Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Egzotyczni goście z wizytą gminie.

Egzotyczni goście z wizytą gminie.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach od 03.03.do 9.03.2012 r. społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku gościła dwie studentki z Azji, które przez cały tydzień prowadziły w języku angielskim zajęcia z uczniami w ramach projektu „ENJOY MY ORIGIN”. Projekt ten ma na celu umożliwienie uczniom poznania odmiennych kultur, zwyczajów, norm i stylów życia, obecnych w różnych zakątkach świata oraz naukę języka angielskiego w bezpośrednim zetknięciu się z młodymi ludźmi z innych krajów. W ten sposób dążymy do wzbudzenia w uczniach potrzeby tolerancji i porozumienia kulturowego.

W poniedziałek uroczyście powitaliśmy na szkolnym apelu Manaho z Japonii i Rosę z Indonezji. Młode studentki szybko podbiły serca uczniów. We wszystkich klasach od oddziału przedszkolnego do klasy VI zaprezentowały swoje kraje, narodowe tańce i legendy. Uczniowie obejrzeli filmy przybliżające kulturę i życie ludzi z Japonii i Indonezji. W ciągu następnych dni uczniowie w sposób praktyczny poprzez taniec, piosenkę, prace ręczne i gry uczyli się praktycznego stosowania poznanych wcześniej słówek i zwrotów w języku angielskim. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na zajęcia prowadzone przez gości, ponieważ pełne były niespodzianek, innowacyjnych zabaw i gier słowno-muzycznych. Zagraniczni goście wnieśli do szkolnej atmosfery wiele radości i uśmiechu. Wszyscy na przerwach chcieli chociaż przez chwilę porozmawiać w języku angielskim. Studentki przełamywały nie tylko bariery językowe, ale również wprowadziły nastrój otwartości i spontaniczności.

W czasie swojego pobytu w Jeziorku studentki miały możliwość spotkania z Wójtem Gminy Nowa Słupia oraz nowicjuszami z klasztoru na Świętym Krzyżu.

Wizyta naszych gości w Urzędzie Gminy upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Na spotkaniu obecny również był Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku Pan Zdzisław Dudzic oraz szkolny koordynator projektu Pan Marek Telka, który pełnił rolę tłumacza. Pan Wójt Wiesław Gałka opowiedział zagranicznym gościom o pracy i funkcjonowaniu urzędu, przybliżył historię gminy Nowa Słupia oraz opowiedział o najważniejszych atrakcjach turystycznych znajdujących się na terenie gminy. Na pamiątkę Pan Wójt wręczył swoim gościom materiały promujące Nową Słupię i całą gminę oraz zaprosił do odwiedzin w najbliższej przyszłości. Za bardzo miłe spotkanie serdecznie dziękujemy.      

 

Kontynuowanie realizacji projektu ,,Enjoy my origin” przez Publiczna Szkołę Podstawową w Jeziorku przyniosło wiele korzyści. Było to jednak możliwe dzięki temu, że do pomocy włączyła się Rada Rodziców, za co gorąco dziękujemy.

Szczególne podziękowania należą się Państwu Agacie i Stanisławowi Kurpińskim, którzy gościli studentki w swoim gospodarstwie agroturystycznym ,,Smreczyny Bobra”.

Ostatniego dnia pobytu Manaho i Rosy podczas pożegnalnego apelu cała społeczność szkolna na czele z Panem Dyrektorem Zdzisławem Dudzicem podziękowała za wspaniały egzotyczny tydzień i niezapomniane chwile. Samorząd Uczniowski wręczył na pamiątkę okolicznościowe kartki z podpisami wszystkich uczniów i nauczycieli, a Pan Dyrektor podarował upominki i materiały promujące naszą miejscowość i szkołę.

 

czytano: 1462 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 13 marca 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 9
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Rekreacja Św. Krzyż Dębniak Emeryk Kielce Milanowska Wólka Rudki Turystyka Nowa Słupia Baszowice Jeleniów Góry Świętokrzyskie Stara Słupia Dymarki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej