Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wójt na spotkaniu z Januszem Piechocińskim

Wójt na spotkaniu z Januszem Piechocińskim

wielkość tekstu:A | A | A

W czwartek, 27 lutego, wójt Wiesław Gałka uczestniczył w konferencji, która odbyła się w siedzibie Ministerstwa Gospodarki w Warszawie. Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński przedstawił zasady nowej perspektywy finansowej 2014-2020.

Wicepremier Janusz Piechociński i dyrektorzy departamentów Ministerstwa Gospodarki podczas spotkania z przedstawicielami samorządów z całego kraju mówili o tym, w jaki sposób pozyskiwać obecnie środki unijne dla samorządów. W nowym okresie finansowania zdecydowana ich większość będzie kierowana do przedsiębiorstw, a nie samorządów. To całkiem inne niż dotychczas podejście wynika z presji Unii Europejskiej, ale i stanowiska rządu, które jest obecnie dyskutowane.   

- Będą środki na innowacje, na nowe technologie, które powinny być wdrażane w praktyce  – mówi wójt Wiesław Gałka. - Nie jak wcześniej na badania w instytutach naukowych, które niewiele miały wspólnego z rzeczywistością. Tutaj musi być nowy produkt. Stąd i dla przedsiębiorstw będą to trudne pieniądze, i dla samorządów bardzo ograniczone.

W nowej perspektywie wystąpią następujące programy operacyjne: zarządzane przez centralne instytucje - Inteligentny Rozwój, Infrastruktura i Środowisko, Wiedza, Edukacja, Rozwój (Power), Polska Cyfrowa, Polska Wschodnia i zarządzane przez zarządy województw – Regionalne Programy Operacyjne (16 programów).   

Województwo Świętokrzyskie reprezentowali:  przewodniczący Konwentu Starostów, starosta jędrzejewski Edmund Kaczmarek, przewodniczący Konwentu Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów, radny powiatu starachowickiego – Dariusz Nowak, burmistrz Skalbmierza Michał Markiewicz, burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek i trzej wójtowie, Rakowa  - Alicja Siwonia, Brodów – Andrzej Przygoda, Nowej Słupi - Wiesław Gałka.

 

czytano: 1333 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 04 marca 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Św. Krzyż Dębniak Turystyka Łysa Góra Rudki Jeleniów Góry Świętokrzyskie Baszowice Dymarki Kielce Emeryk Rekreacja Nowa Słupia Stara Słupia Milanowska Wólka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej