Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nagroda dla Nowej Słupi podczas Targów ...

Nagroda dla Nowej Słupi podczas Targów Agrotravel

wielkość tekstu:A | A | A

Już po raz szósty od 11 do 13 kwietnia odbyły się w Kielcach Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel. Nowa Słupia otrzymała nagrodę w kategorii „Najlepsza oferta edukacyjna na obszarach wiejskich oparta na dziedzictwie kulturowym regionu”.

Na targach gmina Nowa Słupia prezentowała swoje największe atrakcje turystyczne. - Stoisko Szlaku Przygody, gdzie się znajdowaliśmy, było bardzo ciekawe i spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno turystów, jak i mediów – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rudkach Piotr Sepioło. - Podział stanowiska związany był z poszczególnymi Krainami na Szlaku Przygody. My znajdowaliśmy się w Krainie Sacrum i Profanum.

W stoisku pracowały osoby, które na co dzień współpracują  z Centrum Kulturowo – Archeologicznym w Nowej Słupi.  Przebrane w stroje z epoki, Rzymianina i starożytnego hutnika, przyciągały uwagę odwiedzających targi. Turystów interesowała głównie oferta turystyczna CK-A, a także informacje o tegorocznych Dymarkach Świętokrzyskich, które odbędą się od 15 do 17 sierpnia.  

Tuż obok znajdowało się główne stoisko Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, na którym można było poznać obecną ofertę wielu atrakcji turystycznych naszego regionu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kapsuła 5D, w której prezentowany był film promujący województwo.

Podczas imprezy Świętokrzyskie Towarzystwo Agroturystyki Łysogóry na scenie targów zaprezentowało widowisko „Wieczór Pielgrzyma” w reżyserii Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka. Przypomnijmy, zostało ono przygotowane w ramach projektu Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością. W spektaklu wystąpiły dzieci i młodzież ze szkół gminy Nowa Słupia.   

W piątkowe popołudnie, podczas gali rozdania nagród Targów Agrotravel, Centrum Kulturowo – Archeologiczne w Nowej Słupi otrzymało nagrodę w kategorii „Najlepsza oferta edukacyjna na obszarach wiejskich oparta na dziedzictwie kulturowym regionu”. – To dla nas ogromne wyróżnienie, mobilizacja do dalszej pracy i rozwoju naszego ośrodka turystycznego – podkreślił Piotr Sepioło. Nagrodę ufundował i wręczył Czesław Siekierski, poseł do Parlamentu Europejskiego.

W trakcie trzech dni targów można było zapoznać się z wieloma atrakcjami turystycznymi, uczestniczyć w konkursach, zobaczyć piękne prezentacje, jednym słowem - zapoznać się z potencjałem turystyki wiejskiej wielu regionów w kraju i za granicą.

9 kwietnia Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi gościło podczas wizyty studyjnej dziennikarzy przebywających na Targach Agrotravel. Bardzo podobała im się przedstawiona oferta ośrodka, jak również forma przekazu naszego dziedzictwa. Kolejna grupa studyjna wraz z gośćmi z zagranicy odwiedziła Nową Słupię w sobotę 12 kwietnia. W gronie odwiedzających byli przedstawiciele z Ukrainy, z Okręgu Winnickiego, który był partnerem imprezy. Obie grupy nocowały w Świętokrzyskim Dworze na terenie gminy Nowa Słupia.

 

czytano: 1675 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 16 kwietnia 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Łysa Góra Rudki Kielce Rekreacja Dymarki Dębniak Milanowska Wólka Św. Krzyż Nowa Słupia Emeryk Jeleniów Góry Świętokrzyskie Baszowice Stara Słupia Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej