Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 27 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Amanda, Julian
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » I Regionalny Przegląd Pieśni Pasyjnej i ...

I Regionalny Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej na Świętym Krzyżu

wielkość tekstu:A | A | A

W minioną sobotę 22 marca w Bazylice Mniejszej pw. Trójcy Świętej na Świętym Krzyżu odbył się I Regionalny Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej. Organizatorami Przeglądu są Wójt  i Rada Gminy Nowa Słupia oraz Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z klasztoru na Świętym Krzyżu.

     Okazało się, że po raz pierwszy odbywająca się impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem – do udziału zgłosiło się 18 uczestników, a wśród nich były chóry, zespoły wokalne, zespoły ludowe oraz soliści. W niezwykłej atmosferze świętego miejsca pieśni  śpiewali: Chór Parafialny z Makoszyna, Chór Parafialny z Mirca, Jędrzejowski Chór Miejski, Cantus Hilaris  z Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Sióstr Nazaretanek im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach, Schola Parafialna z parafii pw. NMP Matki Kościoła w Dąbrowie, zespół Cantabo Deo  działający przy Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, zespoły „Chełmowianki” i „Modrzewianki” z gminy nowa Słupia, zespoły z gminy Bieliny – „Makoszyńskie Przepióreczki” i „Echo Łysicy” oraz soliści: Danuta Kozłowska z Cantabo Deo, śpiewak ludowy – Wacław Pejas z Bliżyna, Piotr Kędziora ze Starachowic, Agata Sałata – solistka Kapeli Bielińskiej, Agata Krzysiek z Makoszyna, Emilia Chlewicka z Huty Nowej , Weronika Kiciak z Nowej Słupi oraz Oliwia Ozga z Rudek – solistka zespołu „Świętokrzyskie Diabliki”.

         Jury w składzie: dr Maria Zawartko, Jarosław Zawartko i Michał Stachurski oceniali dobór repertuaru, poziom wykonawczy, interpretację wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny uczestników eliminacji.

     Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców i laureatów. Lecz kto wygrał, jakie zajął miejsce dowiemy się w przyszłą niedzielę podczas koncertu galowego, który odbędzie się w bazylice na Świętym Krzyżu po zakończeniu Eucharystii o godzinie 11.00 i nabożeństwie gorzkich żali, czyli ok. godz. 12.30. Zapraszamy zatem do udziału w koncercie finałowym, w którym wystąpią nagrodzeni wykonawcy.

 

czytano: 1638 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 26 marca 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Kielce Dymarki Rudki Milanowska Wólka Św. Krzyż Nowa Słupia Rekreacja Emeryk Łysa Góra Jeleniów Stara Słupia Baszowice Góry Świętokrzyskie Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej