Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » OSP ze Starej Słupi najlepsza

OSP ze Starej Słupi najlepsza

wielkość tekstu:A | A | A

 Jednostka OSP ze Starej Słupi zajęła pierwsze miejsce w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które w niedzielę, 8 września, odbyły się w Rudkach.  Zwycięska drużyna będzie uczestniczyć w rozgrywkach powiatowych.

Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach, torze przeszkód i bojówce, która polegała na uruchomieniu motopompy, rozwinięciu węży, zapięciu rozdzielacza,  wypuszczeniu wody z dwóch końcowych węży i uderzeniu wodą w pachołki. Zwycięska drużyna ze Starej Słupi wystąpiła w składzie: kapitan Rafał Kałuża, druhowie – Mateusz Cieślik, Łukasz Jop, Grzegorz Dziółko, Adrian Gąsior, Bartosz Szczygieł, Robert Karbowniczek, Mariusz Przemyski.  Naczelnikiem OSP ze Starej Słupi jest Albin Kwiecień. Kolejne miejsca w zawodach, za drużyną ze Starej Słupi, zajęli w kolejności: Mirocice, Włochy, Sosnówka, Nowa Słupia. 
- Zawody to przede wszystkim sprawdzian, czy druhowie z poszczególnych jednostek są na tyle przygotowani, by pełnić odpowiedzialnie służbę pożarniczą i interwencyjną na terenie gminy, powiatu i województwa – powiedział wójt Wiesław Gałka podczas zakończenia zawodów. – Pokazaliście dzisiaj swoje umiejętności w obecności dość licznie zgromadzonej publiczności. Występowaliście zatem w roli aktorów. Stąd wysoki poziom zawodów przez was zaprezentowany. Gratuluję zwycięzcom i życzę najlepszego wyniku na zawodach powiatowych, a może i wojewódzkich. Pozostałym jednostkom dziękuję za udział w zawodach.
Wójt Wiesław Gałka podkreślił, że każde miejsce jest ważne i wszyscy są zwycięzcami. Druhowie pokazali swoje umiejętności. Widać, że przynosi im radość to, że dobrze wykonują swój obowiązek. Gmina wykłada niemałe pieniądze na funkcjonowanie straży pożarnej. Środki są prawidłowo wydawane, racjonalnie. Zwiększa się poziom bezpieczeństwa na terenie gminy. Wójt podziękował druhom z Mirocic, którzy do południa pilnowali porządku i kierowali ruchem podczas rozpoczęcia odpustu na Świętym Krzyżu. Podziękował też tym strażakom, którzy sprawdzali swoje umiejętności organizacyjne podczas Dymarek Świętokrzyskich i Dożynek Gminnych.
Wiesław Gałka jeszcze raz pogratulował dowódcom jednostek, druhom i wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Sylwestrem Kozłowskim wręczył wszystkim okolicznościowe dyplomy i puchary. Dla pierwszych trzech drużyn ufundował też nagrody pieniężne.
Zawody z dużym zainteresowaniem obserwował były proboszcz z Nowej Słupi, ksiądz Jan Mikos, który obecnie prowadzi schronisko dla rolników emerytów w Skoszynie. – Wzbudziliście w nas zaufanie, wierzymy, że jak będzie potrzeba, to przyjdziecie z pomocą – powiedział. - Wypełniacie najważniejsze zadanie Ewangelii. Służycie innym.              
Komisję zawodów tworzyli: sekretarz Katarzyna Klepacz, starszy kapitan Grzegorz Mróz, młodszy aspirant Seweryn Trepka, starszy aspirant Piotr Romaniec, przewodniczący - starszy brygadier Krzysztof Janicki. Sędzią głównym zawodów był starszy kapitan  Rafał Wójcik, wszyscy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.
Seniorem zawodów był druh Stanisław Marzec z Mirocic, który obchodzi w tym roku 50-lecie pracy w OSP. - Lubię strażacką pracę, bo sprawia mi przyjemność – nie ukrywał. - Jednostka, która kieruję, przez wiele lat zdobywała pierwsze miejsce. Obecnie przegrała zaledwie kilkoma sekundami, sekundą w sztafecie. U nas nie ma problemów z naborem, druhowie chętnie garną się do pracy.  

czytano: 3531 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 09 września 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Kielce Dębniak Turystyka Baszowice Jeleniów Nowa Słupia Rudki Góry Świętokrzyskie Św. Krzyż Milanowska Wólka Rekreacja Stara Słupia Emeryk Łysa Góra Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej