Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
sobota 18 sierpnia 2018 r., imieniny obchodzą: Bronisław, Ilona
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Wiesław Gałka z nagrodą Gmina Roku

Wiesław Gałka z nagrodą Gmina Roku

wielkość tekstu:A | A | A

Wójt Wiesław Gałka otrzymał nagrodę główną X Plebiscytu Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner Województwa Świętokrzyskiego 2013/2014, który w piątek, 30 maja, został rozstrzygnięty w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Wiesław Gałka otrzymał nagrodę główną Gmina Roku 2013/2014. Kapituła w uzasadnieniu stwierdziła, że Nowa Słupia to turystyczna perła regionu. Znajdują się tu najbardziej uczęszczane szlaki turystyczne. To świetnie położona gmina w centrum Gór Świętokrzyskich, ze Świętym Krzyżem. Co roku samorząd organizuje Dymarki Świętokrzyskie, które swoją sławą znane są nie tylko w kraju, ale i za granicą.

- Dziękuję kapitule, nagrodę dedykuję radnym, pracownikom Urzędu Gminy, jednostek organizacyjnych i przede wszystkim całej naszej społeczności – powiedział Wiesław Gałka po przyznaniu nagrody. – Zapraszam wszystkich do Nowej Słupi na prezentacje starożytne, które odbywają się w każdy weekend we wszystkie miesiące letnie. W tym roku ich kulminacja odbędzie się 15, 16 i 17 sierpnia.  

Na pytanie, jak wójt przyjął sukces gminy, Wiesław Gałka odpowiedział: - 4 czerwca mamy posiedzenie Rady Gminy poświęcone sprawozdaniu z wykonania budżetu, wszystkich prac gospodarczych w roku ubiegłym, udzieleniu absolutorium wójtowi. Myślę, że ta statuetka i wyróżnienie jest niejako dowodem wykonania budżetu. Gmina zrealizowała wszystkie zadania. Mało tego, w tej chwili opracowała budżet tegoroczny na aplikowanie środków unijnych w perspektywie finansowej 2014-2020. Jesteśmy przygotowani, mamy takie możliwości i będziemy z nich korzystać. Dodatkowo w tym roku zrealizujemy jeszcze wiele inwestycji, które są dofinansowywane z pespektywy 2007-2013. Zalicza do nich: budowę i modernizację stadionu w Rudkach, budowę kanalizacji w Sosnówce, w Osiedlu Górne w Rudkach, budowę świetlicy w Baszowicach. Przygotowujemy się do planu odnowy wsi, gdzie chcemy zrealizować bardzo oczekiwaną przez społeczeństwo świetlicę środowiskową i inne inwestycje. To ważne wyróżnienie, ani pierwsze, ani ostatnie. Jesteśmy w gronie najlepszych samorządów województwa świętokrzyskiego.    

Uroczystość w WDK była dziesiątym jubileuszowym spotkaniem samorządowców z regionu świętokrzyskiego, ludzi zasłużonych, wybitnych, wyróżniających się aktywnością w swoich lokalnych społecznościach.

W ciągu dziesięciu lat plebiscyt spotykał się z dużym zainteresowaniem jednostek samorządowych i stworzył niepowtarzalną okazję do ich promocji. Kolejne edycje Plebiscytu Euro-Gmina są znakomitą okazją do pokazania bieżących osiągnięć, dorobku najlepszych gmin, promocji najbardziej wartościowych inicjatyw.  

Nagrody i wyróżnienia są przyznawane przez kapitułę za najlepsze osiągnięcia. Plebiscyt organizuje Agencja Pop-Art oraz Fundacja Gospodarcza Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner wspólnie z Urzędem Wojewódzkim i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego i patronami medialnymi.

O wielkim zaszczycie uczestniczenia w uroczystości mówiła dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego Maria Szydłowska, który reprezentowała wojewodę świętokrzyskiego Bożentynę Pałkę-Korubę. - To plebiscyt, który promuje gminy województwa świętokrzyskiego, gminy najlepsze – podkreśliła. - Jestem przekonana, że kapituła wyróżniła wszystkich tych, którzy na te nagrody zasłużyli.

Nagrody samorządowcom wręczał, obok dyrektor Marii Szydłowskiej, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski. Otrzymały je gminy w różnych kategoriach, między innymi Lider Samorządności, Supermiasto Roku, Superburmistrz Roku, Superwójt Roku, Gmina Roku.

czytano: 1801 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 03 czerwca 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Jeleniów Rekreacja Milanowska Wólka Łysa Góra Emeryk Dymarki Kielce Nowa Słupia Baszowice Góry Świętokrzyskie Stara Słupia Św. Krzyż Turystyka Dębniak
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej