Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
poniedziałek 28 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Augustyna, Inga
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Nowa Słupia w ścisłej czołówce.

Nowa Słupia w ścisłej czołówce.

wielkość tekstu:A | A | A

Wójt gminy Nowa Słupia Wiesław Gałka otrzymał wyróżnienie i list gratulacyjny za umiejętność sięgania po środki unijne podczas wielkiej gali Euro Event Kielce 2014. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Hotelu Kongresowego w Kielcach w dziesiątą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

 Umiejętność pozyskiwania środków unijnych

-  Statystyka jest tu najważniejsza – powiedział po otrzymaniu wyróżnienia wójt Wiesław Gałka. -  Na nasze inwestycje zdobyliśmy 28 mln zł z Unii Europejskiej i budżetu państwa. Praktycznie do każdej inwestycji pozyskiwaliśmy środki. Gdybyśmy się ograniczyli tylko do własnego budżetu, to jasno wynika, że wykonalibyśmy połowę wszystkich inwestycji. To chyba jest dowodem na to, że dobrze gospodarujemy. Gmina otrzymała wyróżnienie wśród wszystkich samorządów województwa świętokrzyskiego, z czego cieszę się niezmiernie.

Gmina wykorzystała środki na duże inwestycje infrastrukturalne, ale także sięgnęła po środki z Kapitału Ludzkiego. -  Najbardziej cenię sobie to, że we współpracy z kielecką  fundacją zajmującą się wychowaniem przedszkolnym udało nam się otworzyć przedszkola – dodaje wójt Wiesław Gałka. - Mogą uczęszczać do nich wszystkie dzieci, które rodzice są w stanie posłać na wychowanie przedszkolne. To jest duży sukces. Ponadto otrzymaliśmy pieniądze na różne działania w zakresie sportu i kultury oraz promocji gminy.

W nowej perspektywie finansowej 2014-2020 ten kierunek w pozyskiwaniu środków  unijnych będzie kontynuowany z jeszcze większą determinacją i na większą niż dotychczas skalę. Wójt ma nadzieję, że wcześniej czy później zrealizowany zostanie znakomity pomysł budowy kolei linowych z Nowej Słupi na Święty Krzyż. To przedsięwzięcie przyciągnie w przyszłości gości z całej Europy i świata.     

Podczas przyznawania wyróżnienia podkreślano ze sceny, że Nowa Słupia należy do ścisłej czołówki gmin regionu świętokrzyskiego pod względem tempa rozwoju. Uczestniczyła we wszystkich czterech edycjach Narodowego Programu Rozwoju Dróg Lokalnych, dzięki czemu pozyskała środki i przebudowała ponad 30 km dróg gminnych. Organizatorzy serdecznie gratulowali wójtowi i życzyli dalszych sukcesów w pozyskiwaniu środków unijnych.

 Perły świętokrzyskie

Nowa Słupia otrzymała równorzędne wyróżnienie w towarzystwie takich samorządów, jak między innymi: Bodzentyn, Nagłowice, Kazimierz Wielka, Sandomierz, Sitkówka-Nowiny, Starachowice, obok tak znanych firm, jak Auto-Adamczak, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Wodociągi Kieleckie. Wyróżnienia wręczali: dyrektor biura wojewody Bartosz Smok, dyrektor Ogólnopolskiego Biura Gal Gospodarczych Jerzy Baranowski, starosta kielecki Zdzisław Wrzałka.

 - Proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje i wyrazy uznania  – napisała w specjalnym liście do uczestników spotkania wojewoda świętokrzyski Bozentyna Pałka-Koruba. -  Wielka feta z okazji 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz 25-lecia wolnych wyborów to znakomita okazja do wspomnień, ale także czas do rozmowy o tym, co czeka nas we wciąż nowej rzeczywistości.    

 W imieniu wyróżnionych podziękował dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Jan Gierada. – To perły świętokrzyskie – podkreślił. -  Nie byłoby nigdy żadnego przedsięwzięcia, żadnego sukcesu, gdyby nie ludzie pracujący z nami wszystkimi. Wyróżnieni zostali ci, którzy wykorzystali fundusze europejskie i swoje działania przekuli w sukces. 

Starosta kielecki Zdzisław Wrzałka powiedział, że doskonale pamięta moment, gdy Polska wstępowała do Unii Europejskiej. - To już dziesięć lat – komentował. - Przez ten okres zmienił się nasz kraj, nasz region świętokrzyski. Powstało wiele nowych dróg, wypiękniały nasza wsie, miasta. Dzięki temu, że jesteśmy w Unii Europejskiej mogliśmy skorzystać z ogromnych środków finansowych.     

 Wielką galę prowadził znany aktor scen warszawskich Jacek Borkowski, który w przerwie miedzy wręczaniem wyróżnień zaśpiewał trzy piosenki nawiązujące do języka i kultury francuskiej. Goście honorowi gali: europoseł Czesław Siekierski, wicemarszałek Grzegorz Świercz, starosta kielecki Zdzisław Wrzałka, dyrektor generalny wojewody świętokrzyskiego Bartosz Smok.

Patronat honorowy: wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, starosta kielecki Zdzisław Wrzałka, prezes Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców Krzysztof Orkisz oraz media – Echo Dnia, TVP Kielce oraz ogólnopolski magazyn biznesu Vip.    

W uroczystościach, obok wójta, uczestniczyli: przewodniczący Rady Gminy Sylwester Kozłowski, radni Ewa Pastuszyńska, Jan Czaja, kierownik inwestycji Marek Partyka.

czytano: 1478 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 23 września 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Rekreacja Góry Świętokrzyskie Turystyka Stara Słupia Milanowska Wólka Łysa Góra Św. Krzyż Dymarki Baszowice Nowa Słupia Kielce Dębniak Emeryk Jeleniów Rudki
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej