Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Mecenas sportu

Mecenas sportu

wielkość tekstu:A | A | A

W Zespole Szkół w Rudkach we wtorek, 28 stycznia, odbyło się podsumowanie projektu „Żyj smacznie, zdrowo i na sportowo”. Świetnie zaprezentowała się mistrzyni Europy i świata w trójboju siłowym Magdalena Białek z Baszowic.  Grupa osób na czele z wójtem Wiesławem Gałką otrzymała statuetki „Mecenas sportu”.

            Projekt realizowała klasa II a, której wychowawcą jest radny gminy, nauczyciel wychowania fizycznego Robert Klefas. Specjalna kapituła za wspieranie sportu wyróżniła statuetkami: wójta Wiesława Gałkę, przewodniczącego rady Gminy Sylwestra Kozłowskiego, radnego gminy Jerzego Domańskiego, prywatnych przedsiębiorców - Marzenę i Tomasza Skrzyńskich, Annę i Dariusza Tumulców, Jarosława Binkowskiego oraz dyrekcję Zespołu Szkół w Rudkach.   

Wspierajmy wszystkie talenty

W imieniu wyróżnionych wójt Wiesław Gałka podziękował kapitule i powiedział, że statuetki będą dopingiem do jeszcze większej wrażliwości na oczekiwania, potrzeby młodych ludzi. Przy okazji wójt poinformował, że po wcześniejszej decyzji Rady Gminy ogłoszony został przetarg na remont sali gimnastycznej w Rudkach, wykonanie drogi dojazdowej i parkingów, na przebudowę i remont całego stadionu, położenie nowej płyty boiska, płyty treningowej boiska z nowym ogrodzeniem. Do 3 lutego można składać oferty. Wójt ma nadzieję, że przetarg będzie się cieszył dużym powodzeniem i wyłoniony zostanie wykonawca, który upora się z zadaniem do połowy października, gdy szkoła będzie obchodzić 50-lecie swego funkcjonowania. - To będzie ładny prezent – podkreślił wójt. - Projekt o wartości miliona złotych ma zagwarantowane 50-proc. dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. 500 tys. zł musimy dołożyć z własnego budżetu, chociaż po przetargu koszty budowy mogą być trochę mniejsze.

            Wójt poinformował, że hala sportowa w Nowej Słupi wyposażona została w profesjonalne kosze, trybuny na galerii hali sportowej, a także drabinki do ćwiczeń gimnastycznych i ochrony kaloryferów. - Myślę, że obiekty sportowe przyczynią się do wyłaniania kolejnych talentów na miarę Magdaleny Białek, której w imieniu nas wyróżnionych jeszcze raz gratuluje osiągnięć – podkreślił wójt. - Dziękujemy za niezwykle sportowe prowadzenie trybu życia, które umożliwia osiąganie tak wspaniałych wyników. Wierzę, że to nie są jej ostatnie zwycięstwa i niebawem usłyszymy o kolejnych. Tego życzymy ci z całego serca. Życzymy, by ujawniały się takie talenty, uczniom, rodzicom i nauczycielom, zwłaszcza wychowania fizycznego. Byście dostrzegali w tych lepszych warunkach, jakie stworzymy, możliwości i umiejętności swych wychowanków. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Dyrektor Zespołu Szkół Alina Cieśla nie ukrywała, że piękny prezent, który otrzymała z swoją zastępczynią Bożena Jop chciała podarować swoim nauczycielom. - Bo to wam się należy ta statuetka – powiedziała. - To wy dzięki swojej pasji zaszczepiacie uczniom zainteresowani sportem. Robert Klefas, Iwona Zarosa to nauczyciele, którzy świetnie współpracują z młodzieżą, rozwijają sprawność fizyczną. To wszystkich cieszy. Jeśli poprawią nam się warunki lokalowe, to naprawdę będzie wszystko, czego nam potrzeba do szczęścia w sporcie.  Każda pomoc jest dla na cenna.

            Alina Cieśla poinformowała, że w pierwszym półroczu obecnego roku szkolnego  został wymieniony piec centralnego ogrzewania, oświetlenie w świetlicy, na górnym korytarzu, pomalowano szatnię. Podczas ferii pomalowane też zostaną korytarze, by godnie przygotować się do obchodów 50-lecia, które planowane są 18 października.

            Smacznie, zdrowo i sportowo

Podczas spotkania w szkole wicedyrektor szkoły Bożena Jop przedstawiła osiągnięcia uczniów w ostatnich miesiącach. Przypomniała, że była prowadzona ewaluacja, czyli badanie,  przez Kuratorium Oświaty, które bardzo wysoko oceniło gimnazjum. Szkoła na wysokim poziomie realizuje wszystkie wymagane zadania, co wyróżnia ją nawet w skali kraju.

            Przy okazji Bożena Jop zaprezentowała sukcesy uczniów w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych, a także osiągnięcia nauczycieli w realizowanych projektach: Wychowanie fizyczne z klasą, Poznaj świat, Kreatywny uczeń XXI wieku, Internetowy teatr dla szkół.          

            Uczniowie klasy II a, którzy realizowali projekt „Żyj smacznie, zdrowo i sportowo”,  podzielili się na trzy grupy: humanistyczną, sportową i kulinarną. Pierwsza zaprezentowała widowisko o starożytnych igrzyskach olimpijskich, druga między innymi osiągnięcia Magdaleny Białek, mieszkanki Baszowic, mistrzyni świata i Europy w trójboju, studentki Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Obecna podczas spotkania Magda pokazywała ćwiczenia, które składają się na trójbój, zdobyte medale. Komentowała zdjęcia z kolejnych mistrzostw, które prezentowane były na ekranie. Trzecia grupa klasy II a, kulinarna, na żywo przedstawiała między innymi przepis na sałatkę sportową. Wszystkim smakowały przygotowane przez uczniów sałatki, ciasta, soki. W muzycznym upominku wystąpiły laureatki piosenki anglojęzycznej, Oliwia Ozga i Daria Krzyżanowska.

 

 

czytano: 1863 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 29 stycznia 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Góry Świętokrzyskie Jeleniów Milanowska Wólka Łysa Góra Kielce Rudki Turystyka Emeryk Św. Krzyż Dębniak Baszowice Rekreacja Dymarki Nowa Słupia Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej