Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nowy radny z Pokrzywianki

Nowy radny z Pokrzywianki

wielkość tekstu:A | A | A

Sławomir Marzec, sołtys Pokrzywianki, został nowym radnym Rady Gminy po dodatkowych wyborach uzupełniających. Przypomnijmy, poprzedni radny Rafał Piasecki został odwołany na skutek prawomocnego wyroku sądowego.   

            Podczas ostatniej sesji Rady Gminy przewodnicząca Komisji Wyborczej Justyna Wąworek odczytała protokół z wyborów uzupełniających. Uprawnionych do głosowania było 667, w obwodzie oddano głosów ważnych - 177. Anna Hamera z Komitetu Wyborczego Wyborców Modrzewianki uzyskała 81 głosów, Sławomir Marzec – 96.

Przewodnicząca Justyna Wąworek wręczyła Sławomirowi Marcowi zaświadczenie o wyborze do Rady Gminy. Rozległy się oklaski w sali.

            Przewodniczący Rady Gminy Sylwester Kozłowski odczytał ślubowanie radnego. Sławomir Marzec powiedział: „Ślubuję”. I dodał: „Tak mi dopomóż Bóg!”

            Już po złożeniu ślubowania Sławomir Marzec powiedział, że głównym priorytetem w rejonie Cząstkowa i Pokrzywianki jest budowa kanalizacjj. - Jeśli gmina otrzyma dofinansowanie do projektu,  inwestycja będzie realizowana – stwierdził radny Sławomir Marzec. - Należy też pilnie dokończyć drogę na Górnej Pokrzywiance. Pozostały jeszcze do wykonania fragmenty oświetlenia ulicznego. Niektóre odcinki dróg nie są jeszcze oświetlone.

            Sławomir Marzec jako sołtys od wielu lat pomaga rolnikom w wypełnianiu wniosków na dopłaty obszarowe, rolno-środowiskowe, dopłaty do materiałów siewnych, paliwa. Wielu rolników zgłasza się do niego i korzysta z jego doświadczenia. - Teraz też zachęcam wszystkich, by przychodzili do mnie – mówi. - Znam mieszkańców Cząstkowa, Pokrzywianki. Dokumenty wypełniam szybko, bezpłatnie, skutecznie. 

Nowy radny odkreśla, że dla niego najważniejsza jest rodzina, mieszkańcy, dobro gminy.  

czytano: 1543 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 16 sierpnia 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Baszowice Dymarki Rekreacja Stara Słupia Św. Krzyż Kielce Nowa Słupia Turystyka Emeryk Góry Świętokrzyskie Dębniak Jeleniów Rudki Łysa Góra Milanowska Wólka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej