Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 21 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Daniel, Wawrzyniec
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Święty Mikołaj w odwiedzinach u dzieci

Święty Mikołaj w odwiedzinach u dzieci

wielkość tekstu:A | A | A

Przez dwa dni, 5 i 6 grudnia, Święty Mikołaj wspólnie z wójtem Wiesławem Gałką odwiedzał dzieci w całej gminie Nowa Słupia. Rozdał 180 paczek, w których znalazły się pomoce dydaktyczne, zabawki, książeczki.

Spotkania Mikołajkowe cieszyły się olbrzymim powodzeniem wśród dzieci i rodziców. Przygotowane zostały w formie widowiska. Mikołajowi towarzyszyła cała świta na czele z Aniołem i krasnoludkami. – Oryginalna i atrakcyjna dla dzieci zabawa – mówi wójt Wiesław Gałka. -  To był nasz wspólny pomysł. Skoro wychowaniem przedszkolnym objęliśmy właściwie wszystkie dzieci w gminie, musieliśmy stworzyć im także przyjemność i radość z okazji św. Mikołaja. Stąd właśnie wizyty w każdym przedszkolu w naszej gminie, które odbyły się dzięki zaangażowaniu osób pracujących i doskonalących się w Gminnym Ośrodku Kultury. Ciekawym elementem były spotkania z krasnalami, które są mniej znane przez dzieci. Nie wszystkiej je widziały. Ładnie ubrany aniołek tez cieszył się powodzeniem.

    Wójt Wiesław Galka szybko nawiązywał kontakt z dziećmi. Pytał, kto przynosi prezenty, czym jeździ Mikołaj i czy dzieci czekają na Mikołaja. Odpowiadał, że w tym roku jeszcze mało było śniegu i osobiście pojechał po Mikołaja samochodem. 

Zanim Mikołaj zaczynał rozdawać prezenty, chciał wiedzieć, czy wszystkie dzieci były grzeczne, czego nauczyły się w przedszkolu i czy chcą prezenty. Tłumaczył, że musi je przynieść z samochodu wójta, który napisał list do niego. Dzięki temu znalazły się prezenty dla każdego dziecka. Dzieci odpowiadały, że dużo już umieją. Chętnie śpiewały piosenki, tańczyły.

Kierownik Zespołu Obsługi Szkół Agnieszka Lewandowska podaje, że spotkania z Mikołajem to pomysł zarówno wójta, jak i Fundacji z Uśmiechem. Paczki finansowane były po połowie i zostały przygotowane dla 180 dzieci, dla wszystkich przedszkolaków, którzy uczęszczają zarówno do Publicznego Przedszkola w Rudkach, jak i do wszystkich niepublicznych przedszkoli prowadzonych przez fundację. Każda paczka była o wartości 45 zł.

5 grudnia spotkania odbyły się spotkania w Punkcie Przedszkolnym w Mirocicach, w Przedszkolu w Jeziorku, w Przedszkolu w Rudkach. 6 grudnia Mikołaj odwiedził dzieci w Nowej Słupi, Starej Słupi, Pokrzywiance, Jeleniowie.

Dodatkowo GOK przygotował spotkanie Mikołajkowe 5 grudnia. Bawiło się na nim około 300 dzieci z całej gminy od godziny 15 do 18.30. Każde dziecko otrzymało słodkie prezenty, lizaki, cukierki, czekoladki, wafelki, soczki. Były gry, zabawy. Program z Mikołajem, aniołem i krasnoludkami przygotował GOK wspólnie z Januszem Żakiem z Firmy Imprezy A-Z.

czytano: 41849 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 06 grudnia 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 12
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Milanowska Wólka Turystyka Łysa Góra Nowa Słupia Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Baszowice Rudki Dębniak Kielce Dymarki Rekreacja Św. Krzyż Emeryk
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej