Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Szklany Dom ze Starej Słupi dostało dofinansowanie

Strona główna » Aktualności » Stowarzyszenie Szklany Dom ze Starej Słupi dostało dofinansowanie

wielkość tekstu: A | A | A

Wniosek złożony przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju oświaty w Starej Słupi – „Szklany Dom” do Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego w Kielcach dostał dofinansowanie na realizację w roku szkolnym 2014 – 2015 projektu p.n. „Zajęcia specjalistyczne w Szkole Podstawowej w Starej Słupi – droga do wyrównania szans edukacyjnych” w ramach Działania 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Kwota dotacji projektu - 41 222,93 zł. w tym 7 500 zł z przeznaczeniem na pomoce dydaktyczne.

Cel główny projektu: Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Słupi, dotkniętych problemami w rozwoju podstawowych umiejętności, niezbędnych do rozwoju edukacyjnego, dzięki wsparciu specjalistycznemu.

Cele szczegółowe projektu:

Zmniejszenie nasilenia problemów w rozwoju mowy u uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Słupi poprzez zajęcia logopedyczne.

Złagodzenie problemów w czytaniu, pisaniu, opanowaniu kompetencji matematycznych i nieprawidłowości w rozwoju psychologicznym                              i emocjonalnym  uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Słupi poprzez zajęcia korekcyjno – kompensacyjne.

W ramach projektu zorganizowane będą:

1.     Zajęcia logopedyczne – zajęcia mają na celu przeciwdziałanie problemom w opanowaniu mowy, co jest kluczem dla rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego uczniów. Zakres merytoryczny: ćwiczenia praktyczne z logopedą, służące komunikatywnemu posługiwaniu się językiem ojczystym w mowie i piśmie, poprawie artykulacji i zasobu słownictwa, poprawie funkcji połykania, oddychania oraz percepcji, usprawnieniu słuchu fonetycznego i syntezy słuchowej.

2.     Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne – zajęcia mają na celu zmniejszenie deficytów podstawowych umiejętności szkolnych i personalnych – konsekwencji zaniedbań środowiskowych i orzeczonych przez poradnie problemów rozwojowych. Zakres merytoryczny: praca w postaci ćwiczeń i zadań budujących zdolności podstawowe: koncentrację, systematyczność, samodzielność, racjonalne planowanie pracy, a także główne umiejętności szkolne: manualno – graficzne, matematyczne, czytanie, pisanie.

czytano: 1616 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2014-09-08 08:57:45

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"