Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 18 sierpnia 2018 r., imieniny obchodzą: Bronisław, Ilona
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wyjątkowy gość z Kraju Kwitnącej Wiśni w ...

Wyjątkowy gość z Kraju Kwitnącej Wiśni w Zespole Szkół w Rudkach

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach  9 -  16 marca 2014 r. w Zespole Szkół w Rudkach przebywał wyjątkowy gość z Japonii - Keigo Kondo.  W ramach projektu „Enter your Future”, którego głównym celem jest zapoznanie z kulturą, obyczajami i tradycją różnych krajów, a także doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim,  Keigo Kondo w ciekawy sposób zapoznał uczniów z niezwykłą kulturą Japonii.  Żywiołowo opowiadał o systemie szkolnictwa, o kulturze i tradycjach oraz przedstawił prezentację ukazującą piękno krajobrazu tego wyjątkowego kraju.

   Dużo emocji towarzyszyło uczniom podczas  nauki piosenki oraz pisowni niektórych wyrazów  w języku japońskim. „Te krzesełka” - mówiąc o japońskich literach - „są naprawdę trudne” - ocenił jeden z uczniów.

W ramach zajęć języka angielskiego uczniowie poznawali nowe słownictwo, rozmawiali na temat zainteresowań oraz form spędzania wolnego czasu.

Gimnazjaliści wcielając się w role przewodników, pokazali  Keigo najpiękniejsze  miejsca w regionie. Odwiedził Święty Krzyż, Centrum Archeologiczno – Kulturowe w Nowej Słupi, Park Jurajski w Bałtowie.  Mógł również aktywnie spędzać czas w  szkole, uczestnicząc w zajęciach sportowych.  Grał w piłkę nożną, w tenisa stołowego, uprawiał Nordic Walking. Próbował swoich   sił w zajęć tanecznych, podczas których poznawał kroki poloneza. Uczestniczył również w podsumowaniu projektu „Zrozumieć Świat”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach. Wielką frajda był wspólny wyjazd na kręgielnię w Starachowicach.

      Dzięki pomocy Państwa Anny i Dariusza Tumulców, Ewy i Roberta Klefasów, Magdaleny i Jacka Grzesików, Bożeny i Sławomira Świstaków, Wioletty i Piotra Krzyżanowskich oraz Pani Iwony Zarosy  Keigo mógł poczuć atmosferę  prawdziwej polskiej gościnności, spędzając czas po zajęciach w domach rodzinnych  naszych uczniów.

13 marca  2014 r. Keigo  gościł również w Urzędzie Gminy w Nowej Słupi. Wspólnie z Panią dyrektor Aliną Cieślą oraz absolwentem Zespołu Szkół w Rudkach Kacprem Zarosą spotkał się z Panem Wójtem Wiesławem Gałką. Pan Wójt w bardzo ciekawy sposób opowiadał o wyjątkowych miejscach w naszej gminie,  o atrakcjach turystycznych m. in. wspominał proces wytopu żelaza w piecach zwanych dymarkami.  Pan Wójt przekazał Keigo foldery i publikacje prezentujące naszą gminę oraz zaprosił gościa na Dymarki Świętokrzyskie.

14 marca  2014 r. odbyła się  pożegnalne spotkanie, podczas którego Keigo otrzymał pamiątki z naszego regionu oraz  prezentację multimedialną na temat Gór Świętokrzyskich przygotowaną przez uczniów.

 

czytano: 1465 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 19 marca 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Turystyka Rudki Kielce Nowa Słupia Jeleniów Św. Krzyż Dymarki Rekreacja Dębniak Łysa Góra Milanowska Wólka Emeryk Baszowice Góry Świętokrzyskie
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej