Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Finał Świętokrzyskiej Akademii Sportu w Nowej ...

Finał Świętokrzyskiej Akademii Sportu w Nowej Słupi

wielkość tekstu:A | A | A

Gminy Klub Sportowy Rudki zdobył drugie miejsce w rozgrywkach, które 15 lutego zorganizowała Świętokrzyska Akademia Sportu. Dominik Baka z Rudek otrzymał tytuł najlepszego zawodnika imprezy. Najlepsze zespoły i zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy podczas podsumowania, które odbyło się w zajeździe Świętokrzyski Dwór w Nowej Słupi.     

Wójt Gminy Nowa Słupia Wiesław Gałka podczas podsumowania pogratulował wszystkim udziału w olimpiadzie. Podziękował rodzicom za to, że wygospodarowali czas i przyjechali z pociechami. - Pod waszym nadzorem dzieci znakomicie się czuły i będą upominać się o kolejną edycję rozgrywek – powiedział. - Jeśli w grudniu dojdzie do kolejnej edycji imprezy, to będzie czas na przygotowania i jeszcze wyższy poziom turnieju, chociaż i ten był dość wysoki.

Wiesław Gałka podziękował za pomysł i realizację imprezy prezesowi Świętokrzyskiej Akademii Sportu Rafałowi Gajewskimu, podziękował za współpracę nauczycielce wychowania fizycznego z Nowej Słupi Renacie Jadwidzic, kolegom wójtom z Bielin i Waśniowa. – Po to, by rozgrywki mogły się odbywać nie tylko w jednej hali, potrzebna była współpraca – podkreślił. - To też świadczy o współpracy sąsiedzkiej naszych trzech gmin. Może dołączą jeszcze kolejne gminy. Dziękuję właścicielom tego obiektu, że zechcieli przyjąć nas wszystkich w ładnych pomieszczeniach.

Opiekunami drużyny z Rudek byli: Dawid Marzec, Łukasz Kowalski. Zespół wystąpił w składzie: Oskar Kosiarski, Michał Skrzyński, Daniel Wojciechowski, Błażej Lenart, Maksym Matysek, Kacper Basa, Kacper Kozłowski, Kacper Halik, Damian Klusek, Filip Sala, bramkarz Maciej Sala. Kapitanem zespołu był Dominik Baka. – Grałem najlepiej – nie ukrywał kapitan. - Dobrze bronił nasz bramkarz. Wygraliśmy z trzema drużynami, z Waśniowem, Lubrzanką i Skarżyskiem. Najgroźniejszym naszym przeciwnikiem było KSZO Junior, z którym ostatecznie przegraliśmy i zajęliśmy drugie miejsce.               

Rozgrywki odbywały się na hali sportowej w Waśniowie i Nowej Słupi w dwóch kategoriach, rocznik 2001 i 2003 Orlik i młodsi. W pierwszej kategorii wygrał zespół Broń Radom, drugie miejsce zajął Granat Skarżysko, trzecie – Akademia Młodego Piłkarza Bieliny. Najlepszym zawodnikiem był Maciek Kapka, królem strzelców – Damian Winiarski, najlepszym bramkarzem Filip Wietrzyński, wszyscy z Broni Radom. W drugiej kategorii pierwsze miejsce zdobyła KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski, drugie – GKS Rudki, trzecie – Lubrzanka Kajetanów. W tej części rozgrywek najlepszym zawodnikiem okazał się Dominik Baka z GKS Rudki, królem strzelców – Wiktor Kamiński z KSZO Junior, bramkarzem - Bartosz Ziejewski z Waśniowa.      

Około 150 zawodników wzięło udział w rozgrywkach z 7 zespołów: Bieliny, Kajetanów, Ostrowiec Świętokrzyski, Nowa Słupia, Radom, Skarżysko-Kamienna, Waśniów. Turniej mógł się odbyć dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim, pod patronatem marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa oraz trzech wójtów: Bielin – Sławomira Kopacza, Nowej Słupi – Wiesława Gałki, Waśniowa – Krzysztofa Gajewskiego oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wójt Bielin Sławomir Kopacz był pod wrażeniem dużej liczby zawodników imprezy. Pogratulował sportowej rywalizacji. Życzył, by turniej był początkiem piłkarskich karier. Wspiera tę inicjatywę, bo to szansa, by oderwać dzieci od komputera i pozwolić na realizację pasji sportowych. Wójt Waśniowa Krzysztof Gajewski o imprezie mówił jako formie treningu, obycia z piłką, ważną lekcją dla najmłodszych.

Wszyscy trenerzy drużyn otrzymali dyplomy za współpracę w przygotowaniu imprezy Podziękowania za gościnę w Świętokrzyskim Dworze przekazano Barbarze Mądzik. - Chcieliśmy, by w turnieju wzięło udział jak najwięcej dzieci – powiedział prezes Świętokrzyskiej Akademii Sportu Rafał Gajewski. - Najlepsi zawodnicy turnieju mają szanse uczestniczyć w naborach do Legii Warszawa. Następna edycja rozgrywek nastąpi w grudniu i będzie miała rangę międzynarodową.

 

 

czytano: 7944 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 18 lutego 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Kielce Emeryk Baszowice Dębniak Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Jeleniów Turystyka Św. Krzyż Rudki Stara Słupia Rekreacja Dymarki Nowa Słupia Łysa Góra
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej