Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 27 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Amanda, Julian
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Raduj się, śpiewaj pieśń, oto Król narodził ...

Raduj się, śpiewaj pieśń, oto Król narodził się - Jemu cześć

wielkość tekstu:A | A | A

Przepiękny jest czas Bożego Narodzenia. Radość z faktu, że Niepojęty, Wszechmogący Bóg stał się jednym z nas,  rozpiera serca. By to odkryć, trzeba upaść na kolana, oddać Dziecięciu pokłon, jak to uczynili Mędrcy ze Wschodu. Nikt się ich nie spodziewał, nie byli oczekiwani, a kiedy stanęli w betlejemskim domu - padli w pokorze. Zobaczyli Matkę tulącą swoje Dziecko - zobaczyli MIŁOŚĆ!! Przewędrowali tysiące kilometrów i zobaczyli MIŁOŚĆ! Miłość Maryi do Jezusa i miłość Jezusa do Maryi. Zobaczyli miłość Boga do człowieka i miłość człowieka do Boga. Tego nikt nigdy wcześniej nie widział.

Warto wybrać się w taką życiową wędrówkę, by przeżyć takie doświadczenie miłości. Warto odszukać kogoś, kogo się kocha. Warto odszukać człowieka, którego się kocha. Warto odszukać Boga, którego się kocha. I trzeba z nimi przebywać - jak Maryja z Jezusem. Choć nie zawsze przy sobie - zawsze razem. To jest miłość.

W tej cudownej atmosferze radości i miłości, w niedzielę 5 stycznia, przeżywaliśmy w kościele parafialnym w Nowej Słupi "Wieczór Poezji Bożonarodzeniowej" połączony z koncertem kolęd i pastorałek. Jak się okazało - był to bardzo wzruszający wieczór. Wiersze polskich poetów recytowali nauczyciele szkół z terenu gminy, a kolędy i pastorałki zaśpiewała, ponad 30 osobowa  schola dziecięco - młodzieżowa działająca przy parafii św. Wawrzyńca.  Świątynia wypełniona była słuchaczami, między innymi przybyli księża rodacy, pracownicy Urzędu Gminy z panem wójtem Wiesławem Gałką, dyrektorzy i nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście i wielu parafian. Słowa podziękowania skierowali do zebranych ks. proboszcz Krzysztof Bartochowski i wójt Wiesław Gałka. Na koniec wszyscy obecni wspólnie zaśpiewali kolędę "Bóg się rodzi".

 

Wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć te wspaniałe chwile, artystom i scholii oraz tym,  którzy pomagali w przygotowaniu tego wieczoru składamy serdeczne podziękowania.

 

 

 

 

czytano: 3569 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 07 stycznia 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Kielce Góry Świętokrzyskie Jeleniów Św. Krzyż Stara Słupia Emeryk Rudki Nowa Słupia Łysa Góra Milanowska Wólka Dymarki Turystyka Baszowice Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej