Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » Paulina Danielska stypendystką Prezesa Rady ...

Paulina Danielska stypendystką Prezesa Rady Ministrów

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 13.11.2013 r. Paulina Danielska uczennica kl. IV Technikum żywienia i gospodarstwa domowego w Zespole Szkół nr 8 w Nowej Słupi wraz z p. dyrektor Mirosławą Mierzejewską i wychowawcą kl. IV p. Elizą Tokarczyk uczestniczyły w uroczystości wręczenia stypendiów, która odbyła się w Zespole Szkół nr 2 w Chęcinach.

Paulina znalazła się wśród 10 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kieleckiego i wśród 145 uczniów z województwa świętokrzyskiego, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2013/2014 za wybitne osiągnięcia.
W uroczystości wzięli udział Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty, Zenon Janus - wicestarosta kielecki, Grzegorz Dziubek - wicewojewoda, Marian Ferdek - radny powiatowy i przewodniczący Komisji Edukacji, Robert Jaworski - burmistrz Chęcin, Lidia Grzanka - naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Powiatu Kieleckiego oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjlnych powiatu kieleckiego.
 
Paulina Danielska jest uczennicą klasy IV technikum żywienia i gospodarstwa domowego. Od początku swojej edukacji w Zespole Szkół Nr 8 w Nowej Słupi uzyskuje bardzo dobre wyniki w nauce i otrzymuje wzorowe zachowanie. Osiąga duże sukcesy dydaktyczne, regularnie i systematycznie uczęszcza na zajęcia. Jest uczennicą bardzo ambitną, uczestniczy wielu ciekawych formach zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Brała udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym ,,W 150 ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO" w etapie szkolnym i wojewódzkim, w ramach projektu„Otwarta Twoja Kariera” wykonała pracę nt. swojego wymarzonego zawodu. Każdego roku jest uczestnikiem Rajdu Szlakiem Powstańców Styczniowych, którego współorganizatorem jest nasza szkoła. Angażuje się w akcje charytatywne: ,,Góra Grosza", Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Uczestniczyła w przeprowadzeniu wyborów do Młodzieżowe Rady Powiatu Kieleckiego. Była przewodniczącą komisji wyborczej. Chętnie uczestniczy w akademiach i apelach organizowanych w szkole.
Jest koleżeńska, otwarta i życzliwa wobec kolegów. Zawsze chętna do udzielenia pomocy słabszym. Od klasy pierwszej Paulina jest przewodniczącą klasy, a także działa w sekcji do spraw socjalnych Samorządu Uczniowskiego.
Paulina duże zaangażowanie wykazała w projekcie Comenius Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół 2010-2011 "Bogactwo Smaku, Zdrowia i Dziedzictwa Kulturowego" uczestnicząc w warsztatach archeologicznych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Słupi. Brała udział w przygotowaniu kalendarza na rok 2012 ze zdjęciami prezentującymi krajobrazy i walory turystyczne regionów krajów partnerskich, oraz pracowała nad przygotowaniem kulinarnego poradnika domowego, który jest częścią książki Bogactwo Smaku Zdrowia i Dziedzictwa Kulturowego z przepisami kuchni regionalnej danego państwa. Wzięła udział w wizycie partnerskiej na Litwę.
Paulina aktywnie uczestniczy w zajęciach dodatkowych organizowanych w ramach Projektu POKL „Nowa perspektywa szansą dla uczniów Zespołu Szkół nr 8 w Nowej Słupi” poznając smaki kuchni różnych narodów.
Jest członkiem Koła Gospodyń Wiejskich „Modrzewianki” z którym to zespołem uczestniczy w wielu przeglądach i konkursach (Święto Pieroga Świętokrzyskiego, Przegląd Twórczości Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Ludowych, występy w czasie dożynek oraz świąt gminnych).

czytano: 1463 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 19 listopada 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Kielce Emeryk Góry Świętokrzyskie Św. Krzyż Milanowska Wólka Rekreacja Nowa Słupia Rudki Dymarki Jeleniów Baszowice Turystyka Dębniak Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej