Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ W NOWEJ SŁUPI

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W PUBLICZNYM GIMNAZJUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ W NOWEJ SŁUPI

wielkość tekstu: A | A | A

Dnia 27 lutego 2014 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Zespole Szkół w Nowej Słupi odbył się Dzień Języków Obcych, zorganizowany już po raz piąty. Była to wspaniała okazja do rozstrzygnięcia konkursów związanych z nauką języków oraz do spróbowania swoich sił w śpiewaniu piosenek obcojęzycznych.

6 grudnia 2013 r. uczniowie wszystkich gimnazjów z gminy Nowa Słupia wzięli udział w III Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla Uczniów Gimnazjum zorganizowanym przez  p. Roksanę Ponikowską            i p. Olgę Zyzman-Ponikowską z Gimnazjum w Nowej Słupi. Oprócz znajomości gramatyki i leksyki języka angielskiego, test sprawdzał poziom umiejętności czytania ze zrozumieniem i reagowania językowego oraz zawierał quiz dotyczący osiągnięć naukowych i wynalazków z Wielkiej Brytanii. Uczniowie poznali wyniki jeszcze w grudniu, ale wręczenie dyplomów i nagród książkowych (ufundowanych przez wydawnictwo Pearson) odbyło się podczas obchodów Dnia Języków Obcych. W imprezie uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Rudkach wraz z opiekunem  p. Magdaleną Mazur-Młynarczyk.

Klasy pierwsze:

I miejsce – Patrycja Jadwidzic  (PG w Nowej Słupi)

II miejsce – Michalina Kowalska  i  Maciej Cedzyński (PG w Rudkach)

III miejsce – Alicja Paluch (PG w Nowej Słupi)

IV miejsce – Marta Witkowska (PG w Paprocicach)

Klasy drugie:

I miejsce –  Dominika Mrozowska (PG w Rudkach)

II miejsce –  Artur Kozdęba (PG w Nowej Słupi)

III miejsce – Izabela Życińska (PG w Rudkach)

IV miejsce – Aleksandra Piotrowska (PG w Nowej Słupi)

Klasy trzecie:

I miejsce – Anita Czekaj  (PG w Nowej Słupi)

II miejsce – Mikołaj Łojek (PG w Nowej Słupi)

III miejsce – Wiktoria Kowalska (PG w Rudkach)

IV miejsce – Marika Warelis (PG w Nowej Słupi)

25 lutego piętnaścioro uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Nowej Słupi przystąpiło do II Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W teście wystąpiły elementy związane z geografią, literaturą, muzyką dawną i współczesną, historią, sportem, współczesnym ustrojem Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Zwycięzcą został Mateusz Nowak z klasy 2a - otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową ufundowaną przez wydawnictwo Lektorklett.

Pod koniec stycznia ogłoszono szkolny konkurs na najciekawsze prezentacje multimedialne w językach obcych. Nagrody wręczono podczas Dnia Języków Obcych, a zwycięskie prace autorzy zaprezentowali społeczności szkolnej. I miejsce w kategorii „język angielski” zajęła Anita Dąbrowska z kl. 1a, która wykonała prezentacje o Szkocji. Drugie miejsce ex aequo zajęły prezentacje o popularnych markach brytyjskich                   i amerykańskich wykonane przez Kacpra Malca (1b) oraz Aleksandrę Piotrowską (2b). Najlepszą prezentację w języku rosyjskim, będącą przeglądem sylwetek sławnych rosyjskich sportowców, opracowała Anita Czekaj (3a). Zwycięska prezentacja wykonana po niemiecku to praca Alicji Paluch (1a) opisująca Bawarię.

Najciekawszym punktem programu obchodów Dnia Języków Obcych była V Gala Piosenki Karaoke. Najodważniejsi uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Nowej Słupi wykonali znane przeboje w językach angielskim i rosyjskim. W jury zasiedli: pani Dyrektor Małgorzata Jakubczyk jako przewodnicząca, pani Roksana Ponikowska, panowie Jacek Góra i Marek Sieniek oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Karolina Gąś. Jury oceniało wymowę tekstu, umiejętności wokalne oraz ogólne wrażenie artystyczne. Widzowie mogli także ocenić wykonawców przyznając Nagrodę Publiczności.

Zwyczajem Gali jest występ ubiegłorocznego zwycięzcy jako gwiazdy. Niestety, ostatnia zwyciężczyni nie uczęszcza już do naszej szkoły, więc w tym roku specjalną gwiazdą była już po raz drugi pani Paulina Pawlik, polonistka, która wykonała nastrojową kołysankę w języku niemieckim. Następnie wykonawcy startujący            w konkursie starali się zdobyć serca publiczności i jury.

Jury po długich naradach wybrało zwycięzców.

I miejsce zajęła Dominika Jabczyk z kl. 3a za utwór Amy MacDonald  pt. „This is the life" .

II miejsce  zdobyła: Izabela Jagiełło z klasy 1c za przebój „Dear Darlin”, który wykonuje Olly Murs.

III miejsce  przyznano  Anicie Czekaj z kl. 3a za jedyną piosenkę rosyjską  „Biełyje rozy”.

Jury wyróżniło także duet: Izabela Jabczyk (2a) i Karolina Metryka (2b) za piosenkę „Hollywood Hills” zespołu Sunrise Avenue.

Publiczność bawiła się doskonale, brawami i transparentami wspierała na duchu wykonawców. Przyznano również Nagrodę Publiczności, którą zdobyło trio wokalne w składzie: Patrycja Jadwidzic (1c) oraz Ewa i Natalia Jabłońskie (1a i 2a). Dziewczęta wykonały utwór „One way or another” grupy One Direction.

Wszyscy zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

                                                             Roksana Ponikowska

                                                              Zespół Szkół w Nowej Słupi 

 

Foto -kliknij tutaj

czytano: 2004 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2014-03-07 08:40:10

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"