Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 21 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Daniel, Wawrzyniec
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Życzenia dla pań i koncert

Życzenia dla pań i koncert

wielkość tekstu:A | A | A

Kilkaset pań z całego terenu przybyło w niedzielę, 9 marca, do Gminnego Ośrodka Kultury w Rudkach, by uczestniczyć w Święcie Kobiet. W koncercie wystąpiły miejscowe zespoły, Święty Spokój oraz Modrzewianki, gwiazdą spotkania był znany artysta kabaretowy Stanisław Tutaj. 

Wójt Wiesław Gałka powitał wszystkie panie i życzył, by przez cały rok trwało święto kobiet, aż do następnego 8 marca. – Życzę wam, szanowne panie, by mężczyźni nosili was na rękach, przynosili kwiaty, składali życzenia, uwielbiali was i kochali – powiedział. - Tego życzymy z całego serca. Jednocześnie dziękujemy za pracę i współpracę w swoich zawodach i dla społeczeństwa naszej gminy. Życzymy wszystkim paniom zdrowia, uśmiechów, radości i spełnienia wszystkich marzeń.

            W imieniu swoim i Rady Gminy przewodniczący Sylwester Kozłowski życzył paniom radości, zadowolenia z tego, co robią, spokoju, realizacji marzeń. – Życzę wszystkiego, co tylko panie sobie zapragniecie – powiedział.  

W tym wyjątkowym dla pań dniu asystent europosła Czesława Siekierskiego Wiktor Kamiński odczytał krótkie przesłanie z Brukseli. - Z okazji Dnia Kobiet życzę wam, a za waszym pośrednictwem wszystkim paniom waszej lokalnej społeczności, satysfakcji z trudnej roli matki, głów domów oraz tych, które często w skromnym, rodzinnym budżecie muszą powiązać koniec z końcem. Niech dopisuje wam zdrowie, wytrwałość oraz determinacja w kreowaniu nowego wizerunku polskiej wsi, która dzięki wam staje się wspólnotą rodzinną. Kiedy w Parlamencie Europejskim na sesji plenarnej odbywała się dyskusja o roli kobiet w życiu społecznym, rodzinnym powiedziałem w swoim wystąpieniu o popularnym w Polsce powiedzeniu, że kobieta podtrzymuje trzy węgły domu. Oznacza to, że jest szczególnie ważna i ma najwięcej w życiu rodzinnym obowiązków. Po tej wypowiedzi otrzymałem brawa jak po żadnej innej. Kłaniam się wam nisko z wdzięcznością i szacunkiem. Czesław Siekierski, mąż z 35-letnim stażem, szczęśliwy ojciec i dziadek.  

            Asystent Wiktor Kamiński poczęstował panie czekoladami. Kapela Chełmowianie zagrała dla solenizantek „Sto lat”.   

Ze świetnymi scenkami wystąpił miejscowy zespół Święty Spokój. Wszyscy świetnie się bawili. Tym bardziej, że w grupie występowali młodzi ludzie i starsi, osoby znane w środowisku. Prawdziwy teatr wielopokoleniowy. – Gdy występujemy na scenie, mamy święty spokój – powiedział pomysłodawca nazwy Tomasz Anzela. - Wyłączamy telefony komórkowe i jesteśmy w innym świecie.

Koło Gospodyń Wiejskich Modrzewianki zaprezentowało się ze skeczem ułożonym przez miejscową poetkę Magdę Kwiecień. – Reżyseria była wspólna – podkreślała sołtys Cząstkowa Krystyna Sielicka, która też występowała na scenie. – Pomysły znaleźliśmy też w kalendarzu, inspiracje do scen kobiety z mężczyzną. I z tego też skorzystałyśmy, by uzupełnić nasz program. 

Prawdziwym prezentem dla pań był występ znanego artysty estradowego Stanisława Tutaja.    - Muszę reagować na wszystko, co się wokół nas dzieje, nawet na to, co słychać na Ukrainie, a nie tylko w Rudkach - żartował. - Wszystko na wesoło, by panie bawiły się z okazji swojego święta. Zawsze jestem Tutaj. 

Nie brakowało aluzji do wielkich inwestycji w Rudkach, remontu GOK, zapowiadanych prac na stadionie, modernizacji sali gimnastycznej przy szkole, tegorocznych wyborów. Usłyszeliśmy parodie wystąpień znanych polityków, artystów, Lecha Walęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Bronisława Komorowskiego, Donalda Tuska, Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka.

Na koniec wójt Wiesław Gałka podziękował artystom za występy i zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek.

W święcie uczestniczyli: radni z Rudek – Henryk Gąsior, Przemysław Stelmaszczyk, sołtys Włodzimierz Chamera, radne – Ewa Pastuszyńska, Jeleniowa - Halina Misiurska, radny z Sosnówki i Serwisa Jan Czaja, sołtys Sosnówki Jerzy Sitek. Organizatorzy uroczystości: Rada Gminy na czele z przewodniczącym Sylwestrem Kozłowskim, GOK z dyrektorem Piotrem Sepiołą, Urząd Gminy z wójtem Wiesławem Gałką. Do współorganizowania dołączył europoseł Czesław Siekierski, którego reprezentował asystent Wiktor Kamiński.  

czytano: 1856 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 10 marca 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Baszowice Jeleniów Dębniak Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Milanowska Wólka Nowa Słupia Turystyka Rudki Stara Słupia Emeryk Rekreacja Łysa Góra Kielce Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej