Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa

Strona główna » Aktualności » UDZIAŁ W PROJEKCIE EDUKACJA GLOBALNA ZADANIEM ...

UDZIAŁ W PROJEKCIE EDUKACJA GLOBALNA ZADANIEM KAŻDEGO NAUCZYCIELA

wielkość tekstu:A | A | A

            Zespół Szkół Nr 8 W Nowej Słupi uczestniczy w projekcie z zakresu edukacji globalnej - ,,Edukacja globalna zadaniem każdego nauczyciela.

           Celem projektu jest zwiększenie roli i miejsca edukacji globalnej w szkolnych programach nauczania
i wychowania zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego oraz zaktywizowanie środowiska szkolnego do podejmowania i realizowania działań projektowych w obszarze edukacji globalnej, które pozwolą lepiej przygotować młodych ludzi do funkcjonowania w globalnym społeczeństwie informacyjnym, opartym na wiedzy.

       Projekt prowadzony przez ORE , współfinansowany jest w ramach  programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych  Rzeczpospolitej Polskiej 2013r.

 Jednym z elementów tak obszernego  przedsięwzięcia było przygotowanie szkolnego projektu, dostosowanego do potrzeb i możliwości uczniów naszej  szkoły.

       Od 25 listopada 2013 roku do 24 stycznia 2014 roku realizujemy projekt autorski pod hasłem  ,,CHCEMY SIĘ UCZYĆ. Celem tego projektu jest: zwrócenie uwagi na nierówny dostęp do  podstawowych praw człowieka dla wszystkich ludzi w tym prawa do powszechnej nauki; uwrażliwienie na problemy osób, które nie mogą korzystać w  pełni z praw; zwrócenie uwagi na CEL 2 Milenijnych Celów Rozwoju; kształtowanie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych dostępnych źródeł.

      Zespół Szkół Nr 8 w Nowej Słupi został doceniony w konkursie na najlepszy projekt edukacyjny. Wyróżnienie wraz z nagrodą wręczono podczas konferencji podsumowującej zrealizowane działania w dniu 13.12.2013r w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacyjnego w Warszawie. Nasza Szkoła jest jedną z dwóch placówek Województwa świętokrzyskiego, która bierze udział w realizacji projektu.


 

czytano: 1278 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 19 grudnia 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Stara Słupia Kielce Dymarki Nowa Słupia Św. Krzyż Dębniak Emeryk Rekreacja Rudki Milanowska Wólka Góry Świętokrzyskie Turystyka Baszowice Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej