Gmina Gidle

Wójt Gminy Nowa Słupia  Andrzej Gąsior 

 Urząd Gminy w Nowej Słupi
ul. Rynek 15
26 – 006 Nowa Słupia
tel. 41 31 78 700
urzad@nowaslupia.plInformacja Turystyczna
ul. Świętokrzyska 53

tel. 41 31 78-327

 

więcej
Wirtualna mapa
środa 23 maja 2018 r., imieniny obchodzą: Michał, Renata
wersja dla słabowidzących English Deutsch Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » 50 tysięcy na rozwój sześciolatków

50 tysięcy na rozwój sześciolatków

wielkość tekstu:A | A | A

 Wójt Gminy Nowa Słupia Wiesław Gałka zwrócił się do Ministerstwa Edukacji Narodowej z wnioskiem o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z tytułu dofinansowania w zakresie doposażenia pomieszczeń do nauki dla dzieci sześcioletnich uczęszczających do Zespołu Szkół w Rudkach i Zespołu Szkół w Nowej Słupi. W tych bowiem  placówkach od 1 września 2014 r. ogółem w klasach I rozpoczęło naukę 27 uczniów sześcioletnich.

Wniosek ten został pozytywnie zaopiniowany przez Zespół ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego na posiedzeniu 18 listopada 2014 r.

Gmina otrzymała na ten cel dodatkowo 50.000,00 zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego (laptopy dla uczniów, tablice multimedialne) i pomocy dydaktycznych.

            Zadaniem priorytetowym dla naszej gminy było przygotowanie szkół na przyjęcie sześciolatków, w szczególności zapewnienia im odpowiednich warunków do nauki i zabawy , a co za tym idzie do zapewnienia właściwego rozwoju dzieci. Jako organ prowadzący już teraz zapewniliśmy warunki techniczno – organizacyjne, tj. zapewnienie przyjaznych adaptacyjnie dla dzieci sześcioletnich sal przystosowanych do edukacji  jak również rekreacji.  Świetlice szkolne w tym roku również zostały doposażone dzięki środom pozyskanym z rezerwy subwencji oświatowej. Wszystkie chętne sześciolatki mogą korzystać z bogatej oferty zajęć świetlicowych. W szkołach funkcjonują stołówki zapewniające dzieciom ciepły posiłek.

 

 

czytano: 1659 razy

źródło: nowaslupia.pl

data dodania: 24 listopada 2014 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna
BIP Gmina Nowa Słupia zaprasza

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
ePUAP

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi Leader
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Projekt został zrealizowany w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dotyczącego operacji pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej
"Ziemi Świętego Krzyża poprzez realizację elementów kampanii promocyjnej Gminy Nowa Słupia".

osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Baszowice Stara Słupia Nowa Słupia Św. Krzyż Góry Świętokrzyskie Dymarki Rekreacja Łysa Góra Emeryk Milanowska Wólka Kielce Rudki Jeleniów Dębniak Turystyka
Gmina Nowa Słupia położona jest w północnej części województwa świętokrzyskiego i we wschodniej części ziemskiego powiatu kieleckiego. GMINA NOWA SŁUPIA to miejsce o niezwykle bogatej historii, tradycji, pełne malowniczych krajobrazów – prawdziwa Perła Krainy Świętokrzyskiej. Osadnictwo na tym terenie sięga II wieku p.n.e. i jest związane z rozwijającym się do VII wieku n.e. hutnictwem żelaza. Obecnie co roku od 1967 r. w sierpniu na imprezie plenerowej „Dymarki Świętokrzyskie” organizowane są eksperymentalne wytopy żelaza z rudy metodą stosowaną 2000 lat temu.

Bezpłatne powiadomienie SMS i SMS CLOUD dla mieszkańców Gminy Nowa Słupia już działa. ...

więcej