Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 25 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Borys, Magda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dobre tempo inwestycji

Dobre tempo inwestycji

wielkość tekstu:A | A | A

Trwają olbrzymie inwestycje na terenie gminy Nowa Słupia. Powstają nowe odcinki dróg, budowane są wodociągi, świetlice, odnawiane budynki szkolne. Zgłoszone zostały do remontów drogi, które uległy uszkodzeniom po obfitych opadach deszczu w czerwcu.  

- To już szósta edycja modernizacji dróg w gminie dzięki Narodowemu Programowi  Przebudowy Dróg Lokalnych – mówi wójt Wiesław Gałka. - Dotychczas wykonano u nas inwestycje o wartości około 5 mln zł. Niebawem okaże się, czy skorzystamy też z dofinansowania do remontów dróg po uszkodzeniach na skutek ulewnych deszczów. Są zgłoszone i weryfikowane wnioski, czekamy na decyzje. Jeśli będą pozytywne, to drogi mają szanse być naprawione. Przywrócony zostanie ich stan pierwotny, może nawet z lepszym odprowadzeniem wody. 

 Drogi gminne, wodociągi

Obecnie w ramach pierwszego zadania trwa remont dróg gminnych: dwóch w Baszowicach o długości 210  i 570 m oraz w Jeleniowie – 200 m.      Zadanie drugie obejmuje:  drogi w Rudkach, osiedle Górne, Łąki - długość 325 m,   osiedle Górne, ulica Krótka - 185 m i 95 m, a także w Sosnówce, w stronę Bostowa, gmina Pawłów - 570 m.          Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Adrian Cieśla. Umowę podpisano 20 sierpnia br., termin zakończenia prac – 10 października. Wartość pierwszego zadania 224.664,73 zł, wartość drugiego – 282.700,00 zł. Dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych do 50 proc. kosztów kwalifikowanych.

1 sierpnia podpisano umowę na budowę sieci wodociągowej w Skałach. Zakończenie prac przewiduje się 31 lipca przyszłego roku. Wartość zadania:  592,5 tys. zł. Z kolei 21 marca br. podpisano umowę na budowę sieci: w Jeleniowie, Włochach. Jej zakończenie przewidziane jest 15 października br. Wartość zadania:  591, 5 tys. zł. Obydwie inwestycje wykonuje Przedsiębiorstwo Techniczno – Produkcyjne „EKWOD” z Kielc. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 nie więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowanych.

Na obecną chwilę, jak podkreśla wójt Wiesław Gałka,  ukończona jest sieć we Włochach, na ukończeniu budowa przyłączy wodociągowych. Rozpoczęła się budowa sieci w Skałach. Inwestycja przewidziana jest na 2 lata, a więc w przyszłym roku będzie realizowana i kończona wraz budową przyłączy, łącznie długość sieci Włochy-Skały około 15 km. Ilość przyłączy wodociągowych – około 100.   Zrealizowany jest już trzeci etap budowy wodociągów w Jeleniowie.

 Świetlica w Baszowicach, remonty w szkołach

Trwają prace przy przebudowie istniejącego obiektu na terenie ośrodka rekreacyjnego w Baszowicach, gdzie powstanie świetlica wiejska. Umowę z Przedsiębiorstwem Budowlanym „Irex” z Kielc podpisano 19 czerwca, prace mają być zakończone 30 kwietnia przyszłego roku. Inwestycja o wartości 229,7 tys. zł jest dofinansowana kwotą 116,4 tys. zł zgodnie z umową o przyznanie pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

W sierpniu firma „Drogmas” Zakład Robót Drogowych ze Skarżyska – Kamiennej  odremontowała drogę gminną w Rudkach, ulica Spółdzielcza. Prace kosztowały 33,2 tys. zł.

Z kolei w lipcu firma „PPHU Maxbud-Bis z Nowej Słupi wymieniła 29 okien w Szkole Podstawowej w Jeleniowie, co kosztowało 29,4 ty. zł. Wymieniane są kotły centralnego ogrzewania w Szkole Podstawowej w Starej Słupi oraz Zespole Szkół w Rudkach. Wykonawcą jest firma „Kiel-Inox” z Woli Kopcowej, gmina Masłów, z którą podpisano umowę 27 sierpnia. Prace o wartości 44,6 tys. zł maja być wykonane do 30 września.

Za 8 tys. zł wykonywany jest remont systemu odprowadzania wody opadowej z dachu budynku Przedszkola w Rudkach przez firmę KM-BUD z Huciska. Za 9,8 tys. zł firma PHU „Pio-Marco” dostarczyła i położyła 113 metrów kwadratowych  wykładziny PCV Tarkett topaz na piętrze budynku Szkoły Podstawowej w Mirocicach.

 Najbliższe plany

W wyniku oględzin komisji do spraw strat powodziowych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wykonane będą i zaakceptowane są następujące drogi: Dębno Parcele – długość 1090 m, wartość -  329 tys., Wólka Milanowska – 850 m, wartość 256, 7 tys. zł, Mirocice Trochowiny -1200 m, wartość 362 tys. zł, Skały - 950 m , wartość 286 tys. zł.  Promesa z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji będzie w późniejszym terminie, na przełomie 2013  i 2014 r.

W przyszłym roku z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych gmina chce wykonać następujące drogi: Nowa Słupia, ulica Łazy – 390 m, koszt 136,5 tys. zł, Stara Słupia – 350 m, koszt 105 tys. zł, Pokrzywianka Górna uzupełnienie asfaltu na odcinku 230 m, koszt 57,5 tys. zł, Nowa Słupia ulica Ogrodowa 270 m, koszt – 81 tys. zł. Jeleniów – 350 m, koszt 105 tys. zł, Baszowice Hektary 1100 m, koszt 330 tys. zł, Dębno Siedliszki 76 m, koszt 23 tys. zł. 

                           

czytano: 1352 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 23 września 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Dębniak Baszowice Rekreacja Góry Świętokrzyskie Św. Krzyż Turystyka Milanowska Wólka Łysa Góra Nowa Słupia Jeleniów Stara Słupia Rudki Kielce Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej