Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Gala Nauczycielskie Oskary 2013

Gala Nauczycielskie Oskary 2013

wielkość tekstu:A | A | A

 Dość oryginalną oprawę miały w tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej w gminie Nowa Słupia. W święto pedagogów w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach odbyła się wielka Gala Nauczycielskie Oskary 2013.  

            Podziękowania i życzenia

Galę rozpoczął Piotr Wrzosowski, który z mistrzostwem wykonał na gitarze kilka popularnych standardów muzyki rozrywkowej. Uczniowie prowadzący imprezę, Paulina Kozera i Adrian Folwarski, powiadomili, że na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej Dzień Edukacji Narodowej został uświetniony w gminie przyznaniem Oskarów dla nauczycieli. Konferansjerzy poprosili wójta gminy Wiesława Gałkę, który przyznał swoje Honorowe Oskary.

Gospodarz gminy Wiesław Gałka nie ukrywał tremy. Wystąpienie rozpoczął od przyjemnych informacji o otrzymaniu dwóch pism. Wnioski gminy o inwestycje zostały rozpatrzone pozytywnie. 23 października wójt podpisze umowę na dofinansowanie projektów realizowanych w Rudkach: remont generalny sali gimnastycznej, budowa drogi dojazdowej, parkingu, a także przebudowa stadionu. Drugie pismo dotyczyło dofinansowania wyposażenia hali sportowej w Nowej Słupi.

- Październik kojarzy się przede wszystkim ze świętem nauczyciela, Dniem Edukacji Narodowej – powiedział wójt. - Dzisiaj każdy z nas chciałby podziękować swoim wychowawcom i tym nauczycielom, którzy obecnie pracują z naszymi dziećmi. Dziękuję wszystkim nauczycielom. Tym, którzy uczą przedmiotów ścisłych, humanistycznych, dbają o kondycję fizyczną, nauczycieli muzyki, katechetów, księży, którzy umacniają naszą wiarę, a także pracownikom obsługi, bo bez nich żadna placówka nie mogłaby funkcjonować.    

Przy okazji podziękowań i wdzięczności wójt w imieniu licznie zgromadzonych radnych, sołtysów, mieszkańców gminy prosił nauczycieli o przyjęcie życzeń zdrowia, wytrzymałości. Życzył, by trafiali na chętnych do nauki dzieci, na rodziców i opiekunów wyrozumiałych, pomagających w wychowaniu, przekazywaniu wiedzy szkolnej. - By na waszych twarzach zawsze gościł uśmiech, radość i by ta praca misyjna odzwierciedlała zasób waszych portfeli, bo bez tego nie da się żyć - powiedział.

Wiesław Gałka poprosił na scenę przewodniczącego Rady Gminy, Sylwestra Kozłowskiego, by pomógł wręczyć mu po raz pierwszy Oskary.  To bardzo dobry pomysł kierownika Zespołu Obsługi Szkół Agnieszki Lewandowskiej, dobrego ducha krążącego między społecznością szkolną i administracyjną, samorządową.

Wójt w pierwszej kolejności nagrodził dyrektorów, którzy wzięli na swoje barki odpowiedzialność za prowadzenie szkół. Podziękował im za konieczne, niezbędne i trudne zmiany przeprowadzone gminie, które przebiegają też w całej Polsce.  Niestety, ubywa dzieci i brakuje miejsc pracy dla nauczycieli. Stwierdził, że może kiedyś dożyjemy czasów, że dzieci nie będzie brakować w szkołach. - Pamiętam moje klasy, które liczyły 35 i więcej uczniów – powiedział. - Pełna szkoła, dzisiaj niestety jest trochę inaczej. Nie zawsze my jako samorządowcy możemy temu zaradzić, chociaż się staramy. Muszą być rozwiązania globalne jak w niektórych krajach. 

Wdzięczność dla wychowawców

Szczególne nagrody, honorowe Oskary otrzymali dyrektorzy: Zespołu Szkół w Nowej Słupi – Małgorzata Jakubczyk, Zespołu Szkół w Rudkach -  Alina Cieśla, Zespołu Szkół w Paprocicach – Lidia Kopycka, Przedszkola w Rudkach – Magdalena Graba, Szkoły Podstawowej w Jeziorku – Zdzisław Dudzic,  SP w Starej Słupi – Andrzeja Lauko.

W kategorii Debiut Roku Oskary otrzymali dyrektorzy, dla których obecny rok szkolny jest drugi na tym stanowisku: Jolanta Krężelewska z SP w Jeleniowie, Agnieszka Kowalska z SP w Mirocicach, Agnieszka Pustuła z SP w Pokrzywiance, a także Bożena Jop- wicedyrektor Zespołu Szkół w Rudkach, Renata Storzysz – wicedyrektor Zespołu Szkół w Nowej Słupi. 

Następnie przyszła kolej na nauczycieli, którzy są autorytetami. Uczniowie każdej szkoły oddawali głosy na swoich faworytów. Następnie wszystkie kartki zostały dokładnie policzone. Oskary zdobyli supernauczyciele, czyli najlepsi z poszczególnych szkół:  Wanda Cichońska z SP w Pokrzywiance, Monika Chamera z SP w Rudkach, Beata Dwojewska z SP w Paprocicach, Adam Dwojewski z Gimnazjum w Nowej Słupi, Jolanta Gibała z SP w Starej Słupi, Jacek Góra z SP w Nowej Słupi, Katarzyna Kędzierska z SP w Jeleniowie, Elżbieta Miśkiewicz z Gimanzjum w Paprocicach, Przemysław Stelmaszczyk z Gimnazjum w Rudkach, Marek Telka z SP w Jeziorku, Elżbieta Zwolińska z SP w Mirocicach.  

Nauczyciele otrzymali też nagrody w poszczególnych kategoriach: Mikrofon Roku Renata Jadwidzic z Gimnazjum w Nowej Słupi i Robert Klefas z Gimnazjum w Rudkach,  Pomysłowy Dobromir - Adam Dwojewski z Gimnazjum w Nowej Słupi i Przemysław Stelmaszczyk z Gimnazjum w Rudkach, Złota Katarynka -  Beata Cieślik z Gimnazjum w Rudkach i Renata Jadwidzic z Gimnazjum w Nowej Słupi, Mistrz Elegancji – Barbara Chrobot i Edyta Dziedzic, Mistrz Humoru – Adam Dwojewski z Gimnazjum w Nowej Słupi i Przemysław Stelmaszczyk z Gimnazjum w Rudkach.

             Tysiąc par oczu, olimpijska kondycja

            Konferansjerzy, Paulina Kozera i Adrian Folwarski, chwalili nauczycieli za posiadane zdolności. – Mają tysiąc par oczu – mówili. – Widzą wszystko, gdy nawet są odwróceni tyłem do klasy. Mają stalowe struny głosowe, mogą wyjaśniać jakiś problem pięć godzin bez przerwy. Mają olimpijską kondycję, potrafią biegać między ławkami siedem godzin dziennie.  

Dużymi oklaskami nauczyciele nagrodzili spektakl teatralny „Jesienna rada na Olimpie”, który wystawili na scenie młodzi ludzie skupieni w kole teatralnym „Boskie diabliki” pod kierunkiem Izabeli Pańtak z Gminnego Ośrodka Kultury w Rudkach. W rolach bogów, półbogów i herosów wystąpili: Weronika Jakubczyk, Daria Krzyżanowska, Marysia Niebrzydowska, Kasia Kosiarska, Magda Karcz, Kacper Wiecha, Łukasz Kozłowski, Igor Sala, Mateusz Kucharczyk, Mateusz Grzegorski. Z koncertem wystąpił zespół Koła Gospodyń Wiejskich Chełmowianki. Wspólnie wszyscy śpiewali „Sto lat”.

W spotkaniu uczestniczyli: oprócz przewodniczącego Rady Gminy Sylwestra Kozłowskiego, wiceprzewodniczący – Henryk Gąsior, Ryszard Karpiński, radni – Jadwiga Kot, Halina Misiurska, Ewa Pastuszyńska, Jan Czaja, Robert Klefas, Przemysław Stelmaszczyk, Józef Świetlik, sołtys Rudek Włodzimierz Chamera.    

 

 

  

czytano: 15822 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 16 października 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 14
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Kielce Rekreacja Łysa Góra Dymarki Nowa Słupia Baszowice Dębniak Milanowska Wólka Turystyka Św. Krzyż Rudki Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej