Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Mecenas sportu

Strona główna » Aktualności » Mecenas sportu

wielkość tekstu: A | A | A

W Zespole Szkół w Rudkach we wtorek, 28 stycznia, odbyło się podsumowanie projektu „Żyj smacznie, zdrowo i na sportowo”. Świetnie zaprezentowała się mistrzyni Europy i świata w trójboju siłowym Magdalena Białek z Baszowic.  Grupa osób na czele z wójtem Wiesławem Gałką otrzymała statuetki „Mecenas sportu”.

            Projekt realizowała klasa II a, której wychowawcą jest radny gminy, nauczyciel wychowania fizycznego Robert Klefas. Specjalna kapituła za wspieranie sportu wyróżniła statuetkami: wójta Wiesława Gałkę, przewodniczącego rady Gminy Sylwestra Kozłowskiego, radnego gminy Jerzego Domańskiego, prywatnych przedsiębiorców - Marzenę i Tomasza Skrzyńskich, Annę i Dariusza Tumulców, Jarosława Binkowskiego oraz dyrekcję Zespołu Szkół w Rudkach.   

Wspierajmy wszystkie talenty

W imieniu wyróżnionych wójt Wiesław Gałka podziękował kapitule i powiedział, że statuetki będą dopingiem do jeszcze większej wrażliwości na oczekiwania, potrzeby młodych ludzi. Przy okazji wójt poinformował, że po wcześniejszej decyzji Rady Gminy ogłoszony został przetarg na remont sali gimnastycznej w Rudkach, wykonanie drogi dojazdowej i parkingów, na przebudowę i remont całego stadionu, położenie nowej płyty boiska, płyty treningowej boiska z nowym ogrodzeniem. Do 3 lutego można składać oferty. Wójt ma nadzieję, że przetarg będzie się cieszył dużym powodzeniem i wyłoniony zostanie wykonawca, który upora się z zadaniem do połowy października, gdy szkoła będzie obchodzić 50-lecie swego funkcjonowania. - To będzie ładny prezent – podkreślił wójt. - Projekt o wartości miliona złotych ma zagwarantowane 50-proc. dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. 500 tys. zł musimy dołożyć z własnego budżetu, chociaż po przetargu koszty budowy mogą być trochę mniejsze.

            Wójt poinformował, że hala sportowa w Nowej Słupi wyposażona została w profesjonalne kosze, trybuny na galerii hali sportowej, a także drabinki do ćwiczeń gimnastycznych i ochrony kaloryferów. - Myślę, że obiekty sportowe przyczynią się do wyłaniania kolejnych talentów na miarę Magdaleny Białek, której w imieniu nas wyróżnionych jeszcze raz gratuluje osiągnięć – podkreślił wójt. - Dziękujemy za niezwykle sportowe prowadzenie trybu życia, które umożliwia osiąganie tak wspaniałych wyników. Wierzę, że to nie są jej ostatnie zwycięstwa i niebawem usłyszymy o kolejnych. Tego życzymy ci z całego serca. Życzymy, by ujawniały się takie talenty, uczniom, rodzicom i nauczycielom, zwłaszcza wychowania fizycznego. Byście dostrzegali w tych lepszych warunkach, jakie stworzymy, możliwości i umiejętności swych wychowanków. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Dyrektor Zespołu Szkół Alina Cieśla nie ukrywała, że piękny prezent, który otrzymała z swoją zastępczynią Bożena Jop chciała podarować swoim nauczycielom. - Bo to wam się należy ta statuetka – powiedziała. - To wy dzięki swojej pasji zaszczepiacie uczniom zainteresowani sportem. Robert Klefas, Iwona Zarosa to nauczyciele, którzy świetnie współpracują z młodzieżą, rozwijają sprawność fizyczną. To wszystkich cieszy. Jeśli poprawią nam się warunki lokalowe, to naprawdę będzie wszystko, czego nam potrzeba do szczęścia w sporcie.  Każda pomoc jest dla na cenna.

            Alina Cieśla poinformowała, że w pierwszym półroczu obecnego roku szkolnego  został wymieniony piec centralnego ogrzewania, oświetlenie w świetlicy, na górnym korytarzu, pomalowano szatnię. Podczas ferii pomalowane też zostaną korytarze, by godnie przygotować się do obchodów 50-lecia, które planowane są 18 października.

            Smacznie, zdrowo i sportowo

Podczas spotkania w szkole wicedyrektor szkoły Bożena Jop przedstawiła osiągnięcia uczniów w ostatnich miesiącach. Przypomniała, że była prowadzona ewaluacja, czyli badanie,  przez Kuratorium Oświaty, które bardzo wysoko oceniło gimnazjum. Szkoła na wysokim poziomie realizuje wszystkie wymagane zadania, co wyróżnia ją nawet w skali kraju.

            Przy okazji Bożena Jop zaprezentowała sukcesy uczniów w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych, a także osiągnięcia nauczycieli w realizowanych projektach: Wychowanie fizyczne z klasą, Poznaj świat, Kreatywny uczeń XXI wieku, Internetowy teatr dla szkół.          

            Uczniowie klasy II a, którzy realizowali projekt „Żyj smacznie, zdrowo i sportowo”,  podzielili się na trzy grupy: humanistyczną, sportową i kulinarną. Pierwsza zaprezentowała widowisko o starożytnych igrzyskach olimpijskich, druga między innymi osiągnięcia Magdaleny Białek, mieszkanki Baszowic, mistrzyni świata i Europy w trójboju, studentki Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Obecna podczas spotkania Magda pokazywała ćwiczenia, które składają się na trójbój, zdobyte medale. Komentowała zdjęcia z kolejnych mistrzostw, które prezentowane były na ekranie. Trzecia grupa klasy II a, kulinarna, na żywo przedstawiała między innymi przepis na sałatkę sportową. Wszystkim smakowały przygotowane przez uczniów sałatki, ciasta, soki. W muzycznym upominku wystąpiły laureatki piosenki anglojęzycznej, Oliwia Ozga i Daria Krzyżanowska.

 

 

czytano: 2633 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2014-01-29 11:50:48

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"