Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 23 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Sława, Sławosz
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » PRZEDSIĘBIORCZE FERIE Z PROGRAMEM NA WŁASNE ...

PRZEDSIĘBIORCZE FERIE Z PROGRAMEM NA WŁASNE KONTO I ETAP PROGRAMU ZAKOŃCZONY

wielkość tekstu:A | A | A

Uczniowie z Gimnazjum Nr 1 im. Bł. ks.B.Markiewicza w Nowej Słupi postanowili czas ferii przeznaczyć na poznawanie tajników ekonomii i przedsiębiorczości w ramach programu „Na własne konto”. Pomysłodawcą programu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która od wielu lat wspiera rozwój polskiej wsi.

W dniach od 3 do 7 lutego 2014 r. uczniowie gimnazjum brali udział w ciekawych i atrakcyjnych zajęciach prowadzonych przez koordynatora szkolnego Panią Ewę Mądzik- Błosińską. W zajęciach oprócz nauczyciela brała udział również Pani Katarzyna Kapusta studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (finanse i rachunkowość). Zgodnie z założeniami programu   zaangażowanie studentów w proces dydaktyczny ma na celu wzbogacenie zajęć, pokazanie uczniom gimnazjów dobrych wzorców a także uświadamianie im, że każdy ma szansę studiowania wymarzonego kierunku, znalezienia dobrej pracy czy założenie własnej firmy.

W ramach programu uczniowie odwiedzili Bank Pekao S.A. w Starachowicach. Mieli również okazję spotkać się z właścicielką  Hotelu „Świętokrzyski Dwór” Panią Barbarą Mądzik, która w niezwykle barwny i ciekawy sposób opowiadała o swoich doświadczeniach związanych z biznesem.

II Etap programu będzie realizowany w terminie do 15 maja 2014 r. i będzie obejmował część dydaktyczną oraz projektowo – konkursową. Gimnazjaliści mają do wykonania młodzieżową gazetkę ekonomiczną. Finał konkursu odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2014 r. Poza laureatami wyłonionymi przez Komisję Konkursową  swojego zwycięzcę będą mogli wskazać internauci. 

Szczególne podziękowania Dyrekcja Zespołu Szkół w Nowej Słupi składa Wójtowi Gminy, który zapewnił wszystkim uczniom dowóz na zajęcia do szkoły.

 

 

czytano: 1446 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 13 lutego 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 14
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Dymarki Turystyka Emeryk Kielce Rudki Łysa Góra Św. Krzyż Nowa Słupia Milanowska Wólka Baszowice Dębniak Góry Świętokrzyskie Jeleniów Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej