Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 18 sierpnia 2018 r., imieniny obchodzą: Bronisław, Ilona
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Sukces Magdaleny Białek na Mistrzostwach Świata

Sukces Magdaleny Białek na Mistrzostwach Świata

wielkość tekstu:A | A | A

Magda Białek, mieszkanka Baszowic, zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 23 w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Killeen, w amerykańskim Texasie.

 Medal wśród najlepszych

            Mistrzostwa rozgrywane były od 26 sierpnia do 1 września. Pierwsze miejsce zdobyła Ekwadorka Samantha Viteri, drugie – Amerykanka Ariel Parker. Z całego świata startowało ponad  20 drużyn.  – To dość duża impreza, co roku cieszy się olbrzymią popularnością -  mówi Magda. – Startuje  w niej coraz więcej zawodników, w tych mistrzostwach około 200 osób, juniorzy do 18 lat i subjuniorzy do 23.

Polskę reprezentowała piątka zawodników, w tym czterech mężczyzn, Kamil Jarota z Warszawy, Hubert Dudziak i Szczepan Zimmermann z Kościana, Jan Joskowski z Władysławowa. Magda wystartowała jako jedyna z województwa świętokrzyskiego i jedyna kobieta z Polski. Zawodnicy polscy przywieźli trzy brązowe medale.  

 Nieustanne treningi, odpowiednia dieta

Mówi Magda Białek: - Moje treningi wyglądają następująco, poniedziałek, środa, piątek, trzy razy w tygodniu po 3 godziny plus dojazd do kieleckiego klubu sportowego „Tęcza Społem”, gdzie trenuję. Osobno nogi, klatka piersiowa, przysiad, martwy ciąg, ławka i tak minimum osiem tygodni, przed zawodami, nad wszystkim czuwa mój trener Arkadiusz Znojek. Dom, spotkania ze znajomymi, wakacje, wszystko muszę podporządkować treningom. Odpowiednia dieta, która jest niezbędna do osiągania coraz lepszych wyników, a dieta wysokobiałkowa kosztuje więcej niż normalne odżywianie, białe mięso, ryby, zielone warzywa, owoce, ryż, wszystko po to, bym mogła udźwignąć jak najwięcej. Jak na razie moje wyniki to: przysiad- 227,5 kg, wyciskanie sztangi leżąc – 125 kg, martwy ciąg, czyli podniesienie sztangi z ziemi do postawy wyprostowanej – 202,5 kg, razem 555 kg- mówi Magda.

 Największe sukcesy

W ubiegłym roku Mistrzostwa Świata odbywały się w Polsce, w Szczyrku. Magda zajęła wtedy czwarte miejsce. W ubiegłym roku na Pucharze Świata w trójboju klasycznym zdobyła trzecie miejsce w Sztokholmie, w Szwecji. Rywalizowała tam z seniorkami. W tym roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w Trójboju Klasycznym w Suzdalu w Rosji, gdzie Magda rywalizowała już z juniorkami i zdobywała srebrny medal. Na Mistrzostwach Świata juniorów w wyciskaniu leżąc w Pilznie w Czechach zdobyła złoty medal. W tym roku na tych samych zawodach zdobyła brązowy medal w Kownie na Litwie.

 – Niebawem startuję w mistrzostwach świata seniorów, które odbędą się w Stavanger w Norwegii – mówi o najbliższych planach. – Będę tam rywalizować z najsilniejszymi kobietami świata. Dalej przede mną mistrzostwa Polski juniorów i seniorów, mistrzostwa Europy w Sankt  Petersburgu w Rosji.

 Marzenia

Jest studentką II roku wychowania fizycznego z gimnastyką korekcyjną na Wszechnicy Świętokrzyskiej. Jej sportowym marzeniem jest podnieść 600 kg. W tym roku już osiągnęła 573. Ma nadzieję, że treningi i praca nad sobą pozwolą przesunąć poprzeczkę  w górę.

 - Mimo mojej miłości do trójboju, nie chcę stracić też sylwetki kobiety – wyznaje. - Nie można bowiem wszystko kłaść na jedną kartę. Sport jest wspaniały, ale życie toczy się też swoim torem.

 Gratulacje wójta

Wójt Nowej Słupi, Wiesław Gałka wyjaśnia, że gmina cały czas jest w kontakcie z  Magdaleną Białek. – Chcemy jej pomagać, ile tylko możemy w przygotowaniach do mistrzostw – zapewnia. - By mogła w nich uczestniczyć i zdobywać laury, osiągać sukcesy na arenie światowej, które dla niej są ważne i dla nas, mieszkańców gminy. To przecież nasza mieszkanka! 

 

Od czterech lat gmina wspiera Magdę, przyznaje jej stypendia, nagrody. Magda cały czas informuje gminę o swoich sukcesach i osiągnięciach. - To bardzo ważne dla nas - dodaje wójt. -   Świetna promocja gminy, województwa i Polski. Jej sukcesy nie są nam obojętne. Serdecznie jej gratuluję. 

 

    

czytano: 2761 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 18 września 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Łysa Góra Jeleniów Rekreacja Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Emeryk Turystyka Milanowska Wólka Kielce Baszowice Dębniak Stara Słupia Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej