Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » PRIMO CUP największe rozgrywki sportowe w ...

PRIMO CUP największe rozgrywki sportowe w Województwie Świętokrzyskim pod patronatem Wójta Gminy Nowa Słupia Wiesława Gałki

wielkość tekstu:A | A | A

 PRIMO CUP to największy system rozgrywek sportowych w regionie, w którym będą mogli uczestniczyć sportowcy amatorzy, firmy oraz instytucje.

Organizatorem rozgrywek jest Primo Sport oraz Świętokrzyska Akademia Sportu, która podpisała stosowne umowy  partnerskie z samorządami o wzajemnej pomocy przy organizacji tak dużego przedsięwzięcia sportowego. Głównym celem powstania rozgrywek Primo Cup jest zachęcenie jak największej liczby młodzieży, osób dorosłych do aktywnego, systematycznego spędzania wolnego czasu poprzez uczestnictwo w   ujednoliconym systemie rywalizacji wśród osób uprawiających sport amatorsko i pasjonatów sportu. Primo Cup to nie tylko aktywny, zdrowy, rodzinny sposób na wypoczynek, ale również sportowa integracja pomiędzy mieszkańcami różnych gmin Województwa Świętokrzyskiego.

W nadchodzącym sezonie rozgrywek rywalizacja będzie się odbywała w następujących gminach partnerskich: Gmina Bieliny, Gmina Łagów, Gmina Nowa Słupia, Gmina Waśniów, Gmina Pawłów, Gmina Łopuszno, Miasto i Gmina Bodzentyn oraz Miasto i Gmina Suchedniów.

Rozgrywki będą oparte na dwuszczeblowym systemie rywalizacji. Uczestnicy będą rozgrywać swoje mecze w obrębie gminy lub strefy. Rozgrywki na tym etapie będą jednocześnie turniejem o Puchar Wójta lub Burmistrza. Następnie najlepsze zespoły z poszczególnych gmin lub stref awansują do Wielkiego Finały Wojewódzkiego w którym walczyć będą o cenne nagrody rzeczowe oraz finansowe. Podsumowanie rywalizacji, które będzie  dwa razy w roku odbędzie się w jednym z najlepszych lokali na terenie województwa. Uroczysta gala podsumowująca będzie nie tylko momentem, w którym zostaną nagrodzeni najlepsi uczestnicy rozgrywek Primo Cup, ale również świetnym momentem na zabawę oraz integrację.

W Primo Cup każdy znajdzie coś dla siebie. Uczestnicy będą mogli rywalizować w rozgrywkach drużynowych takich jak: Futsal, Piłka Siatkowa, Piłka Nożna, Piłka Siatkowa Plażowa oraz indywidualnie w Tenisie Ziemnym. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.primosport.pl .

Organizatorzy oraz Patroni zachęcają do uczestnictwa w tym największym przedsięwzięciu sportowym  na terenie Województwa Świętokrzyskiego.


czytano: 1646 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 18 września 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Milanowska Wólka Rekreacja Góry Świętokrzyskie Stara Słupia Baszowice Św. Krzyż Rudki Łysa Góra Turystyka Jeleniów Emeryk Kielce Dębniak Nowa Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej