Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Tytuł Top Manager dla Wójta Gminy Nowa Słupia

Tytuł Top Manager dla Wójta Gminy Nowa Słupia

wielkość tekstu:A | A | A

Wójt Gminy Nowa Słupia otrzymał tytuł Top Manager 2013 oraz statuetkę podczas wielkiej gali biznesu, która w czwartek, 14 listopada, odbyła się w Kieleckim Centrum Biznesu.

            Czołówka regionu świętokrzyskiego
            - Statuetkę przyjąłem z dużą satysfakcją – powiedział po otrzymaniu nagrody wójt Wiesław Gałka. – Sądzę, że podstawą do przyznania nagrody było właściwe zarządzanie środkami publicznymi w naszej gminie. Przypomnę, że przekształciliśmy zakład budżetowy     
             Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w referat Urzędu Gminy i tym samym spowodowaliśmy, że odzyskujemy 23 procent od każdej wydanej kwoty. Podjęliśmy wspólnie z radnymi decyzję niepopularną, ale za to jedynie pożądaną, czyli przekształcenie aż pięciu szkół w stowarzyszenia. Dzisiaj przy kolejnym obniżeniu 300 tys. zł z subwencji oświatowej okazuje się, że szkoły te mogą dalej funkcjonować. W przeciwnym razie najprawdopodobniej byłby duży problem w ich utrzymaniu. Poza tym obniżono dochody własne o 1,2 mln zł, więc te niepopularne decyzje okazały się jedynymi i najbardziej optymalnymi.
Wójt Wiesław Gałka przypomniał, że gmina przy udziale pracowników urzędu i radnych była wyróżniona jako jedyna w województwie świętokrzyskim nagrodą Innovator w 2011 r. W tym samym roku zajęłą też dziewiąte miejsce w kraju wśród gmin wiejskich w rankingu przygotowanym i przeprowadzonym przez Rzeczpospolitą. Poza tym gmina Nowa Słupia uczestniczyła we wszystkich czterech edycjach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pozyskała środki i przebudowała ponad 30 km dróg gminnych. Na terenie gminy powstało Centrum Kulturowo-Archeologiczne, które przyciąga olbrzymie rzesze turystów.           
            Podczas przyznawania nagrody podkreślano ze sceny, że Nowa Słupia, mimo rolniczego charakteru, należy do czołówki gmin regionu świętokrzyskiego od względem tempa rozwoju. Potwierdzają to nagrody w konkursach ogólnopolskich przyznawane przez niezależne kapituły. To świetnie położona gmina, w samym sercu Gór Świętokrzyskich.      
 
            W bardzo dobrym towarzystwie
Podczas wielkiej gali biznesu gmina znalazła się w bardzo dobrym towarzystwie. Spośród samorządów, obok Nowej Słupi, statuetki otrzymali: Morawica, Sitkówka-Nowiny, Imielno, Sandomierz, Solec-Zdrój. Były też nagrodzone i wyróżnione tak duże i znane firmy, jak Alior Bank Oddział Kielce, Dek Meble, Ekobox, Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Kopalnia Wapienia Morawica, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa, Politechnika Świętokrzyska, Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki Siarkopol, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Wodociągi Kieleckie.    
Tytuły otrzymałały 33 firmy, instytucje, gminy, które posiadają niezwykłe zdolności menedżerskie, wykazują się działalnością na rzecz regionu świętokrzyskiego. To wyraz prowadzenia przez nie bardzo dobrej polityki ekonomicznej. - Dziękuję, ze dostrzegliście nasz wkład w rozwój regionu, firmy, samorządu i podmiotów, które tu reprezentujemy – powiedział w imieniu nagrodzonych Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich. - Wyróżnienia otrzymane przez swoich liczą się podwójnie.  
Statuetki wręczali: wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, redaktor naczelny ogólnopolskiego magazynu biznesu Vip, Mariusz Gryżewski, starosta kielecki Zdzisław Wrzałka, szef Business Centre Information, Jerzy Baranowski.   
            Patronat na wydarzeniem objęli: wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, marszałek świętokrzyski Adam Jarubas, starosta kielecki Zdzisław Wrzałka, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, patronat medialny – Echo Dnia i ogólnopolski magazyn biznesu Vip. 
            W uroczystościach, obok wójta, uczestniczyli radni: Halina Misiurska, Jadwiga Kot, Robert Klefas, Przemysław Stelmaszczyk oraz skarbnik Danuta Fijas.     
            Prestiżowa statuetka Top Manager to wielki silny byk, który stoi na banknocie dolarowym. Trzeba dobrze zarządzać firmą, przedsiębiorstwem, gminą, by otrzymać taką statuetkę. Potrzebny jest wielki talent menedżerski, wykształcenie, wiedza, siła, wielki upór.

czytano: 1784 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 15 listopada 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Turystyka Jeleniów Emeryk Stara Słupia Dymarki Rudki Baszowice Kielce Nowa Słupia Łysa Góra Św. Krzyż Milanowska Wólka Rekreacja Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej