Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Tysiąc złotych nagrody dla Magdy

Tysiąc złotych nagrody dla Magdy

wielkość tekstu:A | A | A

 Podczas ostatniej sesji Rady Gminy wójt Wiesław Gałka wręczył Magdzie Białek z Baszowic tysiąc złotych nagrody. Wybitna sportsmenka uzyskała brązowy medal na ostatnich Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 23 w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Killeen, w amerykańskim Texasie.

            Magda Białek przypomniała, że trójbój siłowy to dyscyplina, która nie jest zaliczana do sportów olimpijskich. Składa się z trzech elementów: z przysiadu, wyciskania sztangi leżąc, z martwego ciągu, czyli podnoszenia sztangi z ziemi do postawy wyprostowanej. W ostatnich mistrzostwach świata Magda podniosła łącznie 555 kg. To nie był jej najlepszy wynik, ale wierzy, że będzie lepiej.

Kolejne zawody czekają Magdę w listopadzie. To mistrzostwa świata seniorów, które odbędą się w Stavanger w Norwegii. Magda będzie tam rywalizować z najsilniejszymi kobietami świata. Dalej przed nią mistrzostwa Polski juniorów i seniorów, mistrzostwa Europy w Sankt  Petersburgu w Rosji.

- Dziękuję serdecznie wójtowi Wiesławowi Gałce, wszystkim radnym, którzy wspierają mnie w przygotowaniach do zawodów i w osiąganiu jak najlepszych wyników – powiedziała Magda.

Wójt Wiesław Gałka i radni podziękowali jej za sukces, za wspaniałą promocję  gminy, powiatu i województwa. Życzyli powodzenia w kolejnych zawodach i mistrzostwach. 

czytano: 1247 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 27 września 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 15
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Emeryk Dymarki Św. Krzyż Jeleniów Łysa Góra Turystyka Rudki Dębniak Kielce Góry Świętokrzyskie Baszowice Rekreacja Nowa Słupia Stara Słupia Milanowska Wólka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej