Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Promocja za środki unijne

Promocja za środki unijne

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Nowa Słupia na dużą skalę stara się promować swe ważne miejsca, obiekty, zabytki. Niedawno w nakładach po tysiąc egzemplarzy wydała przewodnik, dwa foldery, mapę turystyczną i album fotograficzny, zmodernizowała też swój portal turystyczny, przygotowała spacer wirtualny po Centrum Kulturowo-Archeologicznym na stronie internetowej i na płytce CD.

 – Jesteśmy gminą turystyczną, posiadamy punkt informacji turystycznej, utrzymujemy kontakty międzynarodowe, materiały promocyjne są nam niezbędne – mówi wójt Wiesław Gałka. - Wydajemy nie tylko z własnego budżetu, odważnie sięgamy po środki z Unii Europejskiej Ostatnie inicjatywy wykonaliśmy w ramach tak zwanych Małych Projektów. Najpierw nasz wniosek zyskał akceptację Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, potem pozytywną ocenę formalną i merytoryczną Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego. Zadania kosztowały 32 689,47 zł, z czego otrzymamy 24 071,20 zł dofinansowania. Zrealizowaliśmy je od stycznia do 15 września 2013 r.

Ponad 100-stronicowy „Przewodnik turystyczny po gminie Nowa Słupia” przygotowali znani regionaliści, Ryszard Garus i Henryk Trepka. Uwzględnili w nim turystyczne, historyczne i przyrodnicze zasoby gminy. Żywo i barwnie napisany przewodnik kierowany jest do miłośników regionu, koneserów. Folder turystyczny „Gmina Nowa Słupia i okolice” to publikacja wykonana na papierze kredowym z atrakcyjną, lakierowaną okładką, wydana w języku polskim i angielskim. Całość została wzbogacona o serię widoków, zdjęć lotniczych. Znajdują się tu podstawowe informacje o atrakcjach turystycznych, miejscach noclegowych i gastronomicznych. Z kolei folder turystyczny „Centrum Kulturowo-Archeologiczne – w mocnym uścisku żelaza” jest kompendium wiedzy o ważnym ośrodku doświadczalno-dydaktycznym w kontekście odkryć archeologicznych i życia ludów przed dwoma tysiącami lat. Mapa turystyczna „Gmina Nowa Słupia i okolice – GPS” odwzorowuje teren w skali 1:50 000. Przedstawia najważniejsze szlaki turystyczne: piesze i rowerowe z nałożeniem rzędnych GPS. Nowoczesna formuła wyznaczania trasy pozwala na posługiwanie się mapą również przy pomocy odbiorników nawigacji satelitarnej. Dodatkowo na rewersie mapy znajduje się krótki opis najważniejszych atrakcji gminy, wybranych tras turystycznych i miejsc noclegowych, gastronomicznych.

Dość ciekawą publikacją jest album fotograficzny „Gmina Nowa Słupia na starej fotografii”, który prezentuje dawne zdjęcia z albumów miejscowych regionalistów, nauczycieli, lekarzy, dyrektorów, samorządowców, radnych, sołtysów, między innymi Henryka Trepki, Ewy Ponikowskiej, Lucyny Spelak, Wiolety Purskiej, Henryka Gąsiora, Roberta Klefasa, Andrzeja Lauko, Krystyny Sielickiej. Publikacja przedstawia znane miejsca na terenie gminy, które obecnie mają już inny wygląd, dawne stroje, wygląd chat chłopskich, urządzeń rolniczych, dokumentuje wiele uroczystości religijnych, kulturalnych, pokazuje znane postaci ostatniego wieku. Publikacja jest zachętą do zbierania starych zdjęć. Cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że planowane są jej kolejne, szersze i ciekawsze edycje.

Modernizacja portalu turystycznego gminy Nowa Słupia – www.nowaslupia.pl polegała na wprowadzeniu nowych modułów funkcjonalnych zgodnie z nowoczesnymi tendencjami i wymogami. Została wzbogacona o interaktywne technologie wykonane w technologii flash oraz galerię filmową z najważniejszych imprez turystycznych. Atrakcyjniej przewijane są zdjęcia, jest tu funkcja dla osób niepełnosprawnych, tak zwany moduł dla słabo widzących. Poprzednia strona powstała w 2006 r. i znacznie odbiegała od wymagań technicznych. Spacer wirtualny po Centrum Kulturowo-Archeologicznym to nowoczesny i skuteczny sposób oddziaływania współczesnego turystę, który wręcz oczekuje i poszukuje nowych form przekazu.  

czytano: 1433 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 21 października 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Milanowska Wólka Turystyka Baszowice Dymarki Jeleniów Rekreacja Dębniak Stara Słupia Św. Krzyż Łysa Góra Nowa Słupia Góry Świętokrzyskie Kielce Emeryk Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej