Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Stowarzyszenie Szklany Dom ze Starej Słupi ...

Stowarzyszenie Szklany Dom ze Starej Słupi dostało dofinansowanie

wielkość tekstu:A | A | A

Wniosek złożony przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju oświaty w Starej Słupi – „Szklany Dom” do Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego w Kielcach dostał dofinansowanie na realizację w roku szkolnym 2014 – 2015 projektu p.n. „Zajęcia specjalistyczne w Szkole Podstawowej w Starej Słupi – droga do wyrównania szans edukacyjnych” w ramach Działania 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Kwota dotacji projektu - 41 222,93 zł. w tym 7 500 zł z przeznaczeniem na pomoce dydaktyczne.

Cel główny projektu: Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Słupi, dotkniętych problemami w rozwoju podstawowych umiejętności, niezbędnych do rozwoju edukacyjnego, dzięki wsparciu specjalistycznemu.

Cele szczegółowe projektu:

Zmniejszenie nasilenia problemów w rozwoju mowy u uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Słupi poprzez zajęcia logopedyczne.

Złagodzenie problemów w czytaniu, pisaniu, opanowaniu kompetencji matematycznych i nieprawidłowości w rozwoju psychologicznym                              i emocjonalnym  uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Słupi poprzez zajęcia korekcyjno – kompensacyjne.

W ramach projektu zorganizowane będą:

1.     Zajęcia logopedyczne – zajęcia mają na celu przeciwdziałanie problemom w opanowaniu mowy, co jest kluczem dla rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego uczniów. Zakres merytoryczny: ćwiczenia praktyczne z logopedą, służące komunikatywnemu posługiwaniu się językiem ojczystym w mowie i piśmie, poprawie artykulacji i zasobu słownictwa, poprawie funkcji połykania, oddychania oraz percepcji, usprawnieniu słuchu fonetycznego i syntezy słuchowej.

2.     Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne – zajęcia mają na celu zmniejszenie deficytów podstawowych umiejętności szkolnych i personalnych – konsekwencji zaniedbań środowiskowych i orzeczonych przez poradnie problemów rozwojowych. Zakres merytoryczny: praca w postaci ćwiczeń i zadań budujących zdolności podstawowe: koncentrację, systematyczność, samodzielność, racjonalne planowanie pracy, a także główne umiejętności szkolne: manualno – graficzne, matematyczne, czytanie, pisanie.

czytano: 1257 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 08 września 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rudki Kielce Nowa Słupia Milanowska Wólka Dębniak Dymarki Turystyka Łysa Góra Góry Świętokrzyskie Św. Krzyż Rekreacja Jeleniów Emeryk Baszowice Stara Słupia
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej