Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Festyn wakacyjny w Jeleniowie

Strona główna » Aktualności » Festyn wakacyjny w Jeleniowie

wielkość tekstu: A | A | A

W niedzielę, 27 lipca, na placu przy Szkole Podstawowej w Jeleniowie odbył się festyn rodzinny. Bogaty był program artystyczny, gry i zabawy, bogata część kulinarna, w imprezie tłumnie uczestniczyli mieszkańcy miejscowości i okolic.    

            Pomysłodawcą wakacyjnego festynu była radna z Jeleniowa Halina Misiurska, która przekonała do imprezy wielu swoich przyjaciół, radnych, wójta. Sprawiła, że wspólnie udało się zorganizować bogatą imprezę.  - Witam na pierwszym festynie rodzinnym w Jeleniowie, witam mieszkańców, gości – powiedziała podczas otwarcia imprezy Halina Misiurska. 

Do powitania dołączył wójt Wiesław Gałka, który życzył wszystkim wspaniałej zabawy. Zachęcił do brania udziału w konkursach, bo ufundowane zostały liczne nagrody. Zawodnikom życzył dobrej gry, szlachetnej rywalizacji sportowej. Zaprosił na podobny festyn do Jeziorka, który odbędzie się 10 sierpnia.

Wójt Wiesław Gałka wyraził zadowolenie, że teren wokół szkoły w Jeleniowie został wykoszony i uporządkowany.  Nie ukrywał, że program festynu jest bardzo bogaty. Wiele punktów imprezy odbywać się będzie jednocześnie. Wójt podziękował pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury za wkład w organizację części artystycznej festynu.

Wiesław Gałka przypomniał, że Szkoła Podstawowa w Jeleniowie uległa przekształceniu, ale nie została zlikwidowana. Chociaż mało jest w niej dzieci, nadal jest dofinansowywana przez gminę. Samorząd daje pieniądze na bieżącą pracę i utrzymanie  budynku, który jest trochę za duży, ale potrzebny. W ubiegłym roku gmina wymieniła ponad 30 okien, w tym roku – pozostałe. Budynek w części dydaktycznej ma wymienione wszystkie okna. Ponadto wyremontowane zostały schody główne. W Jeleniowie zmodernizowano oświetlenie uliczne i wybudowano najdłuższy w gminie wodociąg, pięć razy większy niż Bartoszowinach. To była duża inwestycja i bardzo kosztowna. - Przed nami kolejne inwestycje – zapowiedział wójt. – Czeka nas dobudowa oświetlenia ulicznego w dwóch miejscach, od Dębniaka i w kierunku Jeleniów – Hektary. Zleciliśmy już prace i najprawdopodobniej będą wykonane jeszcze w tym roku. Kolejna dobra informacja. W poniedziałek razem z radną Haliną Misiurską odbieram promesę od wojewody na likwidację skutków powodzi na drodze gminnej, Zarząd Powiatu Kieleckiego – na likwidację szkody na drogach powiatowych. Spotkam się potem z Zarządem Dróg Powiatowych i Zarządem Powiatu, by porozmawiać, Chcę, by wśród dróg znalazła się też ta w Jeleniowie. 

            Wójt zapowiedział, że podczas festynu rozegrany zostanie mecz miejscowej drużyny. Z zadowoleniem powiedział, że zespół otrzyma zaraz siatki na bramki. Pogratulował jej za dotychczasowe sukcesy. Podkreślił, że drużyna z gminy awansowała do czwartej ligi. Powiedział, że w Rudkach będzie dodatkowa płyta do treningów, do rozgrywania meczów. Jest jeszcze Orlik, który też służy do treningów. Ponadto w partnerstwie publiczno-prywatnym przygotowywana jest budowa hali sportowej w Rudkach. – Podczas festynu jesteśmy do waszej dyspozycji w kwestiach merytorycznych, inwestycyjnych –wójt zachęcał do rozmów.

Radna Halina Misiurska i wójt Wiesław Gałka przekazali miejscowej drużynie chłopców siatki do bramek.  Na pobliskim boisku rozegrany potem został mecz piłki nożnej. Gospodarze ulegli z Przyjezdnymi 1:3. Rozgrywki sędziował nauczyciel wychowania fizycznego w szkołach stowarzyszeniowych w Starej Słupi i Jeleniowie, Zbigniew Latała.

Amatorski Teatr Święty Spokój z Rudek wystąpił z fragmentami spektakli: Śpiąca królewna oraz Czerwony kapturek. W spektaklu brali udział między innymi ksiądz Rafał Kusiak, kierownik Zespołu Obsługi Szkół  Agnieszka Lewandowska, nauczyciele Alicja Sala, Izabela Pańtak oraz uczniowie.  Wystąpili też przedstawiciele Świętokrzyskich Diablików z piosenką wakacyjną, obozową.  W repertuarze ludowym pokazały sie przed publicznością dwa zespoły – Wesołe Kumoszki i Koło Gospodyń Wiejskich Chełmowianki. Maja Sala zaśpiewała dowcipną piosenkę dla dzieci. Artur Gąsior z Cząstkowa wykonał piosenki: ogniskową - Walczyk Kubusia, Wędrówkę z repertuaru Lady Pank, z płyty Jacek i Placek i trzeci własny utwór Edyta.   

Program rozrywkowy festynu przygotował Janusz Żak z radomskiej firmy Imprezy od A do Z. Nie brakowało zabaw dla dzieci i dorosłych, gier i konkursy rodzinnych, sportowych, tanecznych, wokalnych, sprawnościowych. Najmłodszych bawił animator przebrany za klowna, były dmuchane zjeżdżalnie. Dzieci ustawiały się w kolejce do malowania twarzy.   

Po części artystycznej nastąpiła bardzo bogata część kulinarna. Pani Radna oraz panie z Rady Rodziców szkoły przygotowały poczęstunek, żurek, ciasta, panowie serwowali z grilla kiełbaski, kaszankę. Napoje ufundował Marek Partyka.   

Panie na stoisku Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach prezentowały najświeższe informacje z rynku zatrudnienia.   

W festynie uczestniczyli: przewodniczący Rady Gminy Sylwester Kozłowski, wiceprzewodniczący - Henryk Gąsior i Ryszard Karpiński, radni – Jan Czaja, Robert Klefas, Jadwiga Kot, Halina Misiurska, Ewa Pastuszyńska, Przemysław Stelmaszczyk, Józef Świetlik, sołtysi – Stanisław Marzec z Mirocic, Adam Sałata z Wólki Milanowskiej, Kazimierz Pawlik z Bartoszowin, kierownik referatu inwestycyjnego i gospodarczego Urzędu Gminy, Marek Partyka.

 

czytano: 3155 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2014-07-28 09:38:01

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"