Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

PRZEDSIĘBIORCZE FERIE Z PROGRAMEM NA WŁASNE KONTO I ETAP PROGRAMU ZAKOŃCZONY

Strona główna » Aktualności » PRZEDSIĘBIORCZE FERIE Z PROGRAMEM NA WŁASNE KONTO I ETAP PROGRAMU ZAKOŃCZONY

wielkość tekstu: A | A | A

Uczniowie z Gimnazjum Nr 1 im. Bł. ks.B.Markiewicza w Nowej Słupi postanowili czas ferii przeznaczyć na poznawanie tajników ekonomii i przedsiębiorczości w ramach programu „Na własne konto”. Pomysłodawcą programu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która od wielu lat wspiera rozwój polskiej wsi.

W dniach od 3 do 7 lutego 2014 r. uczniowie gimnazjum brali udział w ciekawych i atrakcyjnych zajęciach prowadzonych przez koordynatora szkolnego Panią Ewę Mądzik- Błosińską. W zajęciach oprócz nauczyciela brała udział również Pani Katarzyna Kapusta studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (finanse i rachunkowość). Zgodnie z założeniami programu   zaangażowanie studentów w proces dydaktyczny ma na celu wzbogacenie zajęć, pokazanie uczniom gimnazjów dobrych wzorców a także uświadamianie im, że każdy ma szansę studiowania wymarzonego kierunku, znalezienia dobrej pracy czy założenie własnej firmy.

W ramach programu uczniowie odwiedzili Bank Pekao S.A. w Starachowicach. Mieli również okazję spotkać się z właścicielką  Hotelu „Świętokrzyski Dwór” Panią Barbarą Mądzik, która w niezwykle barwny i ciekawy sposób opowiadała o swoich doświadczeniach związanych z biznesem.

II Etap programu będzie realizowany w terminie do 15 maja 2014 r. i będzie obejmował część dydaktyczną oraz projektowo – konkursową. Gimnazjaliści mają do wykonania młodzieżową gazetkę ekonomiczną. Finał konkursu odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2014 r. Poza laureatami wyłonionymi przez Komisję Konkursową  swojego zwycięzcę będą mogli wskazać internauci. 

Szczególne podziękowania Dyrekcja Zespołu Szkół w Nowej Słupi składa Wójtowi Gminy, który zapewnił wszystkim uczniom dowóz na zajęcia do szkoły.

 

 

czytano: 2094 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2014-02-13 14:14:08

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"