Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Prace przy drodze wojewódzkiej od Sosnówki do ...

Prace przy drodze wojewódzkiej od Sosnówki do Rudek

wielkość tekstu:A | A | A

W czwartek, 25 września, ruszyła przebudowa drogi wojewódzkiej w Sosnówce, w kierunku Rudek. W symbolicznym wbiciu łopaty uczestniczył marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego – Jan Maćkowiak i Piotr Żołądek, wójt Wiesław Gałka, przedstawiciele wykonawców inwestycji, mieszkańcy.

Prace rozpoczęły się przy drodze wojewódzkiej nr 756 Starachowice – Stopnica na odcinku Sosnówka – Serwis. W pierwszym etapie powstanie nowy 1300-metrowy odcinek od Sosnówki do przepustu w Rudkach. Wykonany będzie remont nawierzchni, frezowanie części nierównej, wyrównanie, położenie warstwy ścieralnej, powstanie chodnik po jednej stronie. Prace, przy 150-tysięcznym wsparciu gminy Nowa Słupia,  będą kosztować 2,250 mln zł. Firma Drogomex Sp. zo.o. ma je wykonać do końca listopada.

- To bardzo ważna inwestycja, oczekiwana – powiedział podczas symbolicznego wbicia łopaty wójt Wiesław Gałka. - Tą drogą, bez chodnika, bez pobocza dzieci codziennie uczęszczają do szkoły podstawowej i gimnazjum w Rudkach. Natężenie ruchu jest tu bardzo duże, bo dziennie z pobliskich kopalni w Łagowie wyjeżdża średnio 1500 tirów, a spora część z nich przejeżdża właśnie tędy. Nowa droga poprawi bezpieczeństwo nie tylko dzieci, mieszkańców, ale sprawi również, że lepiej będzie się odpoczywało u nas turystom, gościom przybywającym w Góry Świętokrzyskie, do Nowej Słupi.

Wiesław Gałka przypomniał, że pierwszy etap inwestycji już był zrealizowany w 2010 r. Gmina czekała na drugi, jeszcze ważniejszy odcinek Sosnówka –Rudki. Starała się, by  samorząd województwa świętokrzyskiego wpisał inwestycję w swoje plany. Wójt nie ukrywał, że jest wdzięczny za jej rozpoczęcie. Powitał w imieniu mieszkańców Sosnówki, Rudek, radnych, sołtysa Sosnówki marszałka Adama Jarubasa, który nie tak dawno odwiedził miejscowość, widział na własne oczy, jaki jest tutaj ruch i obiecał, że będzie się starał, aby drogę zmodernizować jeszcze w tym roku. - Serdecznie dziękuję za decyzję i starania, które pan uczynił dla nas, mieszkańców – powiedział wójt. -  Apeluję do wykonawców, by dotrzymali terminów budowy, proszę mieszkańców o cierpliwość przy utrudnieniach podczas budowy. 

Wójt wręczył gościom długopisy, by służyły do podpisywania kolejnych dobrych decyzji, w tym budowy dróg wojewódzkich w gminie Nowa Słupia. 

Marszałek Adam Jarubas podziękował władzom gminy za udział w inwestycji, wójtowi, który systematycznie o nią zabiegał. - Nie trzeba było nas długo do niej przekonywać, gdyż wiemy, jak bardzo była tu potrzebna – powiedział. - Dziś symbolicznie ją rozpoczynamy i życzymy sobie, aby jej kolejne odcinki również były w najbliższym czasie zrealizowane. Mamy u was jeszcze Baszowice, gdzie też jest niebezpieczna droga. Będziemy robić wszystko, by i na nią znalazły się pieniądze.

W imieniu mieszkańców za inwestycję podziękowała Barbara Mądzik. – 2 miesiące prac to dla nas żaden dyskomfort – powiedziała. - Tyle lat nasze dzieci chodziły do szkoły, tyle lat my chodziliśmy. Samochody stwarzały niesamowite zagrożenie.  Będziemy pamiętać panie wójcie, co pan dla nas zrobił, będziemy pamiętać panie marszałku. Jesteście ludźmi godnymi zaufania, sprawdziliście się w naszych oczach.          

W symbolicznym wbiciu łopaty, oprócz już wymienionych osób, uczestniczyli: dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Damian Urbanowski,  radni Rady Gminy – Jan Czaja, Henryk Gąsior, Przemysław Stelmaszczyk, sołtys Sosnówki Jerzy Sitek, kierownik Adam Nowak z firmy Drogomex z Pruszkowa, dyrektor podwykonawcy firmy Drogoimpex Mieczysław Gawęcki z Padwi Narodowej, mieszkańcy Sosnówki.

czytano: 6224 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 26 września 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Stara Słupia Emeryk Św. Krzyż Rudki Milanowska Wólka Nowa Słupia Rekreacja Jeleniów Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Baszowice Turystyka Dymarki Dębniak Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej