Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Program PAJACYK i dotacja dla Publicznej Szkoły ...

Program PAJACYK i dotacja dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku

wielkość tekstu:A | A | A

Wniosek o dofinansowanie dożywiania w ramach programu ,,PAJACYK” na rok szkolny 2014/2015 złożony przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku został pozytywnie zakwalifikowany do programu dożywiania na rok szkolny 2014/2015 przez Polską Akcję Humanitarną. Szkoła otrzymuje dofinansowanie dożywiania dla 15 uczniów na cały rok, wartość programu wyniesie 13 536,00 zł, wszystkich posiłków dla uczniów będzie 2820. Posiłki te będą przeznaczone dla najbiedniejszych dzieci z terenu szkoły, które nie są zakwalifikowane do bezpłatnego dożywiania przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi.

Przypominam, że Program ,,PAJACYK” jest organizowany przez Polską Akcje Humanitarną i dotyczy dożywiania dzieci.

Tylko dziecko niegłodne jest szczęśliwe i chętne do nauki.


 

Dyrektor Szkoły Zdzisław Dudzic złożył wniosek: ,,Na doposażenie biblioteki szkolnej i utworzenie Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej” do Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła”. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Szkoła otrzymała już 6360,00 zł na realizację wymienionego projektu.

Cel projektu: doposażenie biblioteki szkolnej w 4 stanowiska komputerowe, skaner, drukarkę, oprogramowanie. Podniesienie jakości i dostępności kształcenia poprzez promocję wykorzystania nowoczesnych technologii w szkole. Ułatwienie indywidualnego  zdobywania i przetwarzania informacji dostępnej poprzez sieć Internet oraz informacji multimedialnej przez uczniów i nauczycieli. Zwiększenie potencjału edukacyjnego biblioteki szkolnej. Mamy umożliwić uczniom, nauczycielom i środowisku lokalnemu dostęp do Internetu poza systemem lekcyjnym. Stworzymy szansę na promocję biblioteki i szkoły w środowisku szkolnym.

Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy przekazali 1% dla naszej szkoły i dzięki Wam, projekt ten może być zrealizowany.

 

czytano: 1166 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 22 sierpnia 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 13
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Jeleniów Dymarki Dębniak Nowa Słupia Św. Krzyż Baszowice Emeryk Stara Słupia Góry Świętokrzyskie Kielce Milanowska Wólka Łysa Góra Rekreacja Rudki Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej