Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
piątek 25 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Borys, Magda
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » W fascynujacym świecie nauki

W fascynujacym świecie nauki

wielkość tekstu:A | A | A

    Dwoje uczniów klasy III B Publicznego Gimnazjum nr 1 im. bł. Ks. B.  Markiewicza w Nowej Słupi - Aleksandra Piotrowska i Konrad Cichoń oraz czworo nauczycieli:  p. Małgorzata Prochenka- Cieśla, p. Ewa Mądzik Błosińska, p. Renata Witkowska i p. Adam Dwojewski uczestniczy w projekcie pt. „Fascynujący świat nauki”. Jego celem jest wspieranie i rozwój uczniów zdolnych, którzy w dotychczasowej nauce osiągnęli sukcesy w konkursach na szczeblu ogólnopolskim czy wojewódzkim. Projekt jest realizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach w partnerstwie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.

         Ola uczestniczyła  w  „Edukacyjnym projekcie badawczym z chemii” a jej opiekunem z ramienia naszej szkoły była p. Renata Witkowska. Konrad brał udział w „Edukacyjnym projekcie badawczym z fizyki, opiekunem była p. Ewa Mądzik-Błosińska.    Zajęcia z uczniami prowadzili  pracownicy naukowi UJK, oraz nauczyciele gimnazjów.  Odbywały się one w formie dwudniowych zjazdów. Zajęcia stacjonarne realizowane były  w laboratoriach  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i w  pracowniach Centrum Edukacyjnego w Wólce Milanowskiej. Uczniowie uczestniczyli  także w seminariach naukowych i warsztatach, które pozwoliły im znacznie poszerzyć posiadaną wiedzę i umiejętności.  Zajęcia prowadzone były metodą blended learningową - mieszaną metodę kształcenia, łączącą tradycyjne metody nauki  (bezpośredni kontakt z prowadzącym) z aktywnościami prowadzonymi zdalnie przy pomocy komputera podczas konsultacji e-learningowych.  Uczniowie uczestniczyli także w wyjazdach edukacyjnych do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie, które były związane z tematyką projektów. W czasie wakacji brali udział w  Letniej Akademii Naukowej.

Nauczyciele, którzy realizowali projekt koordynowali pracą uczniów, a także utworzyli sieć  współpracy, w ramach której wymieniali się doświadczeniami, poszukiwali nowych metod pracy. Te działania nauczycieli  wpłyną na podniesienie jakości ich pracy  oraz pracy szkół uczestniczących w projekcie.

 Poniżej zamieszczamy opinię uczniów- uczestników projektu:

Ola: Najbardziej podobało mi się to, że mogłam pracować w laboratorium. Sama musiałam wyszukać odpowiednie odczynniki i wyliczyć ich ilości potrzebne  w doświadczeniu, a także stężenia , masy molowe . Nauczyłam się wykonywać takie czynności laboratoryjne jak np. pipetowanie. Spotkałam się z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach. Podczas Letniej Akademii Naukowej nauczyłam się żonglować i projektować 3d. Były to bardzo interesujące zajęcia, do tej pory zajmuję się tym.

Udział w projekcie przekonał mnie, że bez pracy nic nie osiągnę.

Konrad: Dla mnie wszystkie zajęcia prowadzone w ramach projektu były bardzo ciekawe. Najbardziej zainspirowały mnie eksperymenty prowadzone przy użyciu spektroskopu, które wykonywaliśmy wraz z innymi uczestnikami w laboratorium Instytutu Fizyki UJK w Kielcach.  Przy użyciu spektroskopu oznaczaliśmy np. skład pierwiastkowy w próbce wody, czy zanieczyszczenia skóry dłoni.
Renata Witkowska
Ewa Mądzik-Błosińska

 

czytano: 1402 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 30 października 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 14
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Dębniak Góry Świętokrzyskie Łysa Góra Turystyka Rudki Rekreacja Emeryk Św. Krzyż Baszowice Milanowska Wólka Dymarki Nowa Słupia Stara Słupia Jeleniów Kielce
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej