Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 18 sierpnia 2018 r., imieniny obchodzą: Bronisław, Ilona
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Targi Pracy w Rudkach

Targi Pracy w Rudkach

wielkość tekstu:A | A | A

W Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach 25 kwietnia odbyły się XXI Targi Pracy.

W targach uczestniczyło 34 wystawców (w tym 18 pracodawców), instytucje partnerstwa lokalnego oraz instytucje realizujące inicjatywy partnerskie rynku pracy.

Powiatowy Urząd Pracy przygotował 113 ofert na 278 miejsc pracy oraz 4 oferty stażu na 5 miejsc pracy. Pracodawcy zgłosili 114 miejsc pracy krajowej, natomiast ofert zagranicznych było 138 na 660 miejsc pracy. Swoją ofertę zaprezentował także Miejski Urząd Pracy w Kielcach, który przygotował 80 ofert zatrudnienia na 100 miejsc pracy. Największym zapotrzebowaniem na lokalnym rynku pracy cieszą się zawody takie jak: murarz, tynkarz, ślusarz, spawacz oraz z branży gastronomicznej: kucharz i kelner.

            W imieniu wójta Wiesława Gałki sekretarz gminy Zbigniew Zagdański podziękował : obecnym na targach, wicestaroście kieleckiemu Zenonowi Janusowi oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzacie Stanioch za możliwość bezpośredniego spotkania pracodawców i poszukujących zatrudnienia. -  To nie administracja tworzy miejsca pracy, a przede wszystkim pracodawcy – powiedział sekretarz. - Do nich chcemy się uśmiechać, ich chcemy namawiać, by korzystali z możliwości, jakie daje w tej chwili Unia Europejska w Polsce, by tworzyć miejsca pracy. Nawet najpiękniejsza droga, piękna szkoła, zbudowana w gminie, kanalizacja nie cieszy tych, którzy nie mają zatrudnienia. Praca daje nie tylko wynagrodzenie, ale pozwala się realizować w życiu. Niech to spotkanie pracodawców i poszukujących będzie satysfakcjonujące dla jak największej grupy osób, które tu przybyły.

            Wicestarosta Zenon Janus podkreślił, że już po raz dwudziesty pierwszy pracownicy PUP spotykają się na terenie powiatu kieleckiego. Urząd, który jest przyjazny dla środowiska, wychodzi naprzeciw tym, którzy poszukują zatrudnienia. Realizuje taką formę, by jechać z ofertami do ludzi. Dziś jest szczególnie dużo propozycji pracy za granicą. Wicestarosta zażartował, że na terenie gminy Nowa Słupia jest małe bezrobocie. To zasługa miejscowego radnego powiatowego Bogdana Gierady, który zatrudnił już prawie wszystkich dookoła. Zenon Janus życzył wszystkim, by przybyli mieszkańcy znaleźli jeszcze ciekawsze oferty i by ten wybór był dzisiaj trafny. – Bo najważniejsze w życiu to jest dobre samopoczucie, dobre zdrowie i jeszcze dobra praca – podkreślił.  

Obecna podczas targów dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Magdalena Kędzierska przypomniała, ze jej instytucja wspiera rozwój przedsiębiorczości, szczególnie na terenach wiejskich, sprzyja tworzeniu miejsc pracy. Nie ukrywała, że teraz koszty utrzymania pracownika są bardzo wysokie i dlatego na początku jest zatrudnienie na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Taka wstępna ocena pracownika jest bardzo ważna. Dyrektor Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach Jerzy Górski zachęcił do skorzystania z realizowanych obecnie projektów, między innymi OHP jako organizator rynku pracy oraz  gwarancje dla młodzieży, która jest zagrożona wykluczeniem społecznym w wieku 15-25 lat. Dyrektor zachęcił do skorzystania z nich, tym bardziej, że są bezpłatne. Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego Bogdan Gierada życzył wszystkim, by otrzymali właściwą pracę za właściwe pieniądze i byli zadowoleni ze swego zatrudnienia.

            Dyrektor PUP Małgorzata Stanioch podziękowała wszystkim za przybycie, zwłaszcza pracodawcom, którzy chcą współpracować z urzędem, przedstawiać swoje oferty pracy, stażu, jak również wszystkim instytucjom mającym do zaoferowania ciekawe szkolenia i dobre rozwiązania. Dyrektor podziękowała za pomoc w przygotowaniu paniom z zespołu Chełmowianki. - Targi to pewna szansa dla bezrobotnych – powiedziała. - Są spore  możliwości. Teraz w gminie Nowa Słupia organizujemy projekt dla bezrobotnych. Wierzę, że część z państwa znajdzie ciekawe oferty.

Z miejscowych pracodawców był obecny na targach miedzy innymi Maciej Aplas, który kieruje Zakładem Urządzeń Metalowych Metal-Chem II Sp. J. Jego firma poszukiwała na targach osób z doświadczeniem na stanowiska spawacza, lakiernika, ślusarza, operatora wibroprasy. Zakład ciągle się rozwija, obecnie zatrudnia 15 osób.      

Przedstawiciele PUP w Kielcach podziękowali wójtowi gminy Wiesławowi Gałce i dyrektorowi GOK Piotrowi Sepiole za umożliwienie zorganizowania targów, marszałkowi Adamowi Jarubasowi za objęcie patronatem imprezy oraz staroście kieleckiemu Zdzisławowi Wrzałce, dyrektorowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach Andrzejowi Lato za wsparcie imprezy.    

Gośćmi Targów Pracy, oprócz juz wymienionych, byli: przewodniczący Rady Gminy Nowa Słupia Sylwester Kozłowski, wiceprzewodniczący – Henryk Gąsior, Ryszard Karpiński, radni i sołtysi - Jan Czaja, Jadwiga Kot, Halina Misiurska.

 

 

czytano: 1517 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 28 kwietnia 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Emeryk Łysa Góra Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Dębniak Rekreacja Kielce Św. Krzyż Baszowice Nowa Słupia Dymarki Turystyka Jeleniów Rudki Milanowska Wólka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej