Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Dyrektor PUP w Kielcach Małgorzata Stanioch na ...

Dyrektor PUP w Kielcach Małgorzata Stanioch na sesji

wielkość tekstu:A | A | A

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach Małgorzata Stanioch uczestniczyła w ostatniej sesji Rady Gminy. Pogratulowała jednomyślnego podjęcia uchwały o budżecie na 2014 rok i  w kilku zdaniach przedstawiła dotychczasową współpracę z gminą.   

- Jednomyślność w głosowaniu świadczy o tym, ze przyświeca państwu przede wszystkim dobro gminy i jej mieszkańców – nie ukrywała Małgorzata Stanioch. - To jest bardzo budujące, co dzisiaj usłyszałam. Mam nadzieję, że Powiatowy Urząd Pracy będzie miał także wasze wsparcie w przyszłym roku.

Małgorzata Stanioch poinformowała, że w gminie wzrosło bezrobocie, co jest niepokojące. Jej zdaniem, przyczyną jest brak środków finansowych od sierpnia 2013 r., bo rząd wprowadził taką politykę. Fundusz pracy został zamrożony, co przełożyło się na to, że nie organizowano prac interwencyjnych. Wiele osób nie mogło uczestniczyć w stażach. Przyszły rok wskazuje, że będzie lepiej. Już wiadomo, że przybędzie środków unijnych na wsparcie osób bezrobotnych. PUP w Kielcach otrzyma ponad 15 mln zł i nigdy wcześniej nie miał tak dużej kwoty. Na pewno przełoży się to na wsparcie absolwentów, bo bezrobocie najbardziej dotyka osób do 30 roku życia. Od lutego najprawdopodobniej wejdzie w życie nowa ustawa, która przynosi nowe rozwiązania. Jej przepisy mają już inny charakter, przewidują nowe wsparcia. Na pewno będzie mniej bezrobotnych.

- Dużo dzieje się na rynku pracy, chociaż 2013 był rokiem kryzysu – powiedziała Małgorzata Stanioch. - Szacujemy, że w nowym roku dane się poprawią. Wzrost bezrobocia o 100 osób to jest dużo i mało. Jeśli są środki finansowe, to nie jest żaden problem. Liczę na wsparcie państwa. Życzę wszystkiego najlepszego zarówno w życiu prywatnym, osobistym, politycznym, jak i zawodowym. Niech się wiedze wszystkim jak najlepiej!    

Wójt Wiesław Gałka powiedział, że przedstawiona przez dyrektor statystyka jest najlepszym odzwierciedleniem współpracy z gminą. - Są podane liczby osób bezrobotnych skierowanych na poszczególne formy wsparcia przez PUP dla naszych mieszkańców i tu jesteśmy w czołówce gmin - wyjaśniał. – Ze statystyki wynika też, jaka jest liczba bezrobotnych i jaki nastąpił wzrost. Tu niestety statystyka nie jest pocieszająca. Trzeba się zastanawiać, skąd bierze się ten wzrost i jak mu przeciwdziałać. Sądzę, że w nowym roku będzie to zadanie dla nas wszystkich. Dziękuję pani dyrektor za dotychczasową współpracę i liczę na kolejny dobry rok.      

              

 

 

czytano: 3003 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 31 grudnia 2013 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Jeleniów Dębniak Góry Świętokrzyskie Nowa Słupia Milanowska Wólka Św. Krzyż Rudki Baszowice Turystyka Stara Słupia Emeryk Dymarki Kielce Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej