Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 23 lipca 2018 r., imieniny obchodzą: Sława, Sławosz
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Mikrogranty dla organizacji pozarządowych oraz ...

Mikrogranty dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych i samopomocowych

wielkość tekstu:A | A | A

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój rozpoczęło z dniem 01.06.2014 roku realizację projektu „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw” realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO). W ramach projektu można ubiegać się o mikrodotacje w wysokości do 5 tys. złotych.

Mikrodotacje skierowane są dla młodych, niewielkich organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Kto może być uczestnikiem projektu?

Zgodnie z ideą całego programu w naszym projekcie będzie mogło wziąć udział każde stowarzyszenie, fundacja lub inna organizacja pozarządowa, która została zarejestrowana na terenie województwa świętokrzyskiego w ciągu ostatnich 18 miesięcy oraz spełni kilka niezbędnych warunków projektowych.  Jednak, co ważniejsze, w programie mogą wziąć udział, a wręcz są bardzo mile widziane, grupy nieformalne, nieposiadające  statutu ani innej formy prawnej. Inicjatywy takie powinny za to mieć ciekawy pomysł, który wdrożony w życie będzie z pożytkiem wykorzystywany przez innych mieszkańców województwa. Jak podkreśla Prezes Stowarzyszenia Integracja i Rozwój pan Sebastian Gralec: Liczy się pomysł, zaangażowanie i chęć działania. Będziemy wspierać każdą inicjatywę, która otrzyma pozytywną ocenę w konkursie i będzie się wpisywała w działania Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Może to być grupa pasjonatów, którzy interesują się historią, sportem lub rękodziełem ludowym, jeżeli złożą projekt i przekonają nas, że warto wspierać ich działania otrzymają dotację.

Mikrodotacje czyli…

Bezzwrotne wsparcie pieniężne przekazane przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój grupie osób lub organizacji pozarządowej w konkretnym celu, przedstawionym w projekcie konkursowym. Maksymalna kwota dotacji, zarówno dla NGO-sów, jak i grup nieformalnych wynosi 5000 zł. Można również starać się o mniejsze dotacje. Następnie po otrzymaniu wsparcia, będzie trzeba je rozliczyć przedstawiając dokumenty potwierdzające wydatkowanie kwoty zgodnie z przedstawionymi w projekcie założeniami.

Jak otrzymać mikrodotacje?

W celu wspierania inicjatyw w województwie świętokrzyskim i ułatwieniu im pozyskiwania środków wszystkie operacje aplikowania o wsparcie finansowe będzie można przeprowadzić drogą elektroniczną. W niedługim czasie na stronie internetowej projektu www.fio.sir.com.pl pojawi się instrukcja wypełniania wniosku aplikacyjnego i regulamin projektu. Dotacje będą przyznawane w trybie konkursowym. Na ten rok zaplanowano aż 7 edycji konkursów, które odbędą się w okresie od sierpnia do listopada 2014 roku. Kolejne edycje zaplanowano na lata 2015 i 2016. Łącznie w tym roku przyznamy wsparcie na kwotę aż 300000 zł! W celu podnoszenia jakości składanych wniosków będą prowadzone w całym województwie spotkania szkoleniowo-animacyjne, które ułatwią opracowanie koncepcji na projekty. Inicjatywy, które otrzymały w danym roku dotację, o kolejną będą mogły ubiegać się dopiero w kolejnym roku kalendarzowym. Dzięki temu więcej organizacji i grup nieformalnych otrzyma wsparcie. Jednocześnie, jeżeli wniosek został oceniony zbyt nisko i nie otrzymał dotacji będzie mógł być poprawiony i złożony w kolejnym konkursie nawet w tym samym roku. Jak podkreśla Prezes Stowarzyszenia Zależy nam na tym, aby grupy nieformalne, zachęcone otrzymaną dotacją, pomyślały o sformalizowaniu swojej inicjatywy czy to w postaci stowarzyszenia czy fundacji. Oczywiście nasze Stowarzyszenie pomoże w zorganizowaniu niezbędnych formalności w tym zakresie.

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój zachęca wszystkich zainteresowanych do monitorowania strony projektu www.fio.sir.com.pl , gdzie będą ukazywały się wszystkie aktualności w tym informacje o planowanych terminach naborów wniosków.

czytano: 1210 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 14 lipca 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 14
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Milanowska Wólka Św. Krzyż Rudki Turystyka Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Nowa Słupia Dębniak Rekreacja Kielce Baszowice Dymarki Emeryk Jeleniów Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej