Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dwa złote medale Magdaleny Białek

Dwa złote medale Magdaleny Białek

wielkość tekstu:A | A | A

 Mieszkanka Baszowic, zawodniczka klubu sportowego „Tęcza Społem Kielce”, Magdalena Białek zdobyła  dwa złote medale na Mistrzostwach  Polski  w Trójboju Siłowym. To kolejne sukcesy utalentowanej sportsmenki. 

23 i 24 listopada, w Mińsku Mazowieckim, odbyły się  Mistrzostwa  Polski w Trójboju Siłowym, gdzie Magda została sklasyfikowana w dwóch kategoriach wiekowych: „junior do lat 23” i „senior”.  Nasza krajanka uzyskała 230 kg w przysiadzie, co dało nowy rekord Polski,  117,5 kg  w wyciskaniu sztangi leżąc i 202,5 kg w martwym ciągu. Łączny wynik Magdaleny  w  całych zawodach  550 kg stał się nowym rekordem Polski.

Warto dodać, że od 4 do 10 listopada Magda walczyła w norweskim Stavanger na Mistrzostwach Świata, gdzie zajęła czwarte miejsce.

Mistrzostwa w Mińsku  były jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Juniorzy  startować będą w kwietniu w rosyjskim Saint Petersburgu , a seniorzy  w maju, w bułgarskiej Sofii. Czekamy na następne medale i życzymy Magdzie kolejnych sukcesów!

- Chcę serdecznie podziękować wójtowi gminy Nowa Słupia, Wiesławowi Gałce, radnym gminy, w tym radnemu Jerzemu Domańskiemu  z Dębna  za dobre słowo, wsparcie i pomoc finansową, która jest  potrzebna do dalszego rozwoju  i osiągania coraz lepszych wyników- mówi Magdalena.

czytano: 1401 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 29 listopada 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dymarki Św. Krzyż Jeleniów Stara Słupia Baszowice Turystyka Rudki Kielce Dębniak Łysa Góra Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Rekreacja Emeryk Nowa Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej