Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Wójt na spotkaniu z Januszem Piechocińskim

Strona główna » Aktualności » Wójt na spotkaniu z Januszem Piechocińskim

wielkość tekstu: A | A | A

W czwartek, 27 lutego, wójt Wiesław Gałka uczestniczył w konferencji, która odbyła się w siedzibie Ministerstwa Gospodarki w Warszawie. Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński przedstawił zasady nowej perspektywy finansowej 2014-2020.

Wicepremier Janusz Piechociński i dyrektorzy departamentów Ministerstwa Gospodarki podczas spotkania z przedstawicielami samorządów z całego kraju mówili o tym, w jaki sposób pozyskiwać obecnie środki unijne dla samorządów. W nowym okresie finansowania zdecydowana ich większość będzie kierowana do przedsiębiorstw, a nie samorządów. To całkiem inne niż dotychczas podejście wynika z presji Unii Europejskiej, ale i stanowiska rządu, które jest obecnie dyskutowane.   

- Będą środki na innowacje, na nowe technologie, które powinny być wdrażane w praktyce  – mówi wójt Wiesław Gałka. - Nie jak wcześniej na badania w instytutach naukowych, które niewiele miały wspólnego z rzeczywistością. Tutaj musi być nowy produkt. Stąd i dla przedsiębiorstw będą to trudne pieniądze, i dla samorządów bardzo ograniczone.

W nowej perspektywie wystąpią następujące programy operacyjne: zarządzane przez centralne instytucje - Inteligentny Rozwój, Infrastruktura i Środowisko, Wiedza, Edukacja, Rozwój (Power), Polska Cyfrowa, Polska Wschodnia i zarządzane przez zarządy województw – Regionalne Programy Operacyjne (16 programów).   

Województwo Świętokrzyskie reprezentowali:  przewodniczący Konwentu Starostów, starosta jędrzejewski Edmund Kaczmarek, przewodniczący Konwentu Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów, radny powiatu starachowickiego – Dariusz Nowak, burmistrz Skalbmierza Michał Markiewicz, burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek i trzej wójtowie, Rakowa  - Alicja Siwonia, Brodów – Andrzej Przygoda, Nowej Słupi - Wiesław Gałka.

 

czytano: 1959 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2014-03-04 12:52:21

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"