans wyszedł na zero.

Delegacja z Nowej Słupi uczestniczyła w sobotę w podsumowaniu święta. Podczas uroczystej kolacji otrzymała puchar. Robert Klefas też przekazał Puchar Przyjaźni na ręce burmistrza Csengele i wręczył mu zaproszenia na Dymarki. Podobne zaproszenie otrzymała też obecna podczas święta delegacja XX Dzielnicy Budapesztu. 

  W niedzielę 11 sierpnia reprezentacja Nowej Słupi uczestniczyła w konkursie „jedenastek”. Srebrny medal zdobył Jędrek Kozieł, brązowy – Kacper Wiecha. - Było czterdziestu uczestników „jedenastek” – podkreśla Robert Klefas. - Bardzo ładnie chłopcy się spisali.

Wieczorem węgierscy radni, razem z burmistrzem, przybyli do delegacji Nowej Słupi,  do nowego schroniska, gdzie odbyła się pożegnalna kolacja.

- Przekazuję od przyjaciół węgierskich, od burmistrza Csengele pozdrowienia dla mieszkańców gminy Nowa Słupia, dla Rady Gminy, pracowników gminy  - mówi radny Robert Klefas.- W imieniu młodzieży uczestniczącej w wyjeździe dziękuję władzom gminy, wójtowi za umożliwienie nam pobytu na Święcie Sportu.           

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy przewodniczący Sylwester Kozłowski nie ukrywał, że kontakty międzynarodowe Nowej Słupi są ważne. Młodzież wyjeżdża, korzysta ze współpracy. Wspólne wyjazdy są potrzebne i korzystne dla obydwu stron.        

 

czytano: 1597 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 16 sierpnia 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Stara Słupia Dymarki Turystyka Emeryk Nowa Słupia Góry Świętokrzyskie Baszowice Dębniak Kielce Jeleniów Milanowska Wólka Rekreacja Św. Krzyż Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej