Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 20 czerwca 2018 r., imieniny obchodzą: Bogna, Rafał
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Centrum Kulturowo-Archeologiczne zobaczy cała ...

Centrum Kulturowo-Archeologiczne zobaczy cała Polska

wielkość tekstu:A | A | A

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego przygotowuje się do 5 Sabatu Czarownic, koncertu promującego Województwo Świętokrzyskie, który odbędzie się w amfiteatrze na Kadzielni w piątek 27 czerwca 2014 roku, a transmisja z niego zostanie pokazana w Programie Drugim Telewizji Polskiej.  Sabat Czarownic to wielkie widowisko,  nawiązujące do legendarnych  świętokrzyskich sabatów na Łysej Górze.  Koncert będzie  emitowany na żywo na antenie telewizji polskiej.

Jedna z zapowiedzi Sabatu Czarownic nagrywana była w Centrum Kulturowo – Archeologicznym w Nowej Słupi. Z „Piecowiska” na Sabat zapraszał będzie Pan Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i dziennikarka Anna Popek. Widzowie telewizji polskiej zostaną jednocześnie zaproszeni do Nowej Słupi do Centrum Kulturowo – Archeologicznego jak również na 48 edycję Dymarek Świętokrzyskich, które odbędą się w dniach 15-17 sierpnia 2014 roku. To doskonała promocja Województwa Świętokrzyskiego i Gminy Nowa Słupia w Polsce.

  Zapowiada się bardzo ciekawie.

W rolę prowadzących koncert wcielą się czarujące Barbara Kurdej-Szatan i Anna Mucha.

 Na scenie pojawią się między innymi Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska, Włodek Pawlik, zespoły Wilki, Piersi i Hey. Tradycyjnie już, podczas zabawy, ukryta będzie promocja województwa świętokrzyskiego. Zajmie się nią „Kabaret pod Wyrwigroszem”, który przygotuje specjalne skecze związane z regionem świętokrzyskim. Już od pierwszych dni  czerwca, będziemy mogli zobaczyć  zapowiedzi koncertu.

Sabat zostanie obudowany aż 10, dwuminutowymi felietonami, w których pojawi się zapowiedź imprezy, ale przy okazji pokazane zostaną także ciekawe miejsca i wydarzenia ze Świętokrzyskiego.


 

czytano: 2368 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 21 maja 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Milanowska Wólka Turystyka Łysa Góra Stara Słupia Emeryk Nowa Słupia Baszowice Jeleniów Góry Świętokrzyskie Kielce Dymarki Rudki Św. Krzyż Dębniak Rekreacja
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej