Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nowy rok szkolny w gminie

Nowy rok szkolny w gminie

wielkość tekstu:A | A | A

 Siedemnaścioro uczniów rozpoczęło zajęcia w klasie pierwszej Zespołu Szkół w Nowej Słupi.  Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odegraniu hymnu państwowego dyrektor Małgorzata Jakubczyk oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014.   

             Fundamenty na całe życie

Dyrektor Małgorzata Jakubczyk powitała wszystkich na rozpoczęciu roku szkolnego, szczególnie ciepło pierwszoklasistów i uczniów oddziału przedszkolnego, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Gorąco też powitała uczniów pierwszej klasy gimnazjum. - Jestem przekonana, że w każdej trudnej sytuacji spotkacie się z wszechstronną pomocą nauczycieli i wychowawców – powiedziała dyrektor. - Pomogą wam ukształtować waszą osobowość, rozwinąć zainteresowania i wskazać właściwą ścieżkę rozwoju.

Podczas wakacji w szkole przeprowadzono drobne remonty, pomalowano sale w korytarzach. Część młodzieży przebywała w Sędziejowicach, gdzie podsumowano dwudniowe prezentacje. Niestety, część dzieci nie mogła jechać ze względu na choroby i odebrały dyplomy podczas rozpoczęcia roku szkolnego: Wyróżnienia zdobyły, Julia Gębura, Wiola Cieślik, dyplomy i symboliczne medale - Julia Kończak, Tomasz Nadolski.  

Pierwszą klasę rozpoczęło 17 uczniów, w tym 6 dziewczynek. Dwóch uczniów będzie mieć zajęcia indywidualne. - W pierwszej klasie czekają nas szczególnie trudne zadania – powiedziała na pierwszym spotkaniu z uczniami i rodzicami wychowawczyni klasy Halina Miśkiewicz. -  Zaczynamy od fundamentów, jak budowę domu. Jak dobrze zbudujemy podstawy w pierwszej klasie, taki będzie dom w przyszłości. Chciałabym, by każdy zbudował dom solidny, mocny. By nigdy się nie rozwalił.    

 Z projektami w ciekawy świat

W klasach 0-6 Zespołu Szkól w Nowej Słupi zajęcia rozpoczęło 188 uczniów, w gimnazjum – 167. Zajęcia będzie prowadzić razem 39 nauczycieli.  Szkoła w nowym roku szkolnym będzie realizować projekt „Kreatywny uczeń XXI wieku”.

W Zespole Szkół w Rudkach zajęcia w pierwszej klasie rozpoczęło 23 uczniów, razem w klasach 0-6 – 177 uczniów, w gimnazjum – 142. Kadrę stanowi 38 nauczycieli. Projekty prowadzone przez szkołę: „Opracowanie i upowszechnienie innowacyjnego programu nauczania interdyscyplinarnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i technicznych dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych”, Poznaj świat”, „Edukacja przez szachy w szkole”, „”Zrozumieć świat”, „W-F z klasą”, „Kreatywny uczeń XXIW wieku”.    

Z kolei w Zespole Szkół w Paprocicach w klasie pierwszej będzie się uczyć 6 uczniów, w klasach 0-6 – 46 uczniów, w gimnazjum – 16. Szkoła realizuje program „Każdy uczeń z naszego regionu odwiedza Święty Krzyż”.

W Szkole Podstawowej w Jeleniowie pierwszą klasę rozpoczyna 3 dzieci, razem jest 37 uczniów i 8 nauczycieli, w SP w Mirocicach odpowiednio – 6, 46 i 10, w SP w Jeziorku – 12, 52 i 13. Ta ostatnia szkoła będzie realizować projekty: „Opracowanie i upowszechnienie innowacyjnego programu nauczania interdyscyplinarnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i technicznych dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych”, „Edukacja przez szachy w szkole”.    

W SP w Pokrzywiance pierwszą klasę rozpoczyna 11 dzieci, razem 43 uczniów, nauczycieli 10, w SP w Starej Słupi odpowiednio – 10, 67 i 11.  W tej ostatniej uczniowie będą realizować kilka projektów: „Opracowanie i upowszechnienie innowacyjnego programu nauczania interdyscyplinarnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i technicznych klas IV-VI szkół podstawowych”, „Edukacja przez szachy w szkole”, „Projekt Comenius”, „Projekt cyfrowa szkoła”, „W-F z klasą”.              

czytano: 5752 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 04 września 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Emeryk Góry Świętokrzyskie Stara Słupia Dymarki Milanowska Wólka Jeleniów Rekreacja Św. Krzyż Turystyka Łysa Góra Rudki Nowa Słupia Kielce Baszowice
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej