Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Festyn wakacyjny w Jeziorku

Strona główna » Aktualności » Festyn wakacyjny w Jeziorku

wielkość tekstu: A | A | A

W niedzielę, 10 sierpnia, na placu przy Szkole Podstawowej w Jeziorku odbył się kolejny festyn rodzinny.

  Inicjatorem wakacyjnego festynu był radny z Jeziorka Józef Świetlik, który podziękował za organizację doskonałej imprezy: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Rudkach, Wójtowi Gminy, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Jeziorku, mieszkańcom Jeziorka i Dębna oraz licznym sponsorom. Radny podkreślił, że dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się zorganizować tak wspaniałą imprezę z wieloma atrakcjami.

Dzieci mogły uczestniczyć w wielu konkursach i zabawach z cennymi nagrodami. Najmłodsi pod czujnym okiem opiekunów mogli skorzystać z bawialni i dmuchanej zjeżdżalni. Program rozrywkowy festynu przygotował i energicznie poprowadził Janusz Żak z radomskiej firmy Imprezy od A do Z. Do wygrania był sprzęt sportowy, turystyczny czy elektroniczny. Organizatorzy nie zapomnieli również o bogatej części  kulinarnej, gdzie popularnością cieszyły się wypieki miejscowych gospodyń. Smakosze mogli delektować się także wspaniałym bigosem, flaczkami czy boeuf strogonowem. Dla dzieci były napoje,  lody oraz słodycze.  

Prawdziwym wydarzeniem artystycznym był godzinny występ znanego parodysty Stana Tutaja, który zgromadził liczną widownię. Doskonale reagująca i bawiąca się publiczność nagrodziła artystę gromkimi brawami.

Niewątpliwą gratką dla miłośników historii była rozdawana gościom festynu najnowsza publikacja Jana Kulpińskiego (urodzony w Jeziorku) „Nowa Słupia i okolice w latach 1861-64”.

Wójt Gminy Nowa Słupia podziękował radnemu Józefowi Świetlikowi za pomysł i perfekcyjne przygotowanie organizacji imprezy. Na scenę zaprosił i powitał gości: ks. Mariana Jakubowskiego proboszcza parafii w Dębnie, Małgorzatę Stanioch dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach, Kierownik Grażynę Cygan z PUP Kielce, Sylwestra Kozłowskiego przewodniczącego rady gminy, radnych : Ewę Pastuszyńską, Jadwigę Kot, Halinę Misiurską, Henryka Gąsiora, Ryszarda Karpińskiego, Roberta Klefasa, Sławomira Marca, Jerzego Domańskiego, Danutę Żebrowską radną powiatu kieleckiego, Zdzisława Dudzica dyrektora szkoły w Jeziorku oraz Marka Partykę kierownika Referatu Inwestycyjnego Urzędu Gminy.

Wójt wyraził zadowolenie, że mieszkańcy Jeziorka i Dębna tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie do wspólnej zabawy. Podkreślił rolę rodziny w kształtowaniu postaw dzieci i młodzieży, która powinna od dorosłych brać jak najlepsze wzorce. Wójt jednocześnie zwrócił uwagę na aspekt wychowywania w trzeźwości, co zgodne było z hasłem i duchem imprezy „Zdrowa i trzeźwa rodzina”.

Wiesław Gałka poinformował gości festynu o zamierzeniach inwestycyjnych   dotyczących sołectw Jeziorka i Dębna. Zawiadomił, że miejsce po byłej szkole w Dębnie zostanie zagospodarowane na nową świetlicę wiejską. Obecnie trwają prace nad wykonaniem kompletnej dokumentacji wraz z kosztorysem inwestorskim, które pozwolą na uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę świetlicy z garażem. Podkreślił ogromną rolę jaką powinien przykładać samorząd do kwestii czystości środowiska naturalnego. W ubiegłych latach oba sołectwa zostały całościowo zwodociągowane i nadszedł czas na uporządkowanie odbioru ścieków z gospodarstw. Wśród różnych koncepcji budowy oczyszczalni ścieków przeważają względy ekonomiczne i technologiczne, które na lokalizację wskazują Jeziorko lub Dębno. Poinformował również, że Gmina Nowa Słupia otrzymała z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Fundusze  te zostaną wykorzystane w roku bieżącym na remont drogi gminnej Dębno – Parcele o długości 1091 m. z nową nawierzchnią asfaltową. Całkowity koszt remontu drogi 258.758,42 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 200.000,00 zł. Drugą promesę w wysokości 200.000,00 zł gmina otrzymała na drogę gminną Kępa –Trochowiny w Mirocicach. Wyremontowane zostanie 1200 mb drogi. Szacunkowy koszt remontu drogi wyniesie 250.000,00 zł.   

Łącznie dofinansowanie wyniesie 400.000,00 zł.

Wójt przekazał miejscowej drużynie chłopców siatki do bramek.  Na pobliskim boisku rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Jeziorka i Mirocic. Pochwalił także młodzież z Jeziorka za doskonałe wyniki sportowe w piłce siatkowej.

  W repertuarze ludowym pokazały się przed publicznością dwa zespoły – Wesołe Kumoszki i Chełmowianki, które na niedzielnym Przeglądzie  Zespołów Folklorystycznych w Chmielniku zdobyły I miejsce. Gratulujemy.

Brawurowo swoje piosenki zaprezentowały Monika Marzec z Pokrzywianki oraz Oliwia Ozga ze „Świętokrzyskich Diablików”.

Na koniec wszyscy zostali porwani do wspólnej zabawy przez Zespół FUKS, który zagrał i wyśpiewał na wieczornej dyskotece najnowsze przeboje tegorocznego lata. 

Organizatorzy dziękują sponsorom za pomoc finansową i wkład rzeczowy w przygotowanie festynu : Państwu Renacie i Jarosławowi Baran, Dorocie i Jarosławowi Binkowskim, Danucie i Tadeuszowi Trepka, Monice i Leszkowi Kulpińskim, Ryszardowi Markiewiczowi, Rafałowi Dziuba, Tadeuszowi Dutkiewiczowi, Pawłowi Koziołek, Kazimierzowi Sikora, rodzinie Saramaków, Marcie Kurpińskiej, Annie Styczeń, Małgorzacie Główczyńskiej, Marii Rapcia, Annie Szumilewicz, Annie Jabłko, Edycie Szymkowskiej, Kamili Jewiarz, Danucie Saramak.

czytano: 11933 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2014-08-12 10:19:52

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"