Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 25 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Łucja, Witold
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Sukces Chełmowianek

Sukces Chełmowianek

wielkość tekstu:A | A | A

Koło Gospodyń Wiejskich Chełmowianki zdobyło pierwsze miejsce w powiecie i województwie świętokrzyskim. Tak zadecydowali czytelnicy „Echa Dnia” podczas esemesowego głosowania.

            Nagroda dla KGW Chełmowianki została wręczona podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek, 26 listopada, w pawilonach Targów Kielce. Dyplomy pamiątkowe i puchary przekazał zwycięskiemu KGW europoseł Czesław Siekierski, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, wicestarosta kielecki Zenon Janus. Panie otrzymały zaproszenie do spotkania z Pierwszą Damą, Anną Komorowską i odwiedzin Belwederu, siedziby prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.    

- To olbrzymi sukces naszych Chełmowianek – mówi wójt Wiesław Gałka, który uczestniczył w uroczystej gali. – Wspaniała promocja gminy, naszego folkloru, zwyczajów. Od początku wspierałem inicjatywę powstania KGW. Uważam, że tego typu działalność jest potrzebna w środowisku, pełni ważną rolę kulturotwórczą, integracyjną i jak się okazuje – promocyjną. Jeszcze raz gratuluję sukcesu paniom i wszystkim osobom, które wspierają ich pracę.

KGW Chełmowianki prezentowało się w 18-osobowym składzie na czele z przewodniczącą Wiolettą Krzyżanowską i 4-osobową kapelą Chełmowianie. Cała grupa wystąpiła z krótkim, 15-minutowym koncertem, który spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem. Oprócz wójta Wiesława Gałki z zespołem przybyli do Kielc radni: Jan Czaja i wiceprzewodniczący rady gminy Henryk Gąsior.

Wspaniale prezentowało się stoisko przygotowane przez Chełmowianki, Znalazły się na nim różnego rodzaju przysmaki regionalne, między innymi zupa zarzucka, pierogi z kaszą gryczaną, mięsem, kapustą, byczki, ciasta. Stoisko, które promowało też Centrum Kulturowo-Archeologiczne i Dymarki Świętokrzyskie, było oblegane przez uczestników gali. 

Stoisko odwiedzili między innymi: europoseł Czesław Siekierski, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, poseł Lucjan Pietrzczyk, wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, wicewojewoda Grzegorz Dziubek, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzata Stanioch, redaktor naczelny „Echa Dnia” Stanisław Wróbel.

czytano: 1555 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 29 listopada 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Rudki Rekreacja Stara Słupia Kielce Łysa Góra Św. Krzyż Turystyka Jeleniów Nowa Słupia Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Emeryk Baszowice Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej