Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
niedziela 27 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Amanda, Julian
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wspaniałości dla przedszkolaków

Wspaniałości dla przedszkolaków

wielkość tekstu:A | A | A

Wyjątkowe atrakcje z okazji Dnia Dziecka czekały w tym roku na przedszkolaków  w gminie Nowa Słupia. W bajkowej scenerii wszystkie dzieci otrzymywały paczki z zabawkami i słodyczami.

Wszystkie dzieci,  które uczęszczają do przedszkoli w Nowej Słupi, Rudkach, Jeziorka, Jeleniowie, Mirocicach, Starej Słupi oraz Pokrzywiance, z okazji swego święta otrzymały paczki. Ich fundatorem był wójt Wiesław Gałka oraz Elżbieta Gołdyn, prezes Fundacji na Rzecz Wspierania Dzieci i Młodzieży „Fundacja z uśmiechem” w Kielcach.

            Dzieci otrzymały razem 158 paczek, po 79 ufundowała gmina i fundacja. W każdej z nich znajdowały się zabawki, słodycze. Wartość jednej paczki wynosiła 35 zł.

Paczki były wręczane dzieciom w wyjątkowej, bajkowej oprawie. Do wszystkich bowiem przedszkoli razem z wójtem Wiesławem Gałką oraz prezes Fundacji Elżbietą Gołdyn przybyły bajkowe postacie: Spongebob Kanciastoporty, Królik Bugs, Żabka, Mała czarownica.

Dzieci doskonale się bawiły, tańczyły, śpiewały oraz słuchały bajek i wierszyków. W spotkaniu uczestniczyli również rodzice.

Za postacie z bajek przebrani byli aktorzy amatorskiego teatru „Święty spokój”: Maja Sala, uczennica klasy III Zespołu Szkół w Rudkach, Agata Kowalska, uczennica klasy  VI Zespołu Szkół w Rudkach, instruktor GOK Izabela Pańtak, kierownik Zespołu Obsługi Szkół  Gminy Agnieszka Lewandowska.

 

czytano: 1266 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 03 czerwca 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Kielce Dymarki Milanowska Wólka Św. Krzyż Jeleniów Emeryk Turystyka Rekreacja Rudki Stara Słupia Nowa Słupia Łysa Góra Baszowice Góry Świętokrzyskie Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej