Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Egzotyczni goście z wizytą gminie.

Strona główna » Aktualności » Egzotyczni goście z wizytą gminie.

wielkość tekstu: A | A | A

W dniach od 03.03.do 9.03.2012 r. społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku gościła dwie studentki z Azji, które przez cały tydzień prowadziły w języku angielskim zajęcia z uczniami w ramach projektu „ENJOY MY ORIGIN”. Projekt ten ma na celu umożliwienie uczniom poznania odmiennych kultur, zwyczajów, norm i stylów życia, obecnych w różnych zakątkach świata oraz naukę języka angielskiego w bezpośrednim zetknięciu się z młodymi ludźmi z innych krajów. W ten sposób dążymy do wzbudzenia w uczniach potrzeby tolerancji i porozumienia kulturowego.

W poniedziałek uroczyście powitaliśmy na szkolnym apelu Manaho z Japonii i Rosę z Indonezji. Młode studentki szybko podbiły serca uczniów. We wszystkich klasach od oddziału przedszkolnego do klasy VI zaprezentowały swoje kraje, narodowe tańce i legendy. Uczniowie obejrzeli filmy przybliżające kulturę i życie ludzi z Japonii i Indonezji. W ciągu następnych dni uczniowie w sposób praktyczny poprzez taniec, piosenkę, prace ręczne i gry uczyli się praktycznego stosowania poznanych wcześniej słówek i zwrotów w języku angielskim. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na zajęcia prowadzone przez gości, ponieważ pełne były niespodzianek, innowacyjnych zabaw i gier słowno-muzycznych. Zagraniczni goście wnieśli do szkolnej atmosfery wiele radości i uśmiechu. Wszyscy na przerwach chcieli chociaż przez chwilę porozmawiać w języku angielskim. Studentki przełamywały nie tylko bariery językowe, ale również wprowadziły nastrój otwartości i spontaniczności.

W czasie swojego pobytu w Jeziorku studentki miały możliwość spotkania z Wójtem Gminy Nowa Słupia oraz nowicjuszami z klasztoru na Świętym Krzyżu.

Wizyta naszych gości w Urzędzie Gminy upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Na spotkaniu obecny również był Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku Pan Zdzisław Dudzic oraz szkolny koordynator projektu Pan Marek Telka, który pełnił rolę tłumacza. Pan Wójt Wiesław Gałka opowiedział zagranicznym gościom o pracy i funkcjonowaniu urzędu, przybliżył historię gminy Nowa Słupia oraz opowiedział o najważniejszych atrakcjach turystycznych znajdujących się na terenie gminy. Na pamiątkę Pan Wójt wręczył swoim gościom materiały promujące Nową Słupię i całą gminę oraz zaprosił do odwiedzin w najbliższej przyszłości. Za bardzo miłe spotkanie serdecznie dziękujemy.      

 

Kontynuowanie realizacji projektu ,,Enjoy my origin” przez Publiczna Szkołę Podstawową w Jeziorku przyniosło wiele korzyści. Było to jednak możliwe dzięki temu, że do pomocy włączyła się Rada Rodziców, za co gorąco dziękujemy.

Szczególne podziękowania należą się Państwu Agacie i Stanisławowi Kurpińskim, którzy gościli studentki w swoim gospodarstwie agroturystycznym ,,Smreczyny Bobra”.

Ostatniego dnia pobytu Manaho i Rosy podczas pożegnalnego apelu cała społeczność szkolna na czele z Panem Dyrektorem Zdzisławem Dudzicem podziękowała za wspaniały egzotyczny tydzień i niezapomniane chwile. Samorząd Uczniowski wręczył na pamiątkę okolicznościowe kartki z podpisami wszystkich uczniów i nauczycieli, a Pan Dyrektor podarował upominki i materiały promujące naszą miejscowość i szkołę.

 

czytano: 2098 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2014-03-13 09:30:58

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"